Auto wcale nie idzie od dolnego zakresu obrotow!

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Blanko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 27, 2009 12:13
Lokalizacja: lomza

Auto wcale nie idzie od dolnego zakresu obrotow!

Post autor: Blanko » ndz kwie 12, 2009 02:14

nie wiem co sie stalo.. nagle wsiadam i auto nic nie jedzie 1800obrotow zawsze od tego momentu po nacisnieciu pedalu gazu ruszalo do przodu ostro.. a teraz nic... 2000obrotow i dalej nic... wolno wolno po paru sekundach doszlo do 3000 obrotow i mocny kop.. wkoncu idzie do przodu jak powinno..i tak na kazdym biegu....
przy 60km/h na 4 mam 1600obrotow chyba i wtedy to juz wogole nic nie idzie:(po paru sekundach z butem w podlodze jest moze 65km.h!!:(
objezdzaja mnie bardzooo slabe auta... 100konne mi uciekaja:(co sie dzieje?
czemu tak mi spadla moc w tym dolnym zakresie obrotowym
a dodam ze mam 165km i 340nm myslalem ze turbina padla no ale powyzej 3000obr. idzie jak przedtem jest moc taka jak powinna byc na te konie.. ale do 3000ob. no NIC jak bym mial 90koni
doradzcie! co to moze byc?


Passat 3BG AWX 1.9 TDI 194ps 380nm
tak sie zbiera passek 0-100
http://www.youtube.com/watch?v=53CgSt4I7DY

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz kwie 12, 2009 02:30

trzeba sprawdzić czy sztanga sterująca położeniem łopatek zmiennej geometrii turbiny się porusza bo możliwe, że łopatki zapiekły się na amen w pozycji przy niskim ciśnieniu powietrza doładowanego, tak jak na rysunku nr 1 i dlatego w dolnych obrotach nie ciśnie tak jak trzeba :

Obrazek

jeśli kierownice nie będą zapieczone (sztanga będzie swobodnie chodzić w pełnym zakresie jej przesuwu) to wtedy trzeba zrobić diagnostykę dynamiczną Vagiem.


Obrazek

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » ndz kwie 12, 2009 09:19

Ja stawiam na dziure w podcisnieniu, podjedz do kogos w Twojej okoliy kto ogarnia VAGa dobrze.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Blanko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 27, 2009 12:13
Lokalizacja: lomza

Post autor: Blanko » ndz kwie 12, 2009 10:00

a wiec raczej zapieczone kierowniczki??
a zaworek od podsininia n75? to moze byc jego wina?
niestety nie wiem jak sprawdzic ta sztange czy jest ok... a co do zaworka?to da rade go samemu wymienic czy to troche skaplikowane trzeba cos zdejmowac zeby do niego sie dostac?


Passat 3BG AWX 1.9 TDI 194ps 380nm
tak sie zbiera passek 0-100
http://www.youtube.com/watch?v=53CgSt4I7DY

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » ndz kwie 12, 2009 14:25

Nie, wydaje mi sie ze masz wlasnie jakies nieszczelnosci w instalacji podcisnieniowej sterujacej silownikiem od zmiennej geometrii lopatek. Poprostu po odpaleniu silnika lopatki nie sa ustawiane w pozycje maksymalne doladowanie stad zbiera sie bardzo wolno, powoli narasta cisnienie w dolocie az do momentu gdy pompuje juz odpowiednie cisnienie. Nie kopci Ci w tym momencie? Generalnie sprawdz wezyki podcisnieniowe idace od zaworu n75, w szczegolnosci ten co idzie do silownika nad turbina. Wesolych Swiat :)



Blanko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 27, 2009 12:13
Lokalizacja: lomza

Post autor: Blanko » ndz kwie 12, 2009 14:49

micky pisze:doladowanie stad zbiera sie bardzo wolno, powoli narasta cisnienie w dolocie az do momentu gdy pompuje juz odpowiednie cisnienie. Nie kopci Ci w tym momencie? Generalnie sprawdz wezyki podcisnieniowe idace od zaworu n75, w szczegolnosci ten co idzie do silownika nad turbina. Wesolych Swiat :)
wlasnie dokladnie tak jest jak piszesz im wyzsze oboty tym lepiej idzie i juz przy 3000ob. jest ok.. a czy kopci to nie wiem ale nie widzialem za soba zadnego dymku .. ok sprawdze te wezyki .. byc moze to to bo jest dokladnie tak jak piszesz z tym cisnieniem...
dzieki wielkie micky

[ Dodano: 12 Kwi 2009 15:25 ]
o to sztange w turbo wam chodzi??
Obrazek
jesli tak to nie moge jej nawet na troszke ruszyc...oczywiscie przy zgaszonym silniku
sprawdzalem wezyki od zaworka n75niby sa ok ale gdzies w innym miejscu cos oleju duzo mokro.. po lewej stronie silnika kolo kolektorow cos jakis zaworek jest jaki podobny do tego n75 tylko nie ma bialej glowki..


Passat 3BG AWX 1.9 TDI 194ps 380nm
tak sie zbiera passek 0-100
http://www.youtube.com/watch?v=53CgSt4I7DY

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » ndz kwie 12, 2009 15:27

No wlasnie, stad wniosek ze kierownice spalin w turbo stoja w miejscu.
Sprawdz szczelnosc wezykow, raczej syczenia nie uslyszysz przy pracujacym motorze, ale sprawdz czy podczas odpalania silnika ciegno idace od silownika (potocznie zwanego gruszka) jest zasysane w kierunku gruszki. W jesli nie ma podcisnienia na tym silowniku, badz jest ono za niskie to ciegno nie zostanie wciagniete i kierownice spalin beda spoczywaly w pozycji minimalne doladowanie. W normalnie pracujacym silowniku ciegno jest zasysane w gore i przy dodawaniu gazu i odpuszczaniu powinno sie przemieszczac w gore lub w dol regulujac doladowanie. A nie zauwazyles jeszcze jakiejs usterki? Np brak obiegu wewnetrznego klimy etc? Byc moze spadl lub wypiety przez nieuwage został jakis wezyk w instalacji podcisnieniowej?

[ Dodano: Nie Kwi 12, 2009 15:31 ]
To co pokazales w kolku na zdjeciu to jest wlasnie silownik (gruszka). Od silownika w kierunku idzie plaska blaszka zwana ciegnem lub potocznie sztanga. U mnie w mojej turbosprezarce ruszyc ta sztange jest ciezko bo sprezyna w silowniku stawia sporu opor. Sprawdz czy w tym wezyku co wchodzi na krociec silownika jest podcisnienie lub czy zasysa ciegno. Jesli jest podcisnienie to byc moze niewystarczajace. Wtedy szukalbym nieszczelnosci gdzies wczesniej. Jesli pojdziesz po tym wezyku od silownika to na bank trafisz do N75

[ Dodano: Nie Kwi 12, 2009 15:34 ]
Blanko pisze:dzieki wielkie micky
po to jest forum :) jak mam jakas wiedze to sie nia dziele



Blanko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 27, 2009 12:13
Lokalizacja: lomza

Post autor: Blanko » ndz kwie 12, 2009 15:58

ooo ale sie zdziwilem jak sprawdzalem te kable ten od gruszki (silownika) co idzie do n75 poprostu wypadl jak go dotklalem......zaraz dodam zdjecia ktore porobilem..

[ Dodano: 12 Kwi 2009 16:39 ]
no wiec tak.. przewod ktory byl na gruszcze (foto)
Obrazek
ledwo na niej sie trzymal pociagnalem go lekko i wypadl... :goof:
Obrazek

obejrzalem go dokladnie troche sciagnalem oslonki z niego i wyszlo ze jest popekany na dlugosci 3-4cm...wczesniej przegladalem ale tego nie bylo widac bo kazdy kabelek jest w takiej otulince i zazwyczaj ta otulinka jest cala w zwiazku z tym kabelek nie trzymal sie na gruszce.. wiec wzialem nozyczki obcialem ta popekana czesc i zalozylem spowrotem teraz juz wszedl ciasno dla wszystkiego jeszcze go zlapem taka miekka obejma zeby mi nie spadl znowu..
i chwila prawdy.. jazda probna fura.. i jak reka odjal.. :hmm: znowu sie pieknie zbiera.. :bigok:

i wielkie wielkie podziekowania dla mickiego!! bez jego rad i dokladnych opisow bym sie pewnie wogole za to nie zabieral tylko odpuscil i tak jak inni radzili pojechal zrobic logi
a zajelo to wszystko 5minut..i ZERO nakladu finansowego:)
super za sa tacy ludzie na tym forum jak Micky

Wesolych Swiat
Ostatnio zmieniony ndz kwie 12, 2009 16:54 przez Blanko, łącznie zmieniany 2 razy.


Passat 3BG AWX 1.9 TDI 194ps 380nm
tak sie zbiera passek 0-100
http://www.youtube.com/watch?v=53CgSt4I7DY

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » ndz kwie 12, 2009 18:07

No widzisz :) rece ktore lecza i to na odleglosc
Na przyszlosc goraco zachecam do przegladania forum. Czasem blacha usterka a nastreczyc moze wiele problemow i rozmyslan :)
pozdrawiam
micky



rakutom
srebrna strzała
srebrna strzała
Posty: 120
Rejestracja: śr maja 28, 2008 07:13
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki/Prudnik
Kontakt:

Post autor: rakutom » czw paź 01, 2009 20:04

Witam kolegów forumowiczy.
Podepnę się pod istniejący temat z jednym pytankiem.
Objawy mam takie same jak miał kolega Blanko,.
Objawy mam od ubiegłego piątku, 1 małą różnicą, a mianowicie,:
w piątek zamulone, i tak przez cały weekend, w poniedziałek wieczorkiem auto ładnie chodziło , odmuliło się. We wtorek zamulone. Czwartek z rana przez chiwlkę jakby ok, potem znów muł do 3000 obr. Czy przyczyny szukać tej samej??


raku
-------------------------------------------------------
Materiały budowlane w Warszawie

Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » czw paź 01, 2009 20:41

rozruszaj sztangę, sprawdź przewody podciśnieniowe


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

rakutom
srebrna strzała
srebrna strzała
Posty: 120
Rejestracja: śr maja 28, 2008 07:13
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki/Prudnik
Kontakt:

Post autor: rakutom » czw paź 01, 2009 21:09

CrocodileReggae, trzeba będzie tak zrobić...
Masz możliwość sprawdzenia nr katalogowego wg etki zaworu n75??


raku
-------------------------------------------------------
Materiały budowlane w Warszawie

Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: GeGi » czw paź 01, 2009 21:20

rakutom, 1H0 906 627 A,
to samo tylko ze bez literki "A" to zawor N18 :>


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt paź 02, 2009 11:02

rakutom, dla silnika ARL z 2001 roku N75 ma nr 1J0 906 672 B


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości