Lista Turbiny od Karambola--- nowa cena 900zł

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » śr cze 10, 2009 10:14

Dario84 pisze:bo bralismy od niego regularnie sprezarki.
Dario84 pisze:za wymiane sprezarek, uszczelki, wysylke Karambol juz nie zwroci kasy.
Dario,
a to płaci za wymianę, wysyłkę, uszczelki?
Jak kupujesz ze szrotu i okazuje się lipa - to jeśli sprzedawca nie jest twoim kolegą to możesz go najwyżej "cmoknąć"... A u Karambola jest pół roku gwarancji... I nie ma ale---coś nie pasuje, jest wymiana...
Dario84 pisze:b.duzy lag, krecenie sztangami, ogranicznikami, podlewanie paliwa, zabawa w sofcie i zero efektow, sprezara pompuje jak jej sie chce, raz nie potrafi napompowac zadanego, innym razem wali powyzej 2 bar.
Kwestia opanowania softu... Są tacy którym to nie przysparza problemów.
Ostatnio zmieniony śr cze 10, 2009 10:14 przez CrocodileReggae, łącznie zmieniany 1 raz.


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
Rafalek114
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: wt lis 25, 2008 22:06
Lokalizacja: Kedzierzyn-Kozle
Kontakt:

Post autor: Rafalek114 » śr cze 10, 2009 13:26

Mysle ze ten co stroi te sprezarki ktore wklada Daro potrafi opanowac soft , dlatego nie przesadzaj bo niestety slychac coraz wiecej skarg na te sprezarki .... normalne ze karambol sprzedaje ich bardzo duzo i co za tym idzie jest wiecej reklamacji ,ale ostatnio duzo osob narzeka :grrr:


WWW.DIGITUN.PL
2011 - Najmocniejsze 20vt w Polsce na me7.5 631km/725nm

2014 - golf 35 edition 20tfsi na k04 - 402km / 505 nm

2014 - Jedno z najmocniejszych 20vt w Europie 826 km / 867 nm

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » śr cze 10, 2009 15:01

Jesli chodzi o soft to masz ograniczone mozliwosci, jesli sprezarka mechanicznie niedomaga to NIKT w sofcie nie bedzie w stanie jej opanowac, szczegolnie jesli ma bardzo duzy lag z dolu badz przeladowuje na max cisnienia do konca obrotow.

Jak wlozysz turbo od Karambola 10 razy albo i wiecej za free to bedziesz wiedzial o co chodzi, do tego dolicz 10 kosztow wysylek po 50zl i 10 uszczelek po 30zl...

Wszystko pieknie ladnie wyglada przez telefon.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » śr cze 10, 2009 15:50

Dario84 pisze:bardzo duzy lag z dolu badz przeladowuje na max cisnienia do konca obrotow.
to jest chyba raczej kwestia doboru turbiny...
Są sprawdzone patenty...
Są eksperymenty...


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » śr cze 10, 2009 19:11

CrocodileReggae pisze:to jest chyba raczej kwestia doboru turbiny...
Są sprawdzone patenty...
Są eksperymenty...
Jeden z przykladow to GT18/22 do 1,9 tdi wiec sprawdzona i prawidlowo dobrana.
Ostatnio zmieniony śr cze 10, 2009 19:11 przez Dario84, łącznie zmieniany 1 raz.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » śr cze 10, 2009 20:57

CrocodileReggae, ja nie wiem po co Ty dyskutujesz z kimś takim jak Dario84,
Chłopak przerzucił więcej turbin,niż Ty masz tych niutków pod maską.
Druga sprawa,jak byś miał choć blade pojęcie o pisaniu softów i strojeniu turbin,to byś bzdetów typu jeden może,a drugi nie,nie pisał.
Ja tez miałem brać u Karambola,ale ostatnio coś za dużo kontrowersji wokół tych jego wynalazków,więc odpuszczam.
Trafi się może jedna na pięć dobrze zrobiona,a mnie np.na takie ryzyko nie stać.
Jak tak dozgonnie ufasz jego produktom,to jako pierwszy powinieneś zapodać takie 18/22 i jechać to wystroić na tych seryjnych wtryskach(powodzenia).
Dla mnie opinia takiego gościa jak Dario84, jest jak wyrok sądu apelacyjnego.
Gość jest kumaty i zdaje sobie sprawę z tego co pisze.
Ostatnio zmieniony śr cze 10, 2009 21:00 przez sagon, łącznie zmieniany 1 raz.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
Rafalek114
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: wt lis 25, 2008 22:06
Lokalizacja: Kedzierzyn-Kozle
Kontakt:

Post autor: Rafalek114 » czw cze 11, 2009 17:13

sagon pisze:CrocodileReggae, ja nie wiem po co Ty dyskutujesz z kimś takim jak Dario84,
Chłopak przerzucił więcej turbin,niż Ty masz tych niutków pod maską.
Druga sprawa,jak byś miał choć blade pojęcie o pisaniu softów i strojeniu turbin,to byś bzdetów typu jeden może,a drugi nie,nie pisał.
Ja tez miałem brać u Karambola,ale ostatnio coś za dużo kontrowersji wokół tych jego wynalazków,więc odpuszczam.
Trafi się może jedna na pięć dobrze zrobiona,a mnie np.na takie ryzyko nie stać.
Jak tak dozgonnie ufasz jego produktom,to jako pierwszy powinieneś zapodać takie 18/22 i jechać to wystroić na tych seryjnych wtryskach(powodzenia).
Dla mnie opinia takiego gościa jak Dario84, jest jak wyrok sądu apelacyjnego.
Gość jest kumaty i zdaje sobie sprawę z tego co pisze.

i to sie chwali!! akurat Darek nie pisze softow( robi to mumin ,ale oni dzialaja razem ) ,ale tych turbin to sie juz troche na przekladal i to nie tylko Darka opinia tylko wielu innych osob , jezeli beda chcialy to same ujawnia sie na forum , ja nie bede pisal za nikogo !! Ale prawda jest taka ze jak ktos daje dupy to powinnien sie do tego przyznac a nie wynajmowac sobie adwokata na forum ktory nie ma za baradzo pojecia co pisze ,a jak ma to bije piane bez sensu zeby tylko nie oczerniac karambola !!!


WWW.DIGITUN.PL
2011 - Najmocniejsze 20vt w Polsce na me7.5 631km/725nm

2014 - golf 35 edition 20tfsi na k04 - 402km / 505 nm

2014 - Jedno z najmocniejszych 20vt w Europie 826 km / 867 nm

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » czw cze 11, 2009 21:24

Wszystko bylo by ok gdyby Gwarancja Karambola obejmowala koszty wymiany turbin, tak jak jest to w innych firmach ktore same wymieniaja sprezarki, jesli cos sie stanie klient przyjezdza na reklamacje i nic go nie interesuje.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » czw cze 11, 2009 21:31

Miałem sprężarkę od Karambola pierwsza była ok ale się rozleciała może i z mojej winny ale później przewaliłem 10 szt i zawsze było coś nie tak 10 razy wyjmowane wkładane i wożone do karambola.... stanowczo chłopa nie polecam!!!



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » czw cze 11, 2009 22:26

to i ja wrzuce swoje 3 grosze i popre to co mówi Crocodile....Prawda jest taka zeby takie turbo wystroic trzeba miec troche w "glowie" ze tak powiem....Faktem jest to ze jesli sprezarka nie rzyga olejem niema luzow nie halasuje to da sie ja wystroic....tylko to nie jest takie hop siup i trzeba troche przy tym posiedziec. Jechanie po karambolu tez tutaj nie jest do końca na miejscu.... Bo widzialem nie raz ze jego sprezarki -przerózne wynalazki które udawalo sie jednak wystroic perfekcyjnie.
Rapix a co do twojego konkretnego przypadku z tego co pamietam przyczyna okazala sie calkiem inna, ze sprezarki zachowywwaly sie tak jak sie zachowywaly.
Szkoda ze nikt tutaj nie powie ze niektorzy ze tak powiem pseudo tunerzy poprostu sobie nie dają rady przy customowych strojeniach - wtedy najprościej jest zwalic na sprezarke.

Zeby nie byc stronicznym przyznam ze tez bralem sprezarki od karambola nie raz i powiem ze zdarzalo sie czasami ze cos bylo nie halo, ale tylko i wylacznie jesli puszczala olej na wydech/dolot albo wydawala jakies dziwne dźwieki. Nigdy z jakiegos dziwnego powodu ze za pozno wstaje albo ze overboosty sa....Tutaj tuner juz wszystko dogrywal ze bylo idealnie.
Ostatnio zmieniony czw cze 11, 2009 22:32 przez aw69, łącznie zmieniany 1 raz.


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » czw cze 11, 2009 22:53

Dario84 pisze:wali spalinami miedzy kora a muszla
Slyszalem juz o takich przypadkach, ale moze mi ktos wytlumaczyc jakie sa te efekty? I ajk najszybciej poznac takie "cuda"?



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » czw cze 11, 2009 22:58

AW Nie mowie ze wszystkie sprezarki sa do bani, kiedys sprezarki dawalo sie wyatroic bez problemu, ostatnimi czasy sprezarki przychodza takie jak napisalem, juz pozostawiam bez komentowania fakt ze frezowanie muszli pod wieksze wirniki nie odbywa sie na tokarce czy innym urzadzeniu do tego celu przeznaczonym a recznie, czego efektem jest otwor kwadratowy a nie okragly.

Zacinajace sie kierownice, nawet wyczyszczona, dziury w korach przez ktore spaliny wydobywaja sie na zewnatrz (miedzy innymi z takich powodow sprezara nie ma dolu), zle wyregulowane ograniczniki i sztangi, zle zalozone podkladni itp itd, mogl bym jeszcze wiele napisac, wszystkie te niedomagania mechaniczne ze strony sprezarki powoduja ze nie mozna wystroic samochodu na takiej sprezarce.

Takze tuner ma malo do gadania jesli sprezarka jest zle zrobiona mechanicznie.

[ Dodano: 12 Cze 2009 07:24 ]
Ostatnio byla hybryda GT18/22, po rozgrzaniu sprezarki kierownice staly w miejscu, jak byla zimna chodzily bez zarzutu, czyszczenie sprezarki nie dawalo zadnych efektow, i gdzie tutaj wina tunera ktory nie umie w takiej sytuacji wystroic sprezarki ??

Jeszcze jeden przypadek, seria ajm, seryjna sprezarka i soft, sprezarka lapala 1 bara przy ok 3000obr, regulacja sztangami i ogranicznikiem nie dawala efektow.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » ndz cze 21, 2009 08:53

To chyba i ja dodam moje 3 grosze, zamontowałem właśnie nową hybryde od karabola zupełną wydumke i zobaczymy jak na niej wyjdzie, ale dodam że wcześniej miałem już z 6 turbin od karambola i problem był tylko z jedną z nich(od razu po zamontowaniu zaczęła buczeć ze 100db przy 2000obr i została zdemontowana)a przewinąło się przez moje rece: 2xAWX, 2xAWX/ARL, GT18/20, GT18/22, wszystko bez problemu wystrojone było przez mirassa, ale to tak jak napisał aw przecietny tuner będzie miał bardzo duże problemy z wsytrojeniem tych turbin i nawet mirass musiał kilka dni poświęcić żeby obadać temata z GT18/20 czy też większymi hybrydami, poza tym karambol sztange już dobrze ostawia i raczej nie słyszałem zeby trzeba było coś nią regulować, poza tym na sztandze jest marker i jak się go przestawi to pewnie po gwaracji jest , ale tak ja mówie nigdy w żadnej sprężarce u mnie nie było to robione , bo wszystko da się opanować softem jeżeli turbo mechanicznie jest sprawne



Awatar użytkownika
tomasz25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: sob mar 17, 2007 15:37
Lokalizacja: :)
Kontakt:

Post autor: tomasz25 » ndz cze 21, 2009 23:19

u mnie wina była jednak softu , turbo słucha sie bardzo ładnie na nowym sofcie,mowa o gt 2256V. Ciekawi mnie jak to jest ze jedne sa oka a inne spaprane ?


mk3 afn 140ps300nm G-Lab było
A4 B5 akn 180ps 400nm G-Lab było
mk4 asz 230ps420nm Kingsoft było
E61 530d 283ps 620nm Compsport było
S3 bam 330ps 400nm Comsport jest :) ----sprzedam ,zamienie na vr6 4motion buda obojętna

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości