Błędy po wstawieniu chipa

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

MRCZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 17, 2007 09:16
Lokalizacja: Poznań

Błędy po wstawieniu chipa

Post autor: MRCZ » wt maja 19, 2009 09:43

Witam!

Kolega porosił mnie o sprawdzenie na vag-u parametrów swojego diesla 115KM w autamacie. Dodam, że kolega wstawiał chipa z wysyłki na odległość od jakiegoś tam gościa no i po wstawieniu tego chipa pojawiły się błędy 18256 (Jednostka kontrolna silnika – zapytanie), 18258 (Przesył magistrali danych - brak informacji z silnika). Czy mogą to być błędy spowodowane złym softem?

Pzdr
MRCZ



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt maja 19, 2009 09:56

MRCZ pisze:Czy mogą to być błędy spowodowane złym softem?
skoro sie bledy po chipie pojawily to jak najbardziej...wgrywanie chipa na odległość to zły pomysł



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt maja 19, 2009 10:05

MRCZ pisze:Dodam, że kolega wstawiał chipa z wysyłki na odległość od jakiegoś tam gościa no i po wstawieniu tego chipa pojawiły się błędy 18256
no to ma full wypas chipa :)) takich rzeczy sie nie robi.



grzegorzp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt sie 15, 2008 11:48
Lokalizacja: warszawa - rembertów

Re: Błędy po wstawieniu chipa

Post autor: grzegorzp » wt maja 19, 2009 10:25

MRCZ pisze:Witam!
Dodam, że kolega wstawiał chipa z wysyłki na odległość od jakiegoś tam gościa

MRCZ

jeżeli dostał wykres z hamowni do tego chipa to wszystko powinno być ok, a jak bez wykresu to może być źle,
niech jedzie zrobić program do dobrego tunera a nie kości od sterowania pralką wkłada do samochodu



MRCZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 17, 2007 09:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MRCZ » wt maja 19, 2009 10:27

To_mas pisze: no to ma full wypas chipa :)) takich rzeczy sie nie robi.
To_mas, cowboy dzięki za odpowiedzi. Tyle też wiem, że ma full wypas chipa :), ale czy wina stoi po stronie softu. Ze swojej strony podpowiedziałem koledze, żeby porosił klienta o wersje softu, jaka została wgrana na chipa i niech sobie porówna ze swoim softem lub wyśle panu do obrobienia swoją kość. Dodam, że auto chodzi dobrze wszystko wygląda ok oprócz błędów :)



Zoltar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw sie 30, 2007 00:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Zoltar » wt maja 19, 2009 10:27

Soft od innego sterownika


http://www.soft-car.pl
http://www.chiptuning-gdansk.pl
http://www.dpf.gda.pl Usuwanie filtrów DPF Gdańsk

- Chiptuning silników benzynowych oraz diesla
- Hamownia Dynomet

dzidzion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 17, 2009 23:30
Lokalizacja: WLKP

Post autor: dzidzion » wt maja 19, 2009 19:25

a podstawki byly czy lutowales?? bo mozliwe ze jakas nozka wisi w powietrzu...tzw .zimny lut



MRCZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 17, 2007 09:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MRCZ » wt maja 19, 2009 20:29

dzidzion pisze:a podstawki byly czy lutowales?? bo mozliwe ze jakas nozka wisi w powietrzu...tzw .zimny lut
Ja nic nie robiłem. Kolega z tego co mówił dał do przelutowania bez podstawek Panu co całe życie lutownice w ręku trzymał :) Spec od chipa twierdzi, że też może być zimny lut a odnośnie softu powiedział że "nie możliwe do tych modeli jest tylko jeden..."



dzidzion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 17, 2009 23:30
Lokalizacja: WLKP

Post autor: dzidzion » wt maja 19, 2009 22:08

jak silnik pali to prawdopodobnie zimny lut bedzie na chipie H...niech lutmistrz podleje troszke cyna nozki od chipa H i powinno rozwiazac problem...wiem, bo tez tak mialem...tylko, ze ja cale zycie lutownicy nie trzymalem :hmm:
Ostatnio zmieniony wt maja 19, 2009 22:09 przez dzidzion, łącznie zmieniany 1 raz.



MRCZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 17, 2007 09:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MRCZ » śr maja 20, 2009 07:53

dzidzion pisze:jak silnik pali to prawdopodobnie zimny lut bedzie na chipie H...niech lutmistrz podleje troszke cyna nozki od chipa H i powinno rozwiazac problem...wiem, bo tez tak mialem...tylko, ze ja cale zycie lutownicy nie trzymalem :hmm:
Tam jest tylko jeden eeprom 29F400 PSOP. No to kolega będzie musiał oddać do Pana z lutownicą w ręku na sprawdzenie ;)



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » śr maja 20, 2009 22:52

Spece..... :helm:
Cieszyc sie ze odpala wogule


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

MRCZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 17, 2007 09:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MRCZ » czw maja 21, 2009 09:08

rob555 pisze:Spece..... :helm:
Cieszyc sie ze odpala wogule
W ogóle to odpala i chodzi niby dobrze nie dymi, a to jakiego kolega sobie zrobił chipa to mnie to .... :) Ogólnie wczoraj wyjął jeszcze raz sterowanik w celu sprawdzenia zimnych lutów, po kilku godzinach włożył go z powrotem no i błędy się skasowały odziwo :)



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » czw maja 21, 2009 12:06

Właśnie dlatego daje sie podstaki żeby awaryjnie powrócić do swoich kości-programu.Nie wierze że błędy nie powrócą.Poza tym sory ale trzeba być imbecylem żeby dawać program w ciemno i programować go w cudzysłowiu na uśrednionych nastawach-choć i tak ni ewiadomo co on tam zaprogramował jakie nastawy...nie ździwił bym sie, gdyby silnik za jakiś czas powiedział papaap...ciekawe jaki ma przebieg krzywej mocy, może zygzaki?
Osobiście wolał bym niej ale z lekka górka i przynajmniej sprzegło pożyje.
Jeszcze raz sory ale musiałem skrytykować pseudo tuningowca twego kolege i pseudo tunera na odległość.Ludzie nie róbcie tego swoim autom.
Ostatnio zmieniony czw maja 21, 2009 12:08 przez Fahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

MRCZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 17, 2007 09:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MRCZ » czw maja 21, 2009 14:50

Fahoo no z tego co kolega mówił, to pasek ciągnie lepiej na górze a dół jest raczej spokojny. Pan od "obróbki softu" powiedział, że przy zdrowej serii 145KM powinno być, więc duży zapas jest.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości