Problem po zmianie wtrysków na 216 1.9 TDI AGR

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

konrad1233
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr mar 03, 2010 01:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: konrad1233 » śr mar 03, 2010 22:58

bradley pisze:
cowboy pisze:moze jak wtryski miały seryjnie 190/300 to lepiej mógł nie podbijać ich na 220 bo drugie cisnienie mogło pójśc w kosmos :)
Tak robia serwisy Boscha, ze pierwsze cisnienie reguluja, ale drugiego juz nie. Co nie znaczy, ze tego drugiego nie kontroluja i nie sprawdzaja ;)

Zrob logi bo nie wiadomo czy masz jakas niestabilnosc w doladowaniu, maniane w sofcie-gotowcu czy moze nastawnik w pompie nie wyrabia od dawkowania koksu.
Zrobie te logi na weekendzie może to coś wyjaśni

I jeszcze taka wskazówka spalanie wychodzi ok 6-7 litrów ( w miescie but a trasa ok 160 km/h ) ilość miasto 20 % trasa 80%

Szedłem równo z Passatem 1.8 T wiec nie jest tragadia



ghost2255
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw cze 01, 2006 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ghost2255 » śr mar 03, 2010 23:13

Jeśli chcesz tanio, to po pozostań przy "gotowcu" i oryginalnych wtryskach.
Na własnej skórze się przekonałem, że tak jest. Po założeniu wtrysków musisz zrobić program "pod swoje auto" u kogoś kumatego, a tego nie dostaniesz za 300zł.

Co do ciśnienia wtrysków, to skoro masz AGR, to trzeba było ustawić 190/300, tak jak mają oryginalne wtryski i nie rozjechałby ci się kąt, ale jak już masz 220/300, to trzeba tylko poprawić na pompie początek wtrysku i już.

Podsumowując-bez korekty softu w obecnej konfiguracji nie będzie 100% zadowolenia.

Takie jest moje zdanie, nie musicie się z nim zgadzać.


up! 60KM ASG

konrad1233
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr mar 03, 2010 01:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: konrad1233 » czw mar 04, 2010 16:41

glus pisze:A moze pompa nie wyrabia,jak byles u pompiaza to moze trzebylo sprawdzic tez pompe odrazu.
Pompy nie sprawdzałem fachowiec od wtrysków stwierdził że pompa jest ok

[ Dodano: 07 Mar 2010 14:53 ]
karolw2 pisze:
konrad1233 pisze:Mam wtyczkę VAG i program do tego VAG COM
Czyli najpierw zrobić diagnoze komputera ?
Mam do tego silnika sportowa wkładke powietrza, wkladać to czy pozostać przy seryjnym filtrze ?
I jeszcze jedno pytanie czy blokować EGR ? Czy jest sens w moim przypadku ?
Pozdrawiam
Diagnoza vag to podstawa kanały 03, 08, 11 dynamiczne znajdziesz na forum jak to zrobić.
Lepiej pozostać przy standardowym filtrze. (wiadomo przepływka)
Jak chcesz to możesz zaślepiać opinie są podzielone poczytaj na forum jest tego mnóstwo ale kolega nowy widać więc szukać szukać szukać wszystko to jest.
Zrobiłem dzś te logi niestety nie mialem innej mozliwości zapisania jak Print scr
1 pełny gaz na 5 biegu bez błędu
2. pełny gaz na 5 biegu z błędem czyli jakby (odcięcie turbiny)
3. luz bez błędu
4 luz z błędem jak wcześniej
5. błąd który się pojawił po przekroczeniu 160 km/h nie dało się go skasować z laptopa trzeba było ponownie uruchomić silnik

Pomóżcie koledzy
Wiem że podobne tematy były już przerabiane ale może czegoś tu nie widzę.
Zresztą patrząc na inne tematy nie wiem bardzo na co stawiać.
Wiec proszę o pomoc
Pozdrawiam



Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości