T4! REmont starego 2,4D czy swap na 1.9TDI?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Post autor: Kaczor » wt gru 29, 2009 00:06

taka sama blablanina jak o ABFie co miał na początku świata 170 KM tylko by się VR nie sprzedawał :bajer:

A przy jakich obrotach te wartości dla poszczególnych jednostek ?


Kleić , Taśmić , Trytytkować ...

arwam

Post autor: arwam » wt gru 29, 2009 00:34

Właśnie 1Z a nie rzeźbę z mechanicznym sterowaniem i pompą wtryskową od 1.9 TD.
Ja nie wyobrażam sobie ,że to nawet odpali.
no to patrz bo takie coś nawet jeździ a o spalaniu można nawet nie wspominać gdyż przy umiarkowany traktowaniu gazu jest śmiesznie niskie.



TomekTDi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt mar 06, 2009 22:01
Lokalizacja: Podlasie
Auto: A4, T4, Golf
Kontakt:

Post autor: TomekTDi » wt gru 29, 2009 01:13

Kto co lubi :bigok:
Dla mnie usuwanie eletroniki sterującą praca silnika, jakieś kombinacje z pompą wtryskową od starszego silnika itp. są co najmniej śmieszne.
No ,ale każdy dziala jak mu się podoba i to w sumie jest fajne.
Ja mając kompletny silnik TDi dokupiłbym jedynie brakujące części koszt pewnie podobny albo i mniejszy co tych przeróbek. Kolega wcześniej opisał co trzeba mieć aby ten silnik normalnie śmigał w T4.
No ,ale jak arwam wolisz zmieniać pompę wtryskową na sterowaną linką, wyrzucać ECU, przepływomierz i piszesz ,że jest lepiej niż poskładane w fabryce no to spoko.
Ja jestem zupełnie innego zdania.



Obrazek
Tutaj są wykresy mocy i momentu obrotowego T4 z oryginalnym silnikiem 2.5 R5-TDi ACV (102KM) AHY/AXG (151KM)
Ostatnio zmieniony wt gru 29, 2009 01:53 przez TomekTDi, łącznie zmieniany 4 razy.


R5-TDi (AXG) 174 Km/340Nm
R4-TDi (BRD) 200 Km/400Nm
R4-TDi (AQM) 68 Km/133Nm

BitelsM-tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 28, 2009 01:30
Lokalizacja: Zakopane

swap

Post autor: BitelsM-tdi » wt gru 29, 2009 02:23

Witam przystawiam się do podobnego zadania czyli swap z z 2,4d na 1.9M-tdi (wyjasnienie: silnik tdi wtrysk bezpośredni + pompa z 1,9td z falą tdi)mam tak zrobionego golfa II (jeszcze nie dokończony kilka pierdółek i lakiernik) i musze powiedzieć że jestem mile zaskoczony efektem pali lepiej jak oryginalny tdi z grzaniem świec (narazie niemam sterowania świeczek :helm:
chociaż z drógie strony jak masz komplet okablowania i komputer to łatwiej będzie to wszystko ogarnąć ja niestety wolę prostotę budowy (nie trzeba wgrywać żadnych programów u mnie podnoszenie mocy na śrubeczkę :grin: )
pozdrawiam



arwam

Post autor: arwam » wt gru 29, 2009 11:31

TomekTDi pisze:No ,ale jak arwam wolisz zmieniać pompę wtryskową na sterowaną linką, wyrzucać ECU, przepływomierz i piszesz ,że jest lepiej niż poskładane w fabryce no to spoko.
ja nie wolę tylko nie mam pozostałego osprzętu a nie stać mnie na jego kupno.



TomekTDi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt mar 06, 2009 22:01
Lokalizacja: Podlasie
Auto: A4, T4, Golf
Kontakt:

Post autor: TomekTDi » wt gru 29, 2009 12:17

To te koszty co kolega Leon954 chce przeznaczyć na remont 2.4 D lepiej niech poświęci na dokupienie brakujących gratów i poskłada sobie ten silnik tak jak jest w oryginale.
Jeżeli nie masz ECU to tracisz także możliwość diagnozy takiego auta.
Zapytam się z ciekawości, jest zbędna w przypadku założenia innej pompy wtyskowej ?
Ostatnio zmieniony wt gru 29, 2009 12:19 przez TomekTDi, łącznie zmieniany 1 raz.


R5-TDi (AXG) 174 Km/340Nm
R4-TDi (BRD) 200 Km/400Nm
R4-TDi (AQM) 68 Km/133Nm

arwam

Post autor: arwam » wt gru 29, 2009 12:38

Zapytam się z ciekawości, jest zbędna w przypadku założenia innej pompy wtyskowej ?
zapytam z ciekawości co jest zbędne bo nie wiem o co Ci chodzi.



TomekTDi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt mar 06, 2009 22:01
Lokalizacja: Podlasie
Auto: A4, T4, Golf
Kontakt:

Post autor: TomekTDi » wt gru 29, 2009 12:46

arwam pisze:zapytam z ciekawości co jest zbędne bo nie wiem o co Ci chodzi.
Czy zbędnę jest złącze diagnostyczne.
Np rozrząd wymieniasz na znaki w takim silniku ?
Ostatnio zmieniony wt gru 29, 2009 12:46 przez TomekTDi, łącznie zmieniany 1 raz.


R5-TDi (AXG) 174 Km/340Nm
R4-TDi (BRD) 200 Km/400Nm
R4-TDi (AQM) 68 Km/133Nm

arwam

Post autor: arwam » wt gru 29, 2009 13:15

TomekTDi pisze:Np rozrząd wymieniasz na znaki w takim silniku ?
przy nawet niewielkim doświadczeniu można sobie z tym poradzić z resztą ja zawsze wszystko robię na oko i ucho i jakoś to nawet jeździ :D



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » wt gru 29, 2009 14:42

jak nie będzie elektroniki to niby co jest do diagnozowania komputerem ?? , co ma niby wymiana rozrządu do elektroniki masz znak na wale blokadę na wałek a zapłon ustawiasz lampą stroboskopową z czujnikiem piezo wszystko prościzna, mój koleżka miał coś takiego zrobione pompa z lda fala w pompie zmieniona na tdi tylko po wymianie fali pojawił się jakiś dziwny problem z paliwem mała była dawka nie dało się z tym nic zrobić , pompiarze pompę dwa razy sprawdzali i powiedzieli że jest wszystko dobrze, później wymyślili że to może być wina ciśnienia wewnętrznego w pompie (do tej fali powinno być inne) sprawa stanęła na niczym w sumie bo stwierdził że wrzuci pompę 11 elektrykę duże wtryski , turbo i zrobi grubiej dla mnie w tym przypadku sprawa jest prosta na pewno nie remontował bym starego wolowatego 2.4 diesla tylko bym wrzucił 1.9 tdi na elektryce i podłączył kilka kabelków co jest prościzną



arwam

Post autor: arwam » wt gru 29, 2009 15:26

GMS pisze:tdi tylko po wymianie fali pojawił się jakiś dziwny problem z paliwem mała była dawka nie dało się z tym nic zrobić
GMS, bo do tego trzeba przerabiać dźwignię i ramę dozownika.
bo jak chce więcej wykręcić to już wtedy nie chce schodzić z obrotów



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » wt gru 29, 2009 15:33

coś tak kojarzę że problem ze schodzeniem z obrotów też wystąpił , pewnie trzeba było zrobić tak jak piszesz ci pompiarze nie wiedzieli o tym a to było bardzo dawno...



arwam

Post autor: arwam » wt gru 29, 2009 16:19

GMS,

ja do niedawna też o tym nie wiedziałem



Awatar użytkownika
Leon954
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 19:28
Lokalizacja: Piła

Post autor: Leon954 » czw gru 31, 2009 19:25

Jestem na etapie szukania całego GOLFA 1.9 td z dobrym silnikiem który wstawię do T4.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252191 / BON JOVI i ATLANTIS
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images43.fotosik.pl/251/b570d06438bc43be.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości