czy moge wstawic inna głowice do golfa III TDI 110KM??

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
stach47
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 02:10
Lokalizacja: L U B I N
Kontakt:

Re: czy moge wstawic inna głowice do golfa III TDI 110KM??

Post autor: stach47 » sob sie 21, 2010 17:30

caro86wlkp pisze:stach47, akurat przy 6b było by mniej rzeźby niż przy GGU, tylko więcej trzeba było by zapłacić za skrzynie części i odpowiednie sprzęgło. jak poszukasz w FAQ jest mój opis jak sie montuje GGU i jest opis kolegi jaro jak sie montuje 6b w miejsce 5b.
sagon pisze: Większość tych pseudo kierowców nie ma bladego pojęcia o użytkowaniu diesla,zwłaszcza zimową porą.
część kierowców wo-ogóle nie używa mózgu przy poruszaniu sie po drodze a gdzie tu jeszcze myśleć o aucie.

żeby nie robić OT jakie są rekordy mocy w VP i PD 1.9 jeżdżące przynajmniej jeden sezon?
zrobił ktoś więcej w VP niż aw69?
akurat z częściami to nieproblem... czy ktoś może przybliżyć przełożenie skrzyni szostki PD 1.9tdi są dwa symbole ale skleroza daje znaki :grrr: chodzi mi głównie czy szostka ma dłuższe 1,2,3... czy może krótrze a szostka robi za nadbieg.Zależy mi na przyspieszeniu ale fajnie by było w trasie dać mu chwile odsapnąć na obecnej skrzynce przy 3tyś mam 140kM/h ale przy starcie na światłach pierwszy bieg służy do ruszenia dosłownie 3 do 5metrów na suchej czystej nawiezchni i szybka zmiana na dwujke pedał w podłoge trochę popiszczy trzeci bieg i już rajdowiec na pasie obok w nowej furce z 2.0tdi 170KM na DSG nie wieży w to co widzi wręcz jest w szoku...było pare nowych fur ze sporym zapasem mocy ale niestety stary połatany caddy2 poszło ostro do przodu :hehe: Kolega 200konnym ARL nie może wyprzedzić caddy ,a ja latam na starym ori AFN sofcie.Proszę o przełożenia skrzyń nawet 5atek może coś wydukam żeby starty były lepsze i efektowniejsze :grin: może ktoś obcykany w temacie podpowie coś mądrego :bigok:

Pozory traktuj jak pułapkę :okej:


Co do mocy do moje AHU naprawde wiele znosi z 0.230 na pompce 11 leje się dobrzę bo batory z tyłu robi się ostry EGT jest extrem :grrr: Lata już około 15tyś na tym setupie i nikomu niepopuszczam :satan: powoli bede konczył przeroby na wiekrzym turbo dolocie ze stali i wszystkiego zgraniem do sęsownej kupy cel zamierzony przyspieszenie wiec ma przyspieszać w pełnym zakresie obrotów,jeszcze trochę przemysleń i koniec grzebaniu w AHU bo lepsze jest wrogiem dobrego :satan: Tak mi sie marzy 200KM i 350-400NM ale lepiej się miło zdziwić niż niemiło rozczarować


grunt to myslec, probowac i sie nie przejmowac!
Obecnie
VW Golf MK5 1.4 tsi GT R-Line 2008rok VW Caddy MK2 1.9TDI 230bosio ,pompka 11, Big IC, kolektor AVX, wydech i wiele innych-ciągłe modernizacje konca niewidać
Audi a4 b5 avant AFN-wół roboczy

caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Re: czy moge wstawic inna głowice do golfa III TDI 110KM??

Post autor: caro86wlkp » pn sie 23, 2010 20:14

stach47 pisze: czy ktoś może przybliżyć przełożenie skrzyni szostki PD 1.9tdi są dwa symbole ale skleroza daje znaki :grrr: chodzi mi głównie czy szostka ma dłuższe 1,2,3... czy może krótrze a szostka robi za nadbieg.
chyba niewiedza i lenistwo a nie skleroza, wystarczy poszukać.
6 biegowe: ERF FMH DRW DRV FEK ERG FEL EFF



Awatar użytkownika
stach47
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 02:10
Lokalizacja: L U B I N
Kontakt:

czy moge wstawic inna głowice do golfa III TDI 110KM??

Post autor: stach47 » pn sie 23, 2010 21:14

raczej skleroza. 6scio biegowe z 1.9tdi PD są dwa symbole jeden chyba gkc a Ty podałeś 6ustek z 2.0tdi a to są dwie rózne skrzynie...jeśli miałeś na myśli że szostkę z 2.0PD jest łatwiej zamontować niż 5 z Pd to chyba większą niewiedze a może fantazje masz odemnie :goof:


grunt to myslec, probowac i sie nie przejmowac!
Obecnie
VW Golf MK5 1.4 tsi GT R-Line 2008rok VW Caddy MK2 1.9TDI 230bosio ,pompka 11, Big IC, kolektor AVX, wydech i wiele innych-ciągłe modernizacje konca niewidać
Audi a4 b5 avant AFN-wół roboczy

caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Re: czy moge wstawic inna głowice do golfa III TDI 110KM??

Post autor: caro86wlkp » pn sie 23, 2010 21:36

stach47 pisze:raczej skleroza. 6scio biegowe z 1.9tdi PD są dwa symbole jeden chyba gkc a Ty podałeś 6ustek z 2.0tdi a to są dwie rózne skrzynie...
:lol: :lol: :lol: :lol: :rotfl: :ass:
http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Inform ... riebe.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
:smoke:



Awatar użytkownika
stach47
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 02:10
Lokalizacja: L U B I N
Kontakt:

Re: czy moge wstawic inna głowice do golfa III TDI 110KM??

Post autor: stach47 » pn sie 23, 2010 22:52

No widze ze fantastycznie władasz google :okej: widać że 'dużo czytasz dużo zapamiętujesz' szkoda że wysłałeś skrzynie z golfa mk4 widocznie Twoja wiedza konczy się na golfie IV i to wszystko wyjaśnia :hehe: Poszukaj na necie skrzyni 6 z 1.9tdi PD golf V czy touran niepowinno to Ci sprawić problemów jak już znajdziesz szostke z PD 1.9 to poszukaj 5atki z PD 1.9 i porownaj wizualnie to może zaskoczysz wkoncu oco mi chodzi :panna:
Może przeoczyłeś szczegół ale w moim zapytaniu o montarz skrzyni szostki to chciał bym szostke z 1.9PD wsadzić do caddy mk2 a może jak już wyczytałeś na internecie to żeby zamontować szostkę skrzynie do Leona to zadna filozofia bo taka skrzynia była montowana w Leonie...natomisat taką szostke z leona zamontować do caddy czy Twojego golfa jest już kombinowanie i to spore.Może już wyczytałeś gdzieś bo widać że lubisz chłonąc teorie to szostka z 2.0PD czy 1.9 130PD ma zamknięty przegub i inne długości półosi bo jak już zapewne wyczytałeś to jest sporo wieksza i z dwa razy cięzsza do tego ma inny rozrusznik i zamach...a jak zobaczysz 5 czy 6 z 1.9PD a 1.9tdi VP są bardzo podobne wizualnie nawet rozrusznik z PD do VP pasuje,wiec to dało mi do myślenia i dlatego spytałem jak z montarzem skoro zekomo montowałeś inną ale myślałem że jestes bardziej rozgarnięty i zorientowny w praktyce a do tego cwaniakujesz jak byś umiał i wiedział wszystko o VW ,a nawet Twoja wiedza teoretyczna koczny się na MK4

Jak ogarniesz temat to daj znać czy zaskoczyłeś oco mi chodzi
dla jasnosci;
porownaj wizualnie 6stkę 1.9PD i 5atke 1.9PD -touran golf caddy 2004>>>
na konieć zerknij na skrzynie z VP


grunt to myslec, probowac i sie nie przejmowac!
Obecnie
VW Golf MK5 1.4 tsi GT R-Line 2008rok VW Caddy MK2 1.9TDI 230bosio ,pompka 11, Big IC, kolektor AVX, wydech i wiele innych-ciągłe modernizacje konca niewidać
Audi a4 b5 avant AFN-wół roboczy

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

czy moge wstawic inna głowice do golfa III TDI 110KM??

Post autor: sagon » wt sie 24, 2010 19:45

stach47 :pub: , nie ma to jak sprowadzić tych wszechwiedzących,oczytanych teoretyków na ziemię.To forum to istna wylęgarnia takich talentów.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
stach47
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 02:10
Lokalizacja: L U B I N
Kontakt:

czy moge wstawic inna głowice do golfa III TDI 110KM??

Post autor: stach47 » wt sie 24, 2010 22:54

sagon, eeee tak już jest i niezmieni sie to... W temacie powinien się udzielać ten co faktycznie robił montował miał czy używał lub też naprawiał przerabiał itp.A w 80% piszą Ci co wydaje im się, lub czytali na forum.A te 20% siedzi w kanale i mechanikuje a na forum wchodzą od święta :grin:


grunt to myslec, probowac i sie nie przejmowac!
Obecnie
VW Golf MK5 1.4 tsi GT R-Line 2008rok VW Caddy MK2 1.9TDI 230bosio ,pompka 11, Big IC, kolektor AVX, wydech i wiele innych-ciągłe modernizacje konca niewidać
Audi a4 b5 avant AFN-wół roboczy

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości