afn problemy z pompa oleju

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob lis 14, 2009 15:25

widzisz mialem jakis czas temu auto ktore po przygazowce na postoju zaczynalo pracowac nierowno skakac stukac itd wystarczylo na 2 sekundy zgasic silnik bylo ok. po dlugich mekach z autem pomiarach cisnienia oleju sprezania ustawienia rozrzadu znalazlem w ecu allegro super power chip milion pinset sto dziewięćset koni i po zalozeniu serii sie sam naprawil...

[ Dodano: Sob Lis 14, 2009 15:35 ]
p.s. zebys mial pewnosc czy jest to problem z pompa oleju czy tez nie zrob taki test ze powoli podnos obroty na zimnym silniku do powiedzmy 3500 moze 4000 jak sie zagrzeje i sprawdz czy jest problem, jesli przy takim spokojny podnoszeniu obrotow zaden problem nie wystapi to NIE JEST TO PROBLEM POMPY OLEJU i szukaj klopotu albo w sofcie albo w pompie wtryskowej wzglednie wtryskach. sprawdz takze ustawienie alka rozrzadu do walu korbowego, moze byc lekko za pozny i moze wystepowac sytuacja gdzie zawory wydechowe nie zdaza sie zamknac i dotyka je tlok przed gmp :bajer:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

psikuta19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: sob sty 05, 2008 13:30
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Post autor: psikuta19 » wt gru 01, 2009 21:55

evolution pisze:widzisz mialem jakis czas temu auto ktore po przygazowce na postoju zaczynalo pracowac nierowno skakac stukac itd wystarczylo na 2 sekundy zgasic silnik bylo ok. po dlugich mekach z autem pomiarach cisnienia oleju sprezania ustawienia rozrzadu znalazlem w ecu allegro super power chip milion pinset sto dziewięćset koni i po zalozeniu serii sie sam naprawil...

[ Dodano: Sob Lis 14, 2009 15:35 ]
p.s. zebys mial pewnosc czy jest to problem z pompa oleju czy tez nie zrob taki test ze powoli podnos obroty na zimnym silniku do powiedzmy 3500 moze 4000 jak sie zagrzeje i sprawdz czy jest problem, jesli przy takim spokojny podnoszeniu obrotow zaden problem nie wystapi to NIE JEST TO PROBLEM POMPY OLEJU i szukaj klopotu albo w sofcie albo w pompie wtryskowej wzglednie wtryskach. sprawdz takze ustawienie alka rozrzadu do walu korbowego, moze byc lekko za pozny i moze wystepowac sytuacja gdzie zawory wydechowe nie zdaza sie zamknac i dotyka je tlok przed gmp :bajer:

kolego tylko mi ten problem pojawil sie kilka razy przed softem po wyczyszczeniu pompy znikl az do programu po ktory pojawia sie czesto
pojawial sie na pompie 10 jak i 11 walek jest ustawiony dobrze
moim zdanie to tylko i eylacznie wina pompy
tylko szukam jakiej w przyzwoitej cenie bo aso ponad 800zl a na rynku dostępna tylko topran założyłem ten temat z nadzieja ze ktoś może już przerabiał ten temat i znalazł sprawdził jakąś pompę oleju
pozdrawiam



zaropiałek ASV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 11:12

Re: afn problemy z pompa oleju

Post autor: zaropiałek ASV » sob wrz 25, 2010 14:44

kolego tylko mi ten problem pojawil sie kilka razy przed softem po wyczyszczeniu pompy znikl az do programu po ktory pojawia sie czesto
pojawial sie na pompie 10 jak i 11 walek jest ustawiony dobrze
moim zdanie to tylko i eylacznie wina pompy
tylko szukam jakiej w przyzwoitej cenie bo aso ponad 800zl a na rynku dostępna tylko topran założyłem ten temat z nadzieja ze ktoś może już przerabiał ten temat i znalazł sprawdził jakąś pompę oleju
pozdrawiam
Witam, mam ten sam problem z moim ASV, jak zimny to po przygazówce podpiera mi zawory, efekt jest taki ze motorownia chodzi sobie jakby na nie wszystkich cylindrach a za autem jest zasłona z białego dymu, przewaznie wtedy brak reakcji na pedał gazu, musze zgasić i zapalić ponownie po kilkunastu sekundach.Jak kawałek przejade to tego problemu praktycznie nie ma, Czy ktoś moze mi wytłumaczyć czemu tak sie dzieje i czy jest jakiś sprawdzony sposób na rozwiązanie tego problemu i pytanie do autora tematu czy rozwiązał a jak tak to w jaki sposób ten problem, czy to jest sprawa pompy oleju a jak tak to na jakiej firmy wymienić?
Pozdrawiam



psikuta19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: sob sty 05, 2008 13:30
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: afn problemy z pompa oleju

Post autor: psikuta19 » sob wrz 25, 2010 18:45

w asv jest dużo lepsza pompa oleju musisz ja wymienić
ja wymieniłem narazie mam spokój ja kupiłem ori używkę


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=82&t=271642

michaljag502
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 10, 2009 10:21
Lokalizacja: Łódź

afn problemy z pompa oleju

Post autor: michaljag502 » czw wrz 30, 2010 16:13

Zaropiałek asv,ja miałem identyczny problem z afn-em zrobionym na 163 km,kupiłem używaną ori pompe i chodzi elegancko juz pół roku bez problemu :bigok:


pasjonat tdi

arwam

afn problemy z pompa oleju

Post autor: arwam » pn paź 04, 2010 23:31

evolution,

tutaj powzole zauważyć że w silnikach doładowanych dodatkowo zamknięcie zaworów utrudnia fakt że powietrze sprężone przez turbosprężarkę utrudnia zamknięcie zaworów.
przy łagodnym dodaniu gazu problem może nie wystąpić dlatego że nie nie będzie prawie żadnego ciśnienia w kolektorze dolotowym.
proponowałbym np na trójce zrobi taki test.



zaropiałek ASV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 11:12

Re: afn problemy z pompa oleju

Post autor: zaropiałek ASV » wt paź 05, 2010 12:41

tutaj powzole zauważyć że w silnikach doładowanych dodatkowo zamknięcie zaworów utrudnia fakt że powietrze sprężone przez turbosprężarkę utrudnia zamknięcie zaworów.
przy łagodnym dodaniu gazu problem może nie wystąpić dlatego że nie nie będzie prawie żadnego ciśnienia w kolektorze dolotowym.
proponowałbym np na trójce zrobi taki test.
dobrze piszesz, jak zredukuje ciśnienie w dolocie (ściągnąłem węzyk z gruszki przy turbo) to po przygazówce na zimnym nic sie niedzieje. Więc wymieniam pompe, tylko nie wiem czy brac najtansza czy moze tą drozsza

http://www.motoneo.pl/m-VW-all-BORA_1J2 ... 3-189.html" onclick="window.open(this.href);return false;



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

afn problemy z pompa oleju

Post autor: caro86wlkp » ndz paź 17, 2010 19:17

podepnę sie pod temat. pacjent to silnik afn; odpalam, chodzi normalnie, wrzucam pierwszy bieg, ruszam dochodzę do 1200obr i zaczyna nim telepotać, dodanie lub ujęcie gazu i chodzi normalnie, w zimniejsze dni jest gorzej bo praktycznie zaraz po odpaleniu telepota nim ale włączam jedynke 1500br i już chodzi normalnie



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: afn problemy z pompa oleju

Post autor: szatanek » czw sty 13, 2011 02:11

Wg mnie to wina koła pasowego z tłumikiem drgań na wale.



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

afn problemy z pompa oleju

Post autor: caro86wlkp » czw sty 13, 2011 07:17

szatanek, nie. pompa wstępna zacierała sie



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości