Problem po zmianie wtrysków na 216 1.9 TDI AGR

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

konrad1233
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr mar 03, 2010 01:54
Lokalizacja: Lublin

Problem po zmianie wtrysków na 216 1.9 TDI AGR

Post autor: konrad1233 » śr mar 03, 2010 02:13

Witam
Wiec problem jest następujacy.
Moze od początku
Seria 90 KM
Bez katalizatora w zmian strumienica
Później wrzuciłem softa na ok 115 KM auto pieknie jeździło
Kilka dni temu do tego silnika zainstalowałem wtryski Bosio 216

Auto rwie od dołu ale powyżej 3 tyś obrotów przy gazie do dechy na 4 lub 5 biegu silnik zaczyna falować. Jak by 1 sek pompowal kolejna nie i tak cały czas. Co chwile wciska w siedzenie i odpuszcza takie falowanie.
Po drugie nagminnie co ok kilka kilometrów lub co kilka mnimut silnik ( traci moc jakby turbina przestała pompomwać ). Przewstaje być słychać syk turbiny. Pracuje wtedy jak SDI Ale wystarczy zgasic na chwile silnik dosłownie na sekunde i odpalić ponownie i juz jest pełna moc oczywiście do 3 tyś obrotów i dalej falowanie.
Trochę dymków puszcza jak się pedałuje troche mocniej
Jeszcze jedno zaraz po odpaleniu zimnego silnika obroty lekko skacza tak 900 do 1100

Czyli mam te dwa główne problemy
Z nagłą utrata mocy i z wyższymi obrotami

Proszę o pomoc
Nie wiem co teraz robić czy to kąt wtryku zmieniec dawke paliwa czy co jest nie tak

z góry dziękuje !!!! :)



Awatar użytkownika
Adrian1980
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 17:43
Lokalizacja: Kiełczów/Oleśnica
Kontakt:

Post autor: Adrian1980 » śr mar 03, 2010 02:21

użyj szukajki " notlauf " poza tym trzeba zrobić logi VAG'iem...

wtedy bedzie mozna cos powiedzieć...


Czarny turboklekocik

karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

Post autor: karolw2 » śr mar 03, 2010 10:34

Co do obrotów ja zapalasz silnik to wymień sobie czujnik temperatury cieczy powinno pomóc taki np: http://www.moto.allegro.pl/item90798685 ... da_vw.html
A co do wtrysków to zaworek ciśnieniowy do sprawdzenia i wężyki bo zmiennej geometrii brak. A przede wszystkim i to podpięcie się pod komputer i zrobienie logów dynamicznych bo może to ci już przepływomierz ciąć dawki ale to wszystko to wróżenie z fusów. Podpiąć pod komputer i wtedy zobaczyć co i jak.



konrad1233
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr mar 03, 2010 01:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: konrad1233 » śr mar 03, 2010 12:31

Mam wtyczkę VAG i program do tego VAG COM
Czyli najpierw zrobić diagnoze komputera ?
Mam do tego silnika sportowa wkładke powietrza, wkladać to czy pozostać przy seryjnym filtrze ?
I jeszcze jedno pytanie czy blokować EGR ? Czy jest sens w moim przypadku ?
Pozdrawiam



karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

Post autor: karolw2 » śr mar 03, 2010 12:51

konrad1233 pisze:Mam wtyczkę VAG i program do tego VAG COM
Czyli najpierw zrobić diagnoze komputera ?
Mam do tego silnika sportowa wkładke powietrza, wkladać to czy pozostać przy seryjnym filtrze ?
I jeszcze jedno pytanie czy blokować EGR ? Czy jest sens w moim przypadku ?
Pozdrawiam
Diagnoza vag to podstawa kanały 03, 08, 11 dynamiczne znajdziesz na forum jak to zrobić.
Lepiej pozostać przy standardowym filtrze. (wiadomo przepływka)
Jak chcesz to możesz zaślepiać opinie są podzielone poczytaj na forum jest tego mnóstwo ale kolega nowy widać więc szukać szukać szukać wszystko to jest.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr mar 03, 2010 13:18

czy wtryski miały wyregulowane obydwa cisnienia po instalacji koncówek ?



ghost2255
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw cze 01, 2006 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ghost2255 » śr mar 03, 2010 14:43

A jaki masz program?

Robiłeś porządny u dobrego tunera z hamownią, czy "gotowiec" z garażu?

U mnie W AGR po założeniu 216 w slinku z "gotowcem" też nie było rewelacji, za to było dużo dymu i niespokojna praca silnika.

Po programie u GOODHOPE wszystkie negatywne objawy zniknęły, osiągi się poprawiły, a spalanie spadło.


Po własnym doświadczeniu wiem, że po wtryskach trzeba zrobić program, ustawianie dawki i kąta nie załatwi wszystkiego.


up! 60KM ASG

konrad1233
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr mar 03, 2010 01:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: konrad1233 » śr mar 03, 2010 21:29

cowboy pisze:czy wtryski miały wyregulowane obydwa cisnienia po instalacji koncówek ?
Pompiarz powiedział że ustawi tylko tzw pilotujące 220 i faktycznie na zegarach tyle wybiło jak ustawiał a to drugie tj 300 powiedział że takich nie ustawia
Dzwoniłem do kolegi co ma warsztat diesli i to samo powiedział że ustawia się tylko to pierwsze. Wiec nie wiem jak z tym drugim

[ Dodano: 03 Mar 2010 20:40 ]
ghost2255 pisze:A jaki masz program?

Robiłeś porządny u dobrego tunera z hamownią, czy "gotowiec" z garażu?

U mnie W AGR po założeniu 216 w slinku z "gotowcem" też nie było rewelacji, za to było dużo dymu i niespokojna praca silnika.

Po programie u GOODHOPE wszystkie negatywne objawy zniknęły, osiągi się poprawiły, a spalanie spadło.


Po własnym doświadczeniu wiem, że po wtryskach trzeba zrobić program, ustawianie dawki i kąta nie załatwi wszystkiego.
Program to niestety gotowiec :/ ze względów finansowych
Zrobiłem na tym sofcie 60 000 km bez problemu tylko skusiły mnie te wtryski.
U mnie w Lublinie wszedzie gdzie sie nie spytam to od 900 zł zaczyna się rozmowa o poprawce programu.
Nie chciał bym po prostu zaliczyć wtopy ze wydam kupe kasy jak dla mnie na program a okaże się że trzeba było jedynie zmienić kąt lub dawkę.
Więc tak pytam szukając najlepszego rozwiązania



glus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 12:46
Lokalizacja: Belgia

Post autor: glus » śr mar 03, 2010 22:03

A moze pompa nie wyrabia,jak byles u pompiaza to moze trzebylo sprawdzic tez pompe odrazu.


Czy sie stoi ,czy sie lezy ,to setuchna sie nalezy!

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr mar 03, 2010 22:16

konrad1233 pisze:Pompiarz powiedział że ustawi tylko tzw pilotujące 220 i faktycznie na zegarach tyle wybiło jak ustawiał a to drugie tj 300 powiedział że takich nie ustawia
Dzwoniłem do kolegi co ma warsztat diesli i to samo powiedział że ustawia się tylko to pierwsze.
moze jak wtryski miały seryjnie 190/300 to lepiej mógł nie podbijać ich na 220 bo drugie cisnienie mogło pójśc w kosmos :)

cisnienia ustawia się obydwa tylko mało kto wie a jeszcze mniej ludzi potrafi to zmierzyć , a jeszcze mniej ustawić :) a własnie to drugie cisnienie wtrysku zasadniczego ma wieksze znaczenie niz pilotujace ...



Awatar użytkownika
Ceglarz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 643
Rejestracja: pn lis 07, 2005 19:02
Lokalizacja: okolice Biłgoraja :)
Kontakt:

Post autor: Ceglarz » śr mar 03, 2010 22:21

konrad1233 pisze: Program to niestety gotowiec :/ ze względów finansowych
Zrobiłem na tym sofcie 60 000 km bez problemu tylko skusiły mnie te wtryski.
U mnie w Lublinie wszedzie gdzie sie nie spytam to od 900 zł zaczyna się rozmowa o poprawce programu.
U mnie trochę taniej program, wszystko spod ręki Goodhope :grin:


Mówi rdza do rdzy: POLONEZA czas zacząć... [img]http://foolstown.com/sm/ura1.gif[/img]

konrad1233
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr mar 03, 2010 01:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: konrad1233 » śr mar 03, 2010 22:28

cowboy pisze:
konrad1233 pisze:Pompiarz powiedział że ustawi tylko tzw pilotujące 220 i faktycznie na zegarach tyle wybiło jak ustawiał a to drugie tj 300 powiedział że takich nie ustawia
Dzwoniłem do kolegi co ma warsztat diesli i to samo powiedział że ustawia się tylko to pierwsze.
moze jak wtryski miały seryjnie 190/300 to lepiej mógł nie podbijać ich na 220 bo drugie cisnienie mogło pójśc w kosmos :)

cisnienia ustawia się obydwa tylko mało kto wie a jeszcze mniej ludzi potrafi to zmierzyć , a jeszcze mniej ustawić :) a własnie to drugie cisnienie wtrysku zasadniczego ma wieksze znaczenie niz pilotujace ...
Możliwe
Czytałem trochę Twoich postów-masz o tym pojecie wiec pewnie masz racje.
Z tego względu kazałem ustawić 220 bo gdzie nie spojrzałem na forum to większość ludzi takie ustawia czyli 220/300

Najbardziej daje się we znaki to falowanie obrotów

Bo z tym odcięciem turbiny myśle że to trzeba szukać w miejscu nie zwiazanym z tymi modami. Od dawna ( na całkowitej serii nawet w momencie zakupu zrobił takiego psikusa ) miałem z tym problem "czasowym odcięciem turbiny" tylko zdarzało się to raz na kilka miesięcy a teraz non stop
Ostatnio zmieniony śr mar 03, 2010 22:31 przez konrad1233, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Ceglarz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 643
Rejestracja: pn lis 07, 2005 19:02
Lokalizacja: okolice Biłgoraja :)
Kontakt:

Post autor: Ceglarz » śr mar 03, 2010 22:37

Trzeba także zdiagnozować auto, wiele się wyjaśni.
Ostatnio zmieniony śr mar 03, 2010 22:37 przez Ceglarz, łącznie zmieniany 1 raz.


Mówi rdza do rdzy: POLONEZA czas zacząć... [img]http://foolstown.com/sm/ura1.gif[/img]

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » śr mar 03, 2010 22:47

cowboy pisze:moze jak wtryski miały seryjnie 190/300 to lepiej mógł nie podbijać ich na 220 bo drugie cisnienie mogło pójśc w kosmos :)
Tak robia serwisy Boscha, ze pierwsze cisnienie reguluja, ale drugiego juz nie. Co nie znaczy, ze tego drugiego nie kontroluja i nie sprawdzaja ;)

Zrob logi bo nie wiadomo czy masz jakas niestabilnosc w doladowaniu, maniane w sofcie-gotowcu czy moze nastawnik w pompie nie wyrabia od dawkowania koksu.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości