mk3 4x4 czy warto przekladać syncro?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

kicukicu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt maja 04, 2007 14:24
Lokalizacja: BOBROWA
Kontakt:

Post autor: kicukicu » sob sty 30, 2010 16:34

Ja podepne sie pod temat bo mam podobne pytanie, z tym że chodzi mi o MK2 z silnikiem ASZ. Mam osobno bude MK2 syncro. i teraz pytanie jak najprościej włozyc tam napęd 4x4 połączony z silnikiem ASZ. Osobiscie wolałbym haldexa, ale jak go tam upchać (np. takiego z MK4), czy może lepiej zostawić torsen i dopasowac jakąś skrzynie pod silnik ASZ. A własciwie to moj tok myslenia jest taki żeby włożyć skrzynie np. od MK3 TDI syncro lub lepiej MK4 4 motion do tego wał kardana (czy jak to sie tam zwie) z MK2 syncro, i do tego tylne zawieszeni od 4motion oczywiście po małej modyfikacji. Prosze o wyrozumiałość nie jestem zbyt mocny w sprawie napedów 4x4 wiec to co pisze może być troche brednią.


Może bedzie jakaś zmiana

Awatar użytkownika
vr6syncro
PREZES 4x4
PREZES 4x4
Posty: 1249
Rejestracja: czw sty 01, 2009 23:30
Lokalizacja: ZachPom

Post autor: vr6syncro » sob sty 30, 2010 17:01

nie polecam kombinowac, albo wszystko 'syncro' albo wszystko '4motion', mam kolezke który juz to zrobił ma mk2 3,2 4x4 ale roboty jest co nie miara, polecam wrzucic komplet z 4motion , bedziesz mial abs i esp i ominą cie problemy z elektroniką , a jak zaczniesz łączyc graty z syncro i 4motion to powodzenia (chociaż znam kogos kto takie cos ogarnia), jednak podstawą jest buda mk2syncro, jak myslisz o tym poważnie i masz pytania to dzwon 604181829


2,9vr6syncro viewtopic.php?f=88&t=301280" onclick="window.open(this.href);return false;
Rallye viewtopic.php?f=87&t=396054" onclick="window.open(this.href);return false;
Szanuj-się.pl http://www.szanuj-sie.pl/forum/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » sob sty 30, 2010 20:06

kicukicu pisze:Osobiscie wolałbym haldexa, ale jak go tam upchać (np. takiego z MK4), czy może lepiej zostawić torsen i dopasowac jakąś skrzynie pod silnik ASZ
ale gdzie ty masz torsena w golfie ? czy syncro czy haldex to bardzo podobne. torsen jest stałym napędem z silnikami wzdłużnymi raczej


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

gruchaarl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 12:49
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: gruchaarl » sob sty 30, 2010 20:49

kicukicu pisze:Ja podepne sie pod temat bo mam podobne pytanie, z tym że chodzi mi o MK2 z silnikiem ASZ. Mam osobno bude MK2 syncro. i teraz pytanie jak najprościej włozyc tam napęd 4x4 połączony z silnikiem ASZ. Osobiscie wolałbym haldexa, ale jak go tam upchać (np. takiego z MK4), czy może lepiej zostawić torsen i dopasowac jakąś skrzynie pod silnik ASZ. A własciwie to moj tok myslenia jest taki żeby włożyć skrzynie np. od MK3 TDI syncro lub lepiej MK4 4 motion do tego wał kardana (czy jak to sie tam zwie) z MK2 syncro, i do tego tylne zawieszeni od 4motion oczywiście po małej modyfikacji. Prosze o wyrozumiałość nie jestem zbyt mocny w sprawie napedów 4x4 wiec to co pisze może być troche brednią.
Wydaje mi sie ze możemy Ci pomóc zamontowac taki napęd. Obecnie zrobilismy dwa projekty z napędem od golfa 5 i golfa 4. Bez problemu da sie to zrobić

[ Dodano: 30 Sty 2010 19:49 ]
Bedzie mi potrzebna tylni ława i haldex :).



Porfiry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 07, 2009 15:47
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Porfiry » ndz sty 31, 2010 15:43

no dobra.. daruje sobie 4x4 ;P
ale nadal chciałbym zwiększyć moc.. oczywiście nie zależny mi na gigantycznych osiągach, Obecnie mam po chipie ok 130ps. Jakiś wielkich modyfikacji trzeba żeby dobić do 150ps czy koniecznie trzeba wymienić wtryski, turbinę?



kicukicu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt maja 04, 2007 14:24
Lokalizacja: BOBROWA
Kontakt:

Post autor: kicukicu » ndz sty 31, 2010 15:44

Cinek masz racje, chodziło mi o wiskoze.
gruchaarl jezeli robiliście już taki mod to może wypowiesz sie coś na ten temat na forum.
Szczerze to narazie tylko plan wybiegający daleko w przyszłość, ale jezeli juz doszło by do montowania 4x4 to wolałbym zrobić to samemu. A wiec tak wnioskuje że haldex z MK4 bedzie chyba najlepszy, ale nasuwają sie pytania co z wałem kardana , ten który jest w MK4 pewnie jest dłuższy niz powinien być w MK2, dalej wózek z haldexa od MK4 też pewnie nie bedzie idealnie pasował (moze wózek dać od MK2), no i oczywiście półosie też bedą za długie.


Może bedzie jakaś zmiana

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Post autor: krzys-jeruzal » ndz sty 31, 2010 17:28

Porfiry pisze:no dobra.. daruje sobie 4x4 ;P
ale nadal chciałbym zwiększyć moc.. oczywiście nie zależny mi na gigantycznych osiągach, Obecnie mam po chipie ok 130ps. Jakiś wielkich modyfikacji trzeba żeby dobić do 150ps czy koniecznie trzeba wymienić wtryski, turbinę?
Masz b. zadki silnik nie wiem czy ktoś go tunigował ogóle , ale poszukaj , może cos zanjdziesz…



SunnyDay
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 23:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: SunnyDay » pn lut 08, 2010 01:20

Pytanie :-)

Czy MKIII miały fabrycznie napęd 4x4, czy one są po prostu tak żadko spotykano że sami coś kombinujecie żeby takiego zrobić?

Bo zastanawiam się nad MKIII i na allegro można takie wersje z napędem na 4 koła znaleźć...



Awatar użytkownika
yanosho
TurboDymoMen
TurboDymoMen
Posty: 256
Rejestracja: pt paź 31, 2008 18:23
Lokalizacja: NO
Kontakt:

Post autor: yanosho » pn lut 08, 2010 14:36

SunnyDay pisze:Czy MKIII miały fabrycznie napęd 4x4
jasne, że miały :) i na pewno znajdziesz takie na aledrogo



Awatar użytkownika
Leon013
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt lut 15, 2008 18:15
Lokalizacja: świętokrzyskie S_ów
Kontakt:

Post autor: Leon013 » sob lut 13, 2010 13:32



1) MK2 Fire & Ice sprzedane (poszło)
2)MK1 Cabrio (do sprzedania)Sprzedany:-((
3)MK4 DIESEL Sprzedany :-((

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości