Jak daleko posunąć się z AFN

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » śr lut 18, 2009 19:28

cowboy pisze:no to zajade jak sniegi stopnieją :) moze coś pomodzimy.. mam pomysła :P
Tylko tym razem zajedz zhamować na jakąś obciążeniówkę.Jakoś bardzo polubiłeś ta iniercję u Jędrasika.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr lut 18, 2009 20:37

sagon pisze:Tylko tym razem zajedz zhamować na jakąś obciążeniówkę.Jakoś bardzo polubiłeś ta iniercję u Jędrasika.
jakbyś przejrzał forum to zobaczyłbys także kilka moich wykresów z MAHY, co więcej MAHA jest bardziej optymistyczna jeśli chodzi o kunie niz inercja Jędrasika - zwykle 2-3KM, ( a wczesniej jak uysy zapodawła wykresy bez korekcji DIN to bywało że 5-7KM)

inercję u Jędrasika polubiłem bo możemy tam zapiąc na rolki auto i hamowac 20 razy przez pół dnia

sagon, ja nie robię auta dla wykresów - mam w dupie wszelakie generatory wykresów :)
podejrzewam ze mało które auto tyle przejechało na hamowni co moje, mam kilkanaście róznych wykresów z róznych konfiguracji przez 3 lata modzenia ;)

jak bede chciał zeby się gawiedź brandzlowała wykresem to chętnie skorzystam z Twojej cennej rady :) :helm:



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » śr lut 18, 2009 21:49

Mnie akurat nie chodzi o moc,bo to wartość drugorzędna,dla mnie nie tak istotna.Liczy się ta druga krzywa.
Sam napisałeś,że z wyniku uzyskanego na iniercji trzeba zawsze 30 niuta ująć,i będzie to co na maha.Dlatego zaproponowałem coś innego. A ja chętnie zobaczył bym te 370 niuta z obciążeniowej.
Jeżeli o mnie chodzi,to możesz hamować u niego do wysypania się silnika,ale pamiętaj,choć pewnie doskonale o tym wiesz,że obciążeniówka to obciążeniówka.
Zauważyłem,że niektórzy wręcz boja się tych hamowni, tylko nie wiem dlaczego.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Post autor: krzys-jeruzal » śr lut 18, 2009 22:00

cowboy pisze:inercję u Jędrasika polubiłem bo możemy tam zapiąc na rolki auto i hamowac 20 razy przez pół dnia
nom tam jest taki komfort ze mozna dopiescic wykres:)



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw lut 19, 2009 09:41

sagon pisze:ja chętnie zobaczył bym te 370 niuta z obciążeniowej.
jeżeli byś zobaczył ostatni wykres po remoncie silnika to jest 153KM i 345NM o ile pamietam

nie wiem o co Ci chodzi z tą chęcią oglądania moich wykresów?
sagon pisze:Zauważyłem,że niektórzy wręcz boja się tych hamowni, tylko nie wiem dlaczego.
chyba masz jakieś kompleksy

przecież Ci napisałem że hamowałem kilka razy auto na MAHA (seria 120KM, po wirusie 140KM@307NM) vs inercja (119 i 138KM/330NM)

Obrazek

czy potrafisz przeczytać coś ze zrozumeiniem ?

napisałem że u Jędrasika zapinam auto na rolki i stroimy sobie ze 3,4 godz, w tym czasie np zakładam wtryski, następuje około 10 wersji softu itp. a przy starym AFNie gdzie się pruje kompa to troche czasu zajmuje

przebieg momentu mam taki jak sobie palcem narysuje, a ze uysy mnie lubi to bawi się az wszytsko jest cacy

wynajecie MAHy w Nagazie w Łodzi na 3 godziny to koszt rzędu 600 PLN wiec nie bede dla Twojego widzi mi się hamował po raz 35 auta, chyba że mi przelejesz na konto 200 PLN ?

idziesz na to ?

jak na razie to miałeś propozycje za 500 PLN shamowania Twojego auta na 160KM na 1,09 Bara wiec pokaż wszystkim swój wykres zamiast się czepiać moich 370NM na inercji o których juz pisałem ze 20 razy na tym forum..



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Post autor: krzys-jeruzal » czw lut 19, 2009 09:54

cowboy pisze:przebieg momentu mam taki jak sobie palcem narysuje, a ze uysy mnie lubi to bawi się az wszytsko jest cacy

mnie nie wiem czy lubi :) ale to co chciałem to zrobił , za pierwszym razem trwało ok4h a korekta ok 2h



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » czw lut 19, 2009 10:37

Ja już napisałem,że możesz u niego hamować ile chcesz.Nawet za darmo.Nie o to mi chodzi.Ja gdybym zamieścił wykres na te 160 z iniercji,to by mnie podejżewam wyśmiali.A,że jest z obciążeniowej,to czepili się tylko fizycznego doładowania.

Nie mam ochoty toczyć batalii na wykresy,bo każdy ma taki jaki ma.Sugerowałem tylko,że z obciążeniowej pomiary są realne,tak samo przebieg jednej i drugiej krzywej,i tyle.
Zawsze jest śpiewka,że hamowanie na maha jest drogie.Moim zdanie,to ułamek tego,co ładuje sie w autka,żeby podnieść moc,a masz przynajmniej wiarygodny zapis efektów swojej ciężkiej pracy.

Tyle zasugerowałem.Hamowałeś i tu i tu i sam widzisz jakie są różnice.To tyle w polemice o wykresach.

Co do Twojej propozycji,to nigdy nie wchodziłem w takie układy i wchodził nie będę.Mnie nikt nie dokładał,ani do silnika,ani do hamowni.Ale mogę Ci zaproponować pewne tanie wyjście z sytuacji.
Jak chcesz niedrogo zmierzyć moc na maha,to przyjedz do Kielc.Za dwa pomiary kasują 120 zeta(przed chwilą dzwoniłem),jeżeli jest powyżej 5ciu chętnych to cena wynosi 100.Nie ma co prawda korekcji,ale to idzie wyliczyć na podstawie temp.powietrza i ciśnienia.
Podam Ci numer.Jak chcesz możesz zadzwonić.041 362 00 29.
My tez niedługo będziemy tam jechać.Będzie nas około 5ciu.Ostatnio w lipcu zjechało się ponad 10 autek i wszystkie zostały sprawnie i fachowo obsłużone.
Tyle mogę Ci zaproponować i nic ponad to.
Pozdrawiam.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw lut 19, 2009 11:04

Tyle mogę Ci zaproponować i nic ponad to.
powiem Ci że ja miałem hamowane auto 35 razy i nie jest do niczego potrzebny mi kolejny :)

są to tylko kreski na papierze i pokazują przebieg momentu w sytuacji gdy pedał gazu jest wciśniety w podłodze z niskich rpm do czerwnego pola:)

dla mnie liczy się zachowanie auta na drodze, parametry pod obciążeniem, na różnych biegach, np dowalenie gazu przy 2500 rpm na 3 biegu, temp w dolocie itd

mogą być 2 auta na 160KM shamowane na MAHA ale jedno bedzie szybsze w wyścigu :)

nie jestem wyznawcą wykresów, a kunie najlepiej weryfikuje droga i np G-TECH :)



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » czw lut 19, 2009 11:57

sagon pisze:gdybym zamieścił wykres na te 160 z iniercji,to by mnie podejżewam wyśmiali
Kolego nie psuj dobrej atmosfery na vwgolf.pl i nie przenoś tu chorych opinii z innych, że maha to superhamownia nad wszystkie hamownie :lol: To tylko sprzet, a najdokladniej moc na silniku taka jak podaje sie w Polsce zmierzylbys na hamowni silnikowej

A pomysl, zeby kazac Cowboyowi naginac do Kielc i jeszcze hamowac sie za wlasna kase... pozostawie bez komentarza.

ps. u nas w Białymstoku jest maha na uczelni - i przyznam sie, ze jestem osoba ktora tam swojego auta juz nie postawi (boje sie), ale nie o wykres tylko o nienaturalne obciazenie ktoremu sie poddaje autko. Pomijajac juz fakt, ze autka czesto inaczej zachowuja sie przy strojeniu na drodze niz na hamowni - chyba faktycznie teraz ludzie tylko dla wykresu dłubia...
Ostatnio zmieniony czw lut 19, 2009 11:58 przez zaprzal, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » czw lut 19, 2009 19:26

Hamowania uysyego jest ok, moc wychodzi praktycznie identycznie jak na dynomecie tylko NM jest ok 20 mniej także moim zdaniem można sobie zobrazować jak dane auto jeździ i nie szukałbym dziury w całym



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » czw lut 19, 2009 21:40

zaprzal pisze:A pomysl, zeby kazac Cowboyowi naginac do Kielc i jeszcze hamowac sie za wlasna kase... pozostawie bez komentarza.
To może zbierzcie się w kilku na grupowy soft z hamowaniem,a ja wam za nie zapłacę.
Po co macie to robić za własna kasę i na dodatek we własnych autkach.

Ja jak chciałem zmierzyć moc,to goniłem do Krakowa,i nie liczyłem na jakieś śmieszne datki.
Pisał,że w Łodzi drogo,to mu z życzliwości podałem namiary na tańszą.
A to gdzie będziecie hamować swoje fury mnie osobiście wisi.
zaprzal pisze:Kolego nie psuj dobrej atmosfery na vwgolf.pl i nie przenoś tu chorych opinii z innych, że maha to superhamownia nad wszystkie hamownie
Po pierwsze to Ty popsułeś atmosferę kolego,bo to jest jak trafnie zaznaczyłeś forum,a nie dom pomocy społecznej,a ja nie jestem instytucją charytatywną.
Po drugie nigdzie nie napisałem,że to jest super hamownia.
Jest dokładniejsza od iniercyjnej,o czym wiem nie tylko ja,jak z resztą każda obciążeniowa.Nie trzeba od wyników na nich uzyskanych dodawać lub ujmować tego i owego.Taki już mają swój specyficzny urok.
Ale jak to mówią.Jednemu podoba się córka,drugiemu jej matka.A mnie się akurat moja sąsiadka podoba.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » czw lut 19, 2009 22:37

sagon pisze:Po pierwsze to Ty popsułeś atmosferę kolego,bo to jest jak trafnie zaznaczyłeś forum,a nie dom pomocy społecznej,a ja nie jestem instytucją charytatywną.
Po drugie nigdzie nie napisałem,że to jest super hamownia.
chodzilo mi o to, ze zaproszenie Cowboya do Kielc, zeby za wlasna kase sobie hamowal na MAHA autko tylko po to, zeby Ciebie uszczesliwic to chyba kiepski pomysl :)
Ale przepraszam, w sumie to nie moja sprawa :pub:


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
rafal102
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: wt sty 23, 2007 09:15
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Jak daleko posunąć się z AFN

Post autor: rafal102 » sob paź 16, 2010 19:05

Panowie od rozpoczęcia tematu nie spałem i wymieniałem co się dało, żeby było więcej mocy..
A jak każdy wie to uzależnia.. i ciągle mało.

Obecnie mam

Pompa 11mm
wtryski 230
duży IC
Turbo BRD
dolot AWX
Skrzynia 6 biegowo ze sprzęgłem 240mm

I po wizycie u ROB555 wygląda to tak

Obrazek

No i jakoś mi ciągle mało..

W planach mam wstawić chłodnicę oleju od AWX ale to po zimie
Przerobić wydech na przelot zostawiając ostatni tłumik

Myślicie, że można więcej z tego silniczka jeszcze ciągnąć..??
Co zrobić z dołem silnika..?? I pompą oleju..?? Od czego wstawić mocniejsze..??


Passat B5 AFN+w260+pompa11mm+turbo BRD+dolot AWX+soft(Tune-UP)=202KM 415NM
www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=215964
Audi A4 AJM +soft Tune-Up+BRD= 160KM i 360NM

Awatar użytkownika
Passat944
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:03
Lokalizacja: Głogów

Jak daleko posunąć się z AFN

Post autor: Passat944 » sob paź 16, 2010 20:40

Szczerze słabo wyszło, niewiele mniej miałem na 216 i ori pompie 10 :) No chyba, że taki był cel, na identycznym setupie miałem ponad 190 koni :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości