niskie doładowanie garrett T3

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

niskie doładowanie garrett T3

Post autor: KemotZabrze » śr sie 11, 2010 00:40

Witam, może to nie problem, ale zastanawia mnie fakt, że po ustawieniu maksymalnego doładowania na turbinie, dawki na boost pinie jakieś 70% w stronę agresywną, i dawki paliwa na pompie utrzymującej wolne obroty na poziomie 1100-1200, dołożonym intercoolerze z mondeo i przewodach z intercoolera długości ok. 1,5m, turbina dmucha mi 0.9 bara. dodam że wskaźnik był z niższej półki i może przekłamywać, ale wątpie żeby aż tak bardzo. Moje pytanie: czemu tak mało? po dodaniu intercoolera doładowanie spadło z 0.9 do 0.7bara więc je troche podniosłem. bez IC z wolnymi obrotami 900 i bez gov moda(na który dalej się nie zdecydowałem) wskaźnik pokazywał max 1.2-1.3bara, co też nie jest dobrym wynikiem. Turbina się kończy? czy za słabe podlewanie?
dzisiaj przy małych korektach na pompie udało sie uzyskać 1.1bara na 3. biegu i przy ok 4500 obrotów nie było już ani grama dymu wychodzi na to, że albo trzeba poszukać jakiejś pompy 10mm albo wycisnąć z tej jeszcze więcej.



arwam

niskie doładowanie garrett T3

Post autor: arwam » czw sie 12, 2010 09:58

pytanie czy na wysokim biegu kiedy już pokazuje max ciśnienie czy dymi czy nie?
jeśli nie to znaczy że paliwa jest za mało.
jeśli dymi do do sprawdzenia kąt wtrysku .
czym ustawiałeś ciśnienie?
do T3 jest potrzebny MBC.
być może masz gdzieś nieszczelność w samym IC lub w przewodach do niego.
może też być tak że turbo trzeba rozebrać i wyczyścić, bo zdarza się że dość duża ilość nagaru osadza się między wirnikiem turbiny a osłoną termiczną w ten sposób hamując wirnik i uniemożliwiając uzyskiwanie wysokich ciśnień.
trzeba wtedy z turbiny zdjąć muszlę gorącą i wydłubać nagar.
szczególnie wtedy to jest widoczne jeśli na zimnym silniku po zdjęciu węża od filtra do turbiny nie daje się lub bardzo ciężko jest obrócić wirnik palcami.
może też turbo już mieć zbyt duże luzy i wtedy już nic nie zrobisz

a max ciśnienie sprawdza się na czwartym lub piątym biegu najlepiej jadąc pod jakąs bardziej stromą górę żeby prędkość za szybko nie rosła



Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

niskie doładowanie garrett T3

Post autor: KemotZabrze » pt sie 13, 2010 22:57

Paliwa jest za mało przy max doładowaniu, to wiem bo nie dymi wcale, ale czy jest sposób żeby nie zwiększać dawki paliwa na niskich obrotach, a tylko na wysokich, bo samochód użytkuje na codzień, a i tak już kopci przy niższych obrotach strasznie. boost pin jest już prawie maksymalnie ustawiony stroną agresywną, a nie chce go piłować bo potem nie wróce do poprzednich ustawień



Awatar użytkownika
wili18
TDicos
TDicos
Posty: 460
Rejestracja: wt cze 26, 2007 16:17
Lokalizacja: VWlkp PGS
Kontakt:

niskie doładowanie garrett T3

Post autor: wili18 » sob sie 14, 2010 12:35

Zrób gov moda a dawka na wysokich obotach przestanie być ograniczana i ustaw pompe jak nalezy 1100-1200 jak wolne obroty to za duzo zejdz do max 1000


Obrazek
mk2 1.3 CL ==>1.9TD GTD viewtopic.php?f=87&t=297867

arwam

niskie doładowanie garrett T3

Post autor: arwam » sob sie 14, 2010 17:40

KemotZabrze pisze:ale czy jest sposób żeby nie zwiększać dawki paliwa na niskich obrotach, a tylko na wysokich, bo samochód użytkuje na codzień, a i tak już kopci przy niższych obrotach strasznie.

jest.
boost pin progresywny toczony bo takiego to nie znajdziesz



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

niskie doładowanie garrett T3

Post autor: anaba255 » ndz sie 15, 2010 09:43

Możesz opóźnić kąt wtrysku, turbo zacznie szybciej pompować. Kup drugi boost pin i go podpiłuj.



Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

niskie doładowanie garrett T3

Post autor: KemotZabrze » ndz sie 15, 2010 09:45

wili18, jak mam wolne obroty ustwione na 1000 to pompa nie wyrabia z podawaniem i brakuje paliwa, takie jest przynajmniej moje odczucie. Z tego co sie orientuje to gov mod wyłącza odcinke paliwa co i tak nie bedzie miało zbyt dużego zastosowania u mnie bo nie kręce silnika do aż tak wysokich obrotów, może ze 2 razy zdarzyło mi się przeciągnąć go, głównie z gapiostwa przy wyprzedzaniu, do odcięcia paliwa. Chyba, że to odcięcie jest stopniowe od pewnego zakresu to wtedy muszę nad tym pomyśleć.
arwam, czyli jednak nie ma to większego sensu bo zależało mi żeby pokombinować na seryjnych gratach z dawką i doładowaniem. Chyba będę musiał się zadowolić tym co mam.



Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

niskie doładowanie garrett T3

Post autor: KemotZabrze » ndz sie 15, 2010 10:02

anaba255, tylko czy opóźnienie kąta wtrysku nie spowoduje, że będzie gorzej palił? Fakt, turbina mi pompuje dosyć późno coś ok.2600-2800, ale przyzwyczaiłem się do tego i najlepiej sprawdza mi się to podczas normalnej jazdy i zmianie biegów w okolicach 3200.



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

niskie doładowanie garrett T3

Post autor: anaba255 » pn sie 16, 2010 16:41

Mi palił bez problemów całą zime przy tem. do -30'C.
KemotZabrze pisze: jak mam wolne obroty ustwione na 1000 to pompa nie wyrabia z podawaniem i brakuje paliwa
To cos nie tak jest z pompą. Może własnie kąt wtrysku jest za wczesny, jak bedziesz miał niskie obroty(700-800) bedzie rzucać silnikiem, ale nie zgaśnie. Odcięcie paliwa nastepuje stopniowo od ok 2500obr, dlatego ten mod tak korzystnie wpływa na prace silnika w wyższych obrotach.



Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

niskie doładowanie garrett T3

Post autor: KemotZabrze » wt sie 17, 2010 18:01

Czyli gov mod jak najbardziej polecany, tak? dzisiaj bardziej się przyjrzałem tej odcince i rzeczywiście najpierw czuć powolny spadek mocy, a potem gwałtowny i większy. Zabiore sie za to dzisiaj i zobaczymy co z tego wyniknie



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości