Co zrobić w tej sytuacji z tym silnikiem?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Co zrobić w tej sytuacji z tym silnikiem?

Post autor: pushpush » sob maja 29, 2010 19:41

Cześć.
Silnik ATD 101 KM 2001 rok przebieg niby 185000
vin WVWZZZ1JZ1B158865

Sytuacja wygląda tak:
pada mi dwumas a do tego i turbo bo się z niego leje.

Pytanie numer jeden: ile kosztuje kompletny zestaw z jednomasem ze sprzęgłem (chyba g60 lub vr6 - sorry nie do konca rozumiem te skróty) do silnika ATD? Ktoś mi kiedys rzucił sumę 700 zł za całość. Możliwe? Proszę o nakierowanie mnie gdzie ja te graty moge kupić.


Pytanie dwa: co zrobić z ta turbiną? Mechanik mówi, że trzeba zregenerować. On ją wyciąga (150 zł z włożeniem spowrotem) wysyła do serwisu (48 zł w jedną stronę) serwis regeneruje (600) zł odsyła spowrotem, do tego trzeba zmienic olej z filtrami. Sensowne sa te ceny? Opłaca się regenerowac turbo czy lepiej kupic nowe?


I teraz tak sobie myślę że jak już wrzucę ten wytrzymały jednomas, to może bym coś pokombinował z większym turbo i od razu programem? Rodzą sie pytania:
-weźmie ktoś to turbo w rozliczeniu i w zamian da większe?
-jakie turbo do tego silnika by podeszło?
-czy coś jeszcze trzeba by dorzucic zeby wszystko grało (nie wiem intercooler większy itp?)

Ile taka zabawa by kosztowała? Może mi ktoś rozpisac ceny?

Gdzie w małopolsce (no ewentualnie na śląsku) dobrze mi to zrobią? Czy da się tak zrobić, że przyjadę z samego rana i tego samego dnia odbiorę auto?


z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam :crazy:



Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pushpush » ndz maja 30, 2010 02:36

Skrzynię mam 5 biegową.
Jednomas i sprzegło mechanik moj by mi włożył. Chce za to 200 zł wiec chyba tanio.
Wiec czy prócz sprzegla dał by sie to wszystko w dzien zrobic?

Czy turbo arl da sie bez przerabiania tam nie wiem uchwytów włożyc do tego silnika?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz maja 30, 2010 06:43

możesz coś bliżej napisać odnośnie Twojego turbo, bo to że się z niego leje wcale nie oznacza, że turbo puszcza olej, skąd się leje - z dopływu/spływu oleju czy w wąż powietrza idący do intercoolera lub bezpośrednio w wydech z części gorącej ? Coś mi się zdaje, że turbo masz sprawne a olej leje się z odmy tym wężykiem, który idzie z pokrywy zaworów do węża powietrza idącego do turbinki - sprawdź ile tam jest oleju - turbo ten olej tylko zasysa i przepompowuje dalej do intercoolera i do kolektora ssącego.


Obrazek

Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pushpush » ndz maja 30, 2010 09:58

bezpośrednio w wydech z części gorącej

Dokładnie tak. Mechanik przy wycinaniu kata to zauważył. Pokazał mi nawet, że w rurze wydechowej jest mokro.

[ Dodano: 30 Maj 2010 20:58 ]
JUż troszke bardzie ogarniam ten tamat, choc wciąż za mało.

Czyli co bym potrzebował:

turbo od ARL/ASZ

ARL
http://moto.allegro.pl/item1058784593_t ... 50_km.html

ASZ
http://moto.allegro.pl/item1046346437_t ... i_asz.html

intercooler od t4
http://moto.allegro.pl/item1029886666_i ... er_t4.html

+ program

turbo 1200 zł
ic 300 zł
soft 1000 zł
robota pewnie z 300 zł
razem 2800 zł
do tego jednomas z robotą 1000 zł tak?

Jeśłi udało by się uzyskać 160 KM i gdzieś 350 Nm to byłbym zadowolony. Więcej modów na pewno nie bedzie w tym aucie nigdy. Więc chyba wystarczy turbo do ASZ tak?

ile wytrzyma takie regenerowane turbo od ASZ?
jest szansa żebym sprzedał moje aktualne sprzęgło nie oszukując nikogo? Tzn chodzi mi o to, czy da się coś zniego jeszcze zrobić? Czy raczej zrobić mody i dojeździć sprzęgło do końca?
Ile moge wziąć za taką turbine od ATD do regeneracji?

O ile podniesie się spalanie tego auta po modach?



jumper79ldz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 22:33
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jumper79ldz » pn cze 07, 2010 14:35

witam kolego posiadam taki sam motor i tez sie zastanawiam co zrobic hm 160 km to był by max jak dla mnie tylko ile silnik da rade napisz jesli cos wiesz co zrobic



andy_czarny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: czw lut 28, 2008 00:50
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: andy_czarny » pn cze 07, 2010 14:49

Panowie poszukajcie po necie jezdzi A# z atd na pokladzie i ma 220 HP wiec 160 KM to zadna rewelka :P
IC plus turbo arl plus pompowtryski al i do tego sprzeglo z VR i spokojnie mozecie 190KM atakowac , jak nie chcecie takiej kasy wydawac to zrobcie tylko IC wywalcie kata i zablokujcie egr/ program i spokojnie 150 taki atd powinien dzwignac(ja mam AXR blizniaczy silnik i mam 147 samym programem z tym ze u mnei sa lepsze popmpowtryski)
Aha jesli turbawka sie wysrala to jedz gdzies gdzie regeneruja turbinki wez taka z arl i daj swoja rozliczeniu napewno sie dogaasz pozdro



Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pushpush » pn cze 07, 2010 17:27

Stanęło na tym, że regeneruje to turbo, wrzucam sprzęgło g60 + jednomas 1z i koniec. :(



rav_tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:55
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: rav_tdi » pn cze 07, 2010 18:19

pushpush pisze:i koniec.
jak to??
Troche szkoda że tylko reg. turbo, a nie jakiś asz/awx/arl...., no i co z programem, też nie robisz - ogranicznik typu kasa, czy chęci, czy jak... :bajer:


SCIROCCO 4 EVER D BEST!!

Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pushpush » pn cze 07, 2010 22:20

Wszystkiego po trochu. W sumie na początku nastawiałem się, że wydam na wszystko max 3000 zł, a wychodzi:

sprzęgło z robotą 900 zł
regeneracja turbo z wymiana oleju 1000 zł

czyli tu 1900 zł w opcji bez podnoszenia mocy a z podnoszeniem:

sprzęgło 900
turbo asz 1200
ic 600-800
program 1500

4300 - za dużo

ale już nawet odżałował bym ta kasę, ale tu gdzie mieszkam nie ma z kim rozmawiać o tuningu. Wielcy znawcy zaklinają, że silniczek 101 KM się nie nadaje, za słaba podstawa, że z 10 000 zł na taki tuning, że się wszystko będzie psuło, regenerowane turbo nie wytrzyma itp itd. Zrobić ic troche taniej (tak jak to niektórzy robią czyli od t4 itp) to bym chyba musiał stać nad mechanikiem i mu wszystko tłumaczyć. Tu nikt nie ma chęci na takie rzeczy. Wolą podrabiać sprowadzane złomy handlarzom i tak trzepać kasę. No po prostu zacofanie, a na oddawanie auta do większego miasta nie mam ani czasu ani za bardzo pieniędzy.

Także definitywnie zamykam tę sprawę.



andy_czarny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: czw lut 28, 2008 00:50
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: andy_czarny » pn cze 07, 2010 22:56

Ja ci powiem taka najlatwiej sie poddac...
Na twoim miejscu podzielil bym robote na 3 etapy i robil na spokojnie
1.turbinka i sprzeglo siadlo wiec wymieniasz to co musisz ale na mocniejsze:
- Wymiana turbinki to wlasciwie kilka srubek i tez nie problem i poradzil bys sobie sam...(pogadaj z ludzmi z grupy regionalniej ktos pomoze napewno)wez z arl a swoja zostaw w rozliczeniu...
- Sprzeglo to fakt lepiej dac komus wydasz 900 zl
W pierwszym etapie nie wydasz tych 3 tysi ale z dwa mysle z hakiem zsoatnie na 2 etap

2. IC z rurakmi jak zrobisz sam jakies 500-600(jak wsadzisz z jakiegos innego auta) poczytasz na foum i z kims przez weekend ogarniesz
Na seryjnym sofcie z wieksza turbinka i IC tez konikow przybedzie napewno i usmiech bedzie ;) shamuj go posmigaj troche nazbieraj kase i wtedy etap 3

3. Jedz do tunera jakiegos-Wsadz wieksze pompowtryski (al) i na program spokojnie 180 koni nakulasz a koszty rozlozysz w czasei taka moja rada ;)

Good luck :okej:
Ostatnio zmieniony pn cze 07, 2010 23:12 przez andy_czarny, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pushpush » wt cze 08, 2010 17:17

Teraz staram się zrobic sprzęgło ale tutaj to tez nie jest takie proste. Dziwne czasy nastały ze mechaników trzeba prosić zeby fure zrobili.

Pomysle jeszcze nad modami...



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt cze 08, 2010 19:44

pushpush pisze:ale tu gdzie mieszkam nie ma z kim rozmawiać o tuningu. Wielcy znawcy zaklinają, że silniczek 101 KM się nie nadaje, za słaba podstawa, że z 10 000 zł na taki tuning, że się wszystko będzie psuło, regenerowane turbo nie wytrzyma itp itd. Zrobić ic troche taniej (tak jak to niektórzy robią czyli od t4 itp) to bym chyba musiał stać nad mechanikiem i mu wszystko tłumaczyć. Tu nikt nie ma chęci na takie rzeczy. Wolą podrabiać sprowadzane złomy handlarzom i tak trzepać kasę. No po prostu zacofanie, a na oddawanie auta do większego miasta nie mam ani czasu ani za bardzo pieniędzy.

Także definitywnie zamykam tę sprawę.
Zapraszam na podkarpacie :bigok:



Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pushpush » wt cze 08, 2010 19:50

Do Krosna? Jesteś mechanikiem? Jak byś to widział czasowo i finansowo?



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości