mbc w TDI 1Z

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
igor_89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 21, 2009 18:55
Lokalizacja: Kielce/Skarżysko
Kontakt:

mbc w TDI 1Z

Post autor: igor_89 » sob lip 24, 2010 16:53

witam jest pytanie czy jest sens zakładać MBC w TDI 1Z chodzi o elektronike jak to założyc tak zeby komputer nie zwariował i żeby "oszukać" west geta tak zeby to smigało jak trza no i do ilu mozna podkrecic turbo zeby nie przekręcic


SPRZEDAM SZEROKA STAL 14" 8J i 9.5J Z OPONAMI

Awatar użytkownika
goodhope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: czw sty 08, 2009 18:18
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: goodhope » sob lip 24, 2010 17:34

może i zawór upustowy oszukasz, ale czujnika ciśnienia doładowania nie :)

Takie patenty, to sobie do TD zachowaj.
Ostatnio zmieniony sob lip 24, 2010 17:35 przez goodhope, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
igor_89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 21, 2009 18:55
Lokalizacja: Kielce/Skarżysko
Kontakt:

Post autor: igor_89 » ndz lip 25, 2010 00:22

a szkoda a jest jakis inny sposob na zwiekszenie doładowania w 1z


SPRZEDAM SZEROKA STAL 14" 8J i 9.5J Z OPONAMI

arwam

Post autor: arwam » ndz lip 25, 2010 11:57

wpiąć się z rezystorem pod odpowiedni odczep w MAP-sensorze. ale raczej bym proponował pojechać do kogoś kto potrafi dobrze zrobić soft. choćby i nawet do mojego przedmówcy

nawet jakbyś założył MBC to wtedy i tak MAP-sensor rejestuje za duże ciśnienie doładowania i wtedy komp przechodzi w tryb awaryjny.
jak chcesz takie kombinacje robić to załóż elektronikę od SDI i wtedy ręcznie regulujesz ciśnienie doładowania i tylko podnosisz lub zmniejszasz dawki w odpowiednich przedziałach obrotów żeby Ci nie dmuchneło przy zbyt niskich obrotach choć co do K03 to silnik jest bezpiecznych chyba żeby turbo się rozleciało jak kiedyś u mnie z tym że ja miałem sporo szczęścia że mi wirnika nie ukręciło i nie zygneło olejem ale wiela to nie brakło.
chyba że chcesz małe VNT to mam w tym momencie GT1646V z 2.0TDI z silnika BMM



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 73 gości