Różnice midzy tdi pd

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » ndz paź 18, 2009 15:32

Włochaty pisze:trafiles w sedno, chce sie wlasnie dowiedziec ile ten silnik zniesie
Grubo ponad 200 koni napewno. Mastersowi sie sypnal wlasnie wal w robionym do sportu lupo ale tam bez programu bylo ponad 200 KM. W koncowej fazie bylo juz 384 KM jak dobrze pamietam. Sypnal sie wal od ATD (100konna wersj) a wstawiony byl od ASZ 131KM. Wydaje mi sie ze nie masz sie czego bac jesli nie idziesz w tak grube mody.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » pn paź 19, 2009 20:43

grzegorzp pisze:pompowtryski AL to albo ARL albo ASZ ale to że wtryski AL to nic nie świadczy o bloku.
jutro bede w domu po 19 wiec odrzu do garazu moze sie uda i to zobaczyc

[ Dodano: 18 Paź 2009 23:26 ]
wesol pisze:Grubo ponad 200 koni napewno. Mastersowi sie sypnal wlasnie wal w robionym do sportu lupo ale tam bez programu bylo ponad 200 KM. W koncowej fazie bylo juz 384 KM jak dobrze pamietam. Sypnal sie wal od ATD (100konna wersj) a wstawiony byl od ASZ 131KM. Wydaje mi sie ze nie masz sie czego bac jesli nie idziesz w tak grube mody.

jzeli faktycznie reszta jest od arl

[ Dodano: 19 Paź 2009 20:42 ]
Obrazek

no to sie okazalo, wedlug tych numerow co podane byly we wcesniejszych postach jest to blok ATD czy wielka kupa :crazy:

dodam tylko to zeby nie ufac nikomu z forum, bo to jest samochod ktory kupilem od uzytkownika Michaosa i to byly projekt ARL w mkIII, teraz kazdy ma chyba odpowiedz dlaczego ten projekt zostal sprzedany, szkoda ze nawet na forum trzeba uwazac na "starszych" uzytkownikow



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn paź 19, 2009 22:06

spokojnie, to tylko blok. gdyby chodzilo o wal to co innego, ale blok swoje wytrzyma.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Post autor: krzys-jeruzal » pn paź 19, 2009 22:19

Włochaty pisze:dodam tylko to zeby nie ufac nikomu z forum, bo to jest samochod ktory kupilem od uzytkownika Michaosa i to byly projekt ARL w mkIII, teraz kazdy ma chyba odpowiedz dlaczego ten projekt zostal sprzedany, szkoda ze nawet na forum trzeba uwazac na "starszych" uzytkownikow
Nie znam osobiscie ale duzo osób ma o nim złe zdanie juz...



Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » pn paź 19, 2009 23:08

souler pisze:spokojnie, to tylko blok. gdyby chodzilo o wal to co innego, ale blok swoje wytrzyma.
no dobra, a myslisz ze ktos wsadzil wal od arl lub asz?? mi sie raczej wydaje ze nie, patrzac na reszte auta
krzys-jeruzal pisze:Nie znam osobiscie ale duzo osób ma o nim złe zdanie juz...
ja do dzis czekam na paczke z czesciami



Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Post autor: MiChAoS » czw paź 22, 2009 08:48

wlochaty poszlo PW w sprawie paczki... Sory z gory za oczekiwanie ale jestem zaganiany teraz w robocie niestety taka praca i niemam nawet kiedy odpisac na co kolwiek... po 2 czekalem n pasy la ciebie bo swoich nie moge znalesc :/
Co do tego ze masz jakis podejrzenia ze to nie ARL... sluchaj ja o od nowosci niemam kupilem caly komplet na przez allego... pojechalm ponad 500km po niego... z wygladu goscia i miejsca wcale by mnie nie zdziwiloo ze jest z nielegalnego zrodla chodz nie interesowalo mnie to ani nie interesuje i nie bede obwinial kogos co moze byc wcal nie prawda, mial kupe gratow z mk4 i nie tylko bylo cale mk4 (bez budy), ze nr nie bylo ja znalazlem tylko date produkcji pod kolem zamachowym 21.05.2001 z tego co pamietam napewno bylo 2001 i nic wiecej... na kompie jak widzisz tak samo niema nr seryjnych jest tylko mazniete markerem ale nr mowi o silniku oznaczeniu ARL, tak samo bylo wszystko kupywane pod silnik ARL i zadnych problemow... Turbo z tego silnika (jezdzi u kogos na forum nie pamietam nicu) tak samo bylo to T od ARL- a mozna bylo poznac po wygladzie i po numerach... orurowanie kupil Daro84 z tego silnika, wystarczy wejsc w moj stary temat tam sa zdjecia odrazu jak go przywiozlem i nie nie bylo juz kombinowane w tym kierunku... nie jestem zadnym ch...jem zeby jakies walki robic podmnieniajac cos przed sprzedaza... mam jeszcze z niego kolo zamachowe cale sprzeglo po nr nie nie wskazuje ze to nie ARL:/ chcesz to idz na policje ale hmm strata czau silnik czesc wymienna wiec tak samo jak kupisz na szrocie czy z innego zrodla np amortyzator z zciachanymi nuerami i zglosil na policje ze kupiles czesc bez numerow i podejrzewasz ze jes z nielegalnego zrodla... na takiej samej zasadzie ja kupilem ten silnik pojechalem zobaczylem zaakowalem i wrocilem... do tego silnika jeszcze byla skrzynia nawet przykrecona 6 z poloskami i piastami itp... ja wzielem bez skrzyni z calym osprzetem i wszystko bylo z ARL-a wiec niewiem skad jakies podjerzenia wogule ze cos podinilem czy cos tam bez przesady no sory, gdzymym mial zamiar cokolwiek podmienic przed sprzedaza to raczej bym forum juz unikal a nie normalnie uzytkowal i zakladal nowe tematy



andy_czarny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: czw lut 28, 2008 00:50
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: andy_czarny » czw paź 22, 2009 20:00

nie mieszam sie w to co gdzie jak i kiedy ale skoro wlochaty napisal ze na bloku jest numer ktory jasno swiadczy o tym ze to ATD a nie ARL to mysle e stad biora sie jakies podejrzenia i nei koniecznie do ciebie....



Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » sob paź 24, 2009 18:56

nikt nie idze tu na policje, a o usuniecie tych nie na temat prosilem juz moderatow wyzej

poporostu zaczalme bardzije sie zaglebiac w silnik i sie okazalo ze wlasnie nie ma kodu silnika, wiec zalozylem ten teamt, a jak pokazalem zdjecie na stornie wczesniej ze jest to blok od ATD, czuje sie oszukany, choc sam nie moge byc pewny ze to akurta Ty to zrobiles, czy Cie poprostu koles ktory sprzedawal nie zrobil w jajo, ale nie o tym teamt


pytnie kolejne? co to jest za czujnik w misce olejowej?? kolega w AXR tego czujnika nie ma (zdjeice niestety nie mam)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob paź 24, 2009 20:07

Włochaty pisze:pytnie kolejne? co to jest za czujnik w misce olejowej??
jest to czujnik G8/G266 ma 3 pinową wtyczkę i pełni dwojaką funkcję, tzn. czujnika poziomu oraz temperatury oleju.


Obrazek

Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » pn paź 26, 2009 23:25

no dobra, a jak jest z rozrzadem?? sa jakies roznice??


edit

jak scigne miske to bede mogl rozpoznac wal??



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości