wieksza moc w AAZ a slizgajace sie sprzegło

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

wieksza moc w AAZ a slizgajace sie sprzegło

Post autor: slawko333 » sob sie 07, 2010 13:04

jakies 4 tyg temu zmienilem boost pina w pompie, auto ozylo w poruwnaniu do tego co bylo to nawet zapier..dziela, tylko po 3 tyg pojawil sie maly problem, sprzeglo pod koniec 2 zaczyna sie slizgac, na 3,4,5 biegu to juz niema co liczyc na jakies wyprzedzanie gdyz zamykam obrotomierz przez slizgajace sie sprzeglo, w planach mam zalozyc turbine k24, wtryski od 1,6 td SB, ew intecooler, czy dlugo pojezdze na nowym ori sprzegle 210mm? za 330zl moge kupic kpoml sachs, a jesli chcialbym wieksze to zmiana skrzyni, pytalem dizs na szrocie z passata 2.0 z leawrkeim i linkami 350zl plus nowe kmpl sprzeglo ok 700zl plus zamach, cenowo kusi ta pierwsza opcja, ale czy wytrzyma dlugo? prosze o rade bo juz tym autem nieda sie jezdzic



glus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 12:46
Lokalizacja: Belgia

wieksza moc w AAZ a slizgajace sie sprzegło

Post autor: glus » sob sie 07, 2010 15:45

Jak chcesz zeby sprzeglo pozylo to niewolno butowac od samego dolu,2500rpm i wtedy w podloge.


Czy sie stoi ,czy sie lezy ,to setuchna sie nalezy!

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

wieksza moc w AAZ a slizgajace sie sprzegło

Post autor: slawko333 » sob sie 07, 2010 18:10

to sprzeglo juz umarlo,z rana jak zimne pojedzie ok 4km a pozniej to tylko slizga, na 1 i 2 jeszcze jest w miare na 3,4,5 tragedia, ja pytam czy jesli zaloze k24 , ic, i wydajniejsze wtryski czy seryjne sprzeglo (nowy kmpl sachs) wytrzyma



Awatar użytkownika
misiur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lip 09, 2009 00:09
Lokalizacja: Zabrze

wieksza moc w AAZ a slizgajace sie sprzegło

Post autor: misiur » śr sie 11, 2010 12:02

slawko333, napewno wytrzyma tylko nie licz że pojezdzisz na pomodzonym silniku z seryjnym sprzegłem długo. Może rok, moze półtora :) ale zmien na sachsa, a poniej najwyzej zapodaj cos wzmocnionego ;)


http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/4C6j

arwam

wieksza moc w AAZ a slizgajace sie sprzegło

Post autor: arwam » czw sie 12, 2010 20:44

slawko333, załóż czeskiego STATIM'a

napisz w jakim aucie siedzi ten silnik.
jeśli w passacie to zakładaj ori 215mm i będzie na długi czas.
a jak w golfie to łatwo jest przerobić sprzęgło na naprawdę mocne.
wtedy raczej się prędzej rozleci układ korbowy niż sprzęgło przepuści.



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

wieksza moc w AAZ a slizgajace sie sprzegło

Post autor: slawko333 » pt sie 13, 2010 07:40

silnik jezdzi w mk3, wlasnie jestem w tarkcie wkladania sprzegla, zostalo mi jeszcze kolo zamachowe z tarcza, zestaw kmpl sachs,
arwam dzis zamontuje jeszcze od ciebie k24, mysle ze wytrzyma to wszystko, jakbys odpisal jak wzmocic sprzeglo byloby dobrze, ale za jakies 2 godz bede skladal i chyba juz za pozno jest



zezo1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 16, 2009 20:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

wieksza moc w AAZ a slizgajace sie sprzegło

Post autor: zezo1985 » czw sie 19, 2010 21:26

przyłączam się do prośby o opis jak wzmocnić sprzęgło. Mam podobny problem, sprzęgło zaczyna dawać oznaki rychłej śmierci, trzeba działać. chcę to zrobić raz a porządnie, żeby niedługo znów się nie grzebać. mam gofra mkIII AAZ z boost pinem, gov modem, FMIC + większe ciśnienie doładowania



arwam

wieksza moc w AAZ a slizgajace sie sprzegło

Post autor: arwam » pt sie 20, 2010 11:11

poszukajcie tematu kolegi Michaś_1977.
tam jest to opisane z cały myk to dołożyć drugą sprężynę do docisku i stoczyć koło zamachowe o grubość dodatkowej sprężyny



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości