Kolektor wydechowy z Sharana AFN do 1Z

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

michszym11970
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: wt lip 14, 2009 12:25
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Kolektor wydechowy z Sharana AFN do 1Z

Post autor: michszym11970 » sob lis 28, 2009 14:03

Szukałem, ale niestety niewiele znalazłem na ten temat. Jutro będe wrzucał do swojego 1Z turbinkę wraz z kolektorem wydechowym z AFN. Kolektor i turbina pochodzi z Sharana i tu moje pytanie - czy kolektor z tego auta podejdzie pod 1Z? Z turbiną wiem, że nie będzie problemu, ewentualnie trzeba będzie przekręcić zimną muszle, ale kolektor z Sharana jest inny niż w pozostałych AFN-ach (np.w Golfach, Audi, czy Passatach), ma pod innym kątem wyjście do turbiny. Nie Chciałbym mieć niespodzianek podczas montażu, być może odrazu trzeba będzie poszukać innego kolektora.



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » sob lis 28, 2009 19:07

jak kolektor jest dzielony to powinno pasowac



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob lis 28, 2009 19:37

michszym11970 pisze:Z turbiną wiem, że nie będzie problemu,
zmiana sterowania bo AFN ma VNT to ja nie wiem czy nie problem :) chyba ze masz doświadczenie w tym :)



michszym11970
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: wt lip 14, 2009 12:25
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Post autor: michszym11970 » sob lis 28, 2009 19:44

tak, jest dzielony, ale różnica w budowie między nimi jest dość znaczna

AFN Sharan:

http://moto.allegro.pl/item834522914_ko ... i_afn.html

AFN Passat:

http://moto.allegro.pl/item824757008_ko ... i_1_9.html

też się sugerowałem tym, że jak jest dzielony, to musi pasować, ale jak zobaczyłem różnice między nimi, to trochę zwątpiłem

[ Dodano: 28 Lis 2009 19:11 ]
To_mas pisze:zmiana sterowania bo AFN ma VNT to ja nie wiem czy nie problem :) chyba ze masz doświadczenie w tym :)
sterowanie pójdzie z EGR-a, ale strojenie będzie robił "uysy" (g-lab.pl), więc ja już nie muszę się o to martwić, zresztą i tak kiepsko się na tym znam, chcę tylko przygotować wszystko pod kątem mechanicznym

[ Dodano: 29 Lis 2009 22:07 ]
Wziąłem się dzisiaj za montaż w/w turbinki i niestety kolektor z Sharana AFN nie pasuje :( , zimna muszla turbiny koliduje z łapą poduszki silnika, przekręcenie muszli też by nie pomogło, a po drugie nawet gdyby poduszka była OK, to byłby problem z podłączeniem oryginalnego wylotu powietrza (plastikowa rura dotykałaby kolektora wydechowego), chociaż to już mniejszy problem. Tak więc nie każdy kolektor z AFN-a podejdzie do 1Z-eta, nawet jeśli jest dzielony.

Jutro jade po kolektor z Passata AWX, mam nadzieje, że z tym już nie będzie problemu.

Pozdr.


jest - Audi A3 S-line ASZ+ >>218KM 489Nm<<
był - Audi A4 Avant 1.9TDI AFN
był - mkIV GTI TDI ARL+ >>187KM 398Nm<<
był - mkIII 1Z+ >>130KM 313Nm<< od www.g-lab.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości