Jakie sprzęgło do 1Z ? ? ?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

diesel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 26, 2008 15:54
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Jakie sprzęgło do 1Z ? ? ?

Post autor: diesel90 » sob lis 06, 2010 14:44

Witam!
koledzy pomóżcie mi w doborze sprzęgła do mojego Mk3 1Z. Mam zamiar trochę w nim "pogrzebać" i nie wiem jakie sprzęgło wrzucić żeby to wszystko wytrzymało... myślałem nad vr6 ale nie wiem czy będzie wszystko pasowało. w planach jest mod programu i 216:) a moje org sprzęgło nie daje rady juz teraz:/ a jest nowe!!! z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam!!!



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Jakie sprzęgło do 1Z ? ? ?

Post autor: wronek1 » sob lis 06, 2010 14:52

to cos jest nie halo bo 1z mają mocne sprzegła. Ja mam Ori sprzegło 210tyś nalatane i przy prawie 300niutkach normalnie sobie radzi.


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

diesel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 26, 2008 15:54
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Jakie sprzęgło do 1Z ? ? ?

Post autor: diesel90 » sob lis 06, 2010 15:24

wronek1 pisze:to cos jest nie halo bo 1z mają mocne sprzegła. Ja mam Ori sprzegło 210tyś nalatane i przy prawie 300niutkach normalnie sobie radzi.
to moje 1z nie jest raczej takie standardowe bo żaden mój znajomy który ma mk3 1z nie ma startu;) ja nic nie robiłem ale być może któryś z poprzednich właścicieli coś kombinował:) mi nic o tym nie wiadomo:) a co do sprzęgła to kiedy kupiłem nowe sprzęgło LUKa zaczęło mi bardzo lekko chodzić... tzn pedał sprzęgła chodzi bardzo lekko...



Awatar użytkownika
Procencik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: sob paź 10, 2009 14:46
Lokalizacja: Włoszczowa TLW
Kontakt:

Jakie sprzęgło do 1Z ? ? ?

Post autor: Procencik » sob lis 06, 2010 15:38

To dobrze że chodzi lekko. Ale jak żeś sie uparł to sprzęgło Sachsa jest praktycznie nie do zaj*******. Cena nie jest taka przerażająca a jakość i wytrzymałość na 5.
PS. Mimo tego że jest Luka czy innej firmy a jest nowe i nie wytrzymuje to jest coś nie tak


Jest nisko, jest pięknie

Moje mk3:
[img]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3268922#3268922[/img]

diesel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 26, 2008 15:54
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Jakie sprzęgło do 1Z ? ? ?

Post autor: diesel90 » sob lis 06, 2010 18:18

To dobrze że chodzi lekko.
niby tak, ale wg mnie aż za lekko... nie spotkałem się nigdy z tak lekko pracującym sprzęgłem.
Ale jak żeś sie uparł to sprzęgło Sachsa jest praktycznie nie do zaj*******.
chodziło mi raczej o to czy będzie pasowało sprzęgło od jakiegoś mocniejszego silnika, np vr6
PS. Mimo tego że jest Luka czy innej firmy a jest nowe i nie wytrzymuje to jest coś nie tak
ale co ? ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło do 1Z ? ? ?

Post autor: wesol » sob lis 06, 2010 20:52

diesel90 pisze:chodziło mi raczej o to czy będzie pasowało sprzęgło od jakiegoś mocniejszego silnika, np vr6
A to juz jest opisane w stosownych tematach o sprzeglach, przejsciach z dwumasy na jednomas itd. Kwestia poczytania sobie. Spasic spasuje bez prolemu od G60 VR6


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

diesel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 26, 2008 15:54
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Jakie sprzęgło do 1Z ? ? ?

Post autor: diesel90 » sob lis 06, 2010 21:20

A to juz jest opisane w stosownych tematach o sprzeglach, przejsciach z dwumasy na jednomas itd. Kwestia poczytania sobie. Spasic spasuje bez prolemu od G60 VR6
Ale trzeba coś przerabiać?? jeśli ktoś wie gdzie jest post z takim tematem to prosił bym o link. szukałem i szukałem ale znalazłem o tych sprzęgłach ale tylko do 110KM... z góry dzięki



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Jakie sprzęgło do 1Z ? ? ?

Post autor: bradley » sob lis 06, 2010 23:34

Zbiera na wymioty. Temat o sprzeglach wisi na pierwszej stronie dzialu TDI...

Moj oryginalny LUK wytrzymal 280tys km, zaczal sie slizgac coraz czesciej wiec zostal wymieniony a tarcza wygladala ladnie, jeszcze daleko bylo jej do nitow.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości