Chiptuning 2.0 TDi

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Post autor: krzys-jeruzal » pn mar 30, 2009 21:12

pawel.kijek4 pisze:witam
a ja ci kolego powiem co z innej beczki będziesz miał kiepsko w zimę i na mokrej nawierzchni esp będzie się świeciło cały czas jak chcesz mięć taką moc to standardowe szerokość opony odpada musisz założyć jakieś szersze bo biedzie cie wozić po całej drodze ale na suchej to biedzie fajnie ale cos za cos
Nie rozumiem problemu z trakcją u niektórych .....
w zime szeroka opona bo będzie kiepska trakcja :mlotek: jak sie umiejętnie posługiwac gazem to nie ma problem z trakcją . w sumie mozna miec problem z trakcją jak sie jezdzi na starej oponie albo jakiejs z dolnej półki
a pozatym kolega ma mocne auto co bez programu zerwie trakcje nawet teraz



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » pn mar 30, 2009 22:48

Mozna robic ale fajerwerkow nie spodziewaj sie...realne 195-200KM i Nm ok 60 w gore.
Fajniej jezdzi. Silnik mechanicznie bardzo fajny, turbo z zapasem. Gdyby nie DPF to pewnie 230KM by szlo zrobic na serii :chytry:


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » wt mar 31, 2009 10:49

Czy dużym problemem jest wyrzucenie tego DPF ?



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt mar 31, 2009 12:45

Rapix pisze:Czy dużym problemem jest wyrzucenie tego DPF ?
mechanicznie nie, ale trzeba w sofcie to uwzględnic, co chyba nie jest takie proste

oprócz tego tam jest jakiś czujnik zasyfienia tego FAP-a... czujnik EGT jest przed turbiną więc chyba nie powinno się za dużo zmienić - Masters pisał że podnosi chyba z 850 do 910 st C limiter na EGT ? ale moge źle pamietac



Awatar użytkownika
jaro4444
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: pt cze 22, 2007 20:10
Lokalizacja: Drawsko Pom/Warszawa

Post autor: jaro4444 » wt mar 31, 2009 14:05

cowboy pisze:grzegorzp, no niby tak ale jakoś nie kojarze jak moze pasowac cienszy wtrysk w gniazdo grubszego wtrysku ? chyba ze to gniazdo jest tak zrobione że ten siemens jakoś głebiej wchodzi w jakieś zwężenie ?

jesli tak kto ma dojscie do serwisu VW lub AUDI, bo zdaje się ze troche tych głowic wymienili
Cowboy a Ty dalej jak osioł swoje. :green_fuck:

Przecież wyraźnie już Ci pisałem, że założyłem do głowicy od Passata BKP (tam są Siemensy) pompki Boscha 03G 130 073 G i właśnie tym jeżdzę w moim Audi A4 2.0 TDI. Ty jednak zawsze swoje wydumki próbujesz uskuteczniać :jezor:


Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Był Leon jest Audi

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt mar 31, 2009 14:49

jaro4444 pisze:Przecież wyraźnie już Ci pisałem, że założyłem do głowicy od Passata BKP (tam są Siemensy) pompki Boscha 03G 130 073 G i właśnie tym jeżdzę w moim Audi A4 2.0 TDI. Ty jednak zawsze swoje wydumki próbujesz uskuteczniać :jezor:
nie pisałeś w tym temacie że zakładałeś jakieś pompki :) nie bardzo nadążam (sorry ja prosty chłopina jestem :) ) no i nie kojarzę jak to z tymi nowościami jest -te piezo to tylko w 170tkach siedzą ?

pytałem tylko jak to jest mozliwe że i grubsze BOSCH i cienkie SIEMENS wchodzą w tą samą głowicę ? bo opis że na 2 sruby mocowane i na stożek jakoś mi tego nie rozjasnił, wiec zasugerowałem że :
cowboy pisze:chyba ze to gniazdo jest tak zrobione że ten siemens jakoś głebiej wchodzi w jakieś zwężenie ?
nie denerwuj się tak bardzo :grin: lepiej się upewnić :) bo Bogdan zeznawał że to jakoś inne jest i sie nie da :) ja tam nawet nie oglądałem tego dokładnie :)

jesli zatem wszystkie pompki do głowic 16V podchodzą, to nawet lepiej bo peknietą BKD chyba łatwiej znaleźć niż BMN :)



Awatar użytkownika
jaro4444
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: pt cze 22, 2007 20:10
Lokalizacja: Drawsko Pom/Warszawa

Post autor: jaro4444 » wt mar 31, 2009 18:52

Wiem, bo sprawdziłem na swojej skórze - silniki 2.0 16V 140 i 170 KM z Passata B6 mają piezopompki Siemensa. W głowicę 140 KM z piezopomką wchodzi pompka Boscha. Rzeczywiście jak się spojrzy na Siemnsa i Bocha to się różnią, ale stożek uszczelniający na dole ma ten sam kąt, oringi są te same i odcinek walcowy pod uszczelnienia i bazowanie też jezt taka sama.


Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Był Leon jest Audi

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt mar 31, 2009 20:47

jaro4444 pisze:Rzeczywiście jak się spojrzy na Siemnsa i Bocha to się różnią, ale stożek uszczelniający na dole ma ten sam kąt, oringi są te same i odcinek walcowy pod uszczelnienia i bazowanie też jezt taka sama.
czyli w takim razie pompki BOSCHa z 2.0 TDI 16V są inne od pompek z silników 8V - jeśli chodzi o wymiary ?

na pewno te BIG pompki Rogala Bogdan testował w czapce od 1.9 TDI PD wiec wychodzi że to 2.0 8V to samo co 1.9 8V - chyba tylko większa pojemność a czapka ta sama ?

musze wziąć do łapy i pooglądac z suwmiarką wszystkie rodzaje pompek jak bede u Bogdana i zobacze w czym rzecz :)

Bogdan zeznał, ze piezo Siemensy są węzsze ciutke, na tyle mało że nie da się dotoczyć czegoś w rodzaju przejściówki i latają w gniazdach 1.9 PD 8V

z tego co pamiętam uysy tez strasznie narzekał na te silniki z piezo Siemensa, wiec coś na rzeczy z nimi jest

z drugiej jednak strony nie słyszałem żeby BMNy coś klękały a to tez PPD - wszak w pasku tez silnik w poprzek siedzi wiec jesli ma 170KM to tez chyba BMN

tak tylko dywaguje bo teraz to sie nie nadąży :) kiedys był 1Z i AFN i było łatwiej :)

dobra koniec OT... trzeba ETKE postudiować :)

słyszałem że jeździ w PL taki BMN bez FAPa ale nikt nie napisał kto to dłubał i na jaką moc ?

[ Dodano: Wto Mar 31, 2009 21:31 ]
ETKA mówi że niby AZV, BKD i BMN to ta sama głowica :) :bigok:
Ostatnio zmieniony wt mar 31, 2009 20:49 przez cowboy, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości