zmiana na wieksze turbo

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
aiv
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: sob paź 04, 2008 23:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: aiv » pt sty 30, 2009 00:28

To panowie, jaka turbina do AJM 116PS? Padla mi raczej moja, i musze wymienic, a w przyszlosci bede robil wtryski, IC i program, wiec?



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » pt sty 30, 2009 08:53

aiv pisze:a w przyszlosci bede robil wtryski
????

Raczej pompowtryski i jak na mocniejsze to od 130KM



arwam

Post autor: arwam » sob sty 31, 2009 11:25

Szumal pisze:
arwam pisze:

tu wam powiem że się mylicie.
mała turbina równa się większy opór na wydechu co ma bardzo duże znaczenie.
duże turbo mniejszy opór na wydechu.
Po a tym duża turbina nie ogrzewa tak bardzo powietrza co też ma nie bagatelne znaczenie
Duża turbina to większe masy wirujące i większa bezwładność wirnika. Na niskich obrotach kiedy jest mało spalin ciężej napędzić takie turbo. Wiadomo że w przypadku zmiany na sprężarke o nr większą będą to znikome różnice. To co piszesz ze większe turbo stawia mniejszy opór na wydechu ma sens ale tylko przy wyższych obrotach i większej ilości spalin. Zresztą wszystkie turbiny ze zmienna geometrią łopatek w 1.9 tdi maja identyczną część gorąca wiec nie ma to tutaj zastosowania, dopiero gt18 albo gt20 będzie stawaiała mniejszy opór spalinom.
Co do temp powietrza to prawda - u mnie po zmianie turbinki na większą furacz mniej dymi co musi oznaczać spadek temp. w dolocie.


Przy VNT to jest czas rzędu pół sekundy zobacz jak się u mnie zachowuje GT2052V a pompę mam tylko 9mm




więc jeśli wy macie 10mm i lepiej to myślę że to zjawisko będzie prawie niezauważalne.
A tak po za tym to macie sterowanie podciśnieniowe i to też ma bardzo duże znaczenie.
U mnie sterowanie jest nadciśnieniowe i dodatkowo kierownice są bardziej otwarte tak aby nie było za dużo ciśnienia w dolnych obrotach

[ Dodano: 31 Sty 2009 11:10 ]
aiv pisze:To panowie, jaka turbina do AJM 116PS? Padla mi raczej moja, i musze wymienic, a w przyszlosci bede robil wtryski, IC i program, wiec?
załóż na zapas taką jak siedzi u mnie.
GT2052V chyba że myśisz o czymś jeszcze większym



Awatar użytkownika
aiv
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: sob paź 04, 2008 23:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: aiv » sob sty 31, 2009 12:16

A ksozt takiej turbiny?



arwam

Post autor: arwam » sob sty 31, 2009 12:49

około 1000

Lub możesz ode mnie kupić za 800.
do tego masz kolektor na silnik i drógą membranę jak będziesz przerabiał na podciśnieniowe sterowanie bo ja mam nadciśnieniowe i ono za rzadko się uruchamia i chyba stąd mój problem z zapiekaniem kierownic.
Z tego co wiem to u ciebie oprócz zbijania ciśnienia to kierownice są otwierane każdorazowo przy zchodzieniu silnika z obrotów więc ty byż nie miał tego problemu oczywiście przy odpowiedniej jeździe



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

zmiana na wieksze turbo

Post autor: Tomos15 » czw lip 17, 2014 11:45

Witam, podłącze się pod temat, bo moja obecna turbina w ASZ pomału zaczyna się kończyć i zastanawiam się czy zmiana na turbo od ARL bez softu i na SIMCu (to wszystko w przyszłości) będzie miała jakieś skutki uboczne? Czytałem dużo rozbieżnych informacji, jedni mówią że nić się nie stanie, tylko komputer będzie sterował zaprogramowane ciśnienie, inni wręcz odwrotnie.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

arwam

zmiana na wieksze turbo

Post autor: arwam » czw lip 17, 2014 13:59

Tomos15, zakładaj i niczym się nie przejmuj, turbo będzie odrobinę woniej wstawać na skutek mniejszej ilości paliwa, i to w zasadzie wszystko



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

zmiana na wieksze turbo

Post autor: Tomos15 » czw lip 17, 2014 16:22

Okej, dzięki za informacje, to się troszkę uspokoiłem, jeszcze się zastanawiam bo sporo jest turbin po regeneracji (wiem że oryginalnych zestawów już nie ma), a nowa widziałem spokojnie 2k kosztuje. Także nie wiem jak ze sprawnością takich turbin.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

zmiana na wieksze turbo

Post autor: wesol » czw lip 17, 2014 17:53

loteria koelgo loteria. arlowska suszara powinna starczyc na okolice 190 koni w przyszlosci ale bez wiekszego IC raczj esie nie obejdzie. Jesli celujesz w nieco mniejsze moce( do 170) to i seryjny IC powinien sprawe ogarnac i seryjna suszara. Jesli intersuje cie seryjna suszara od ASZ sprawna na 100% to zapraszam do dzialu gieldy bo mam takowa na handel.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

bodino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 22, 2013 18:39

Re: zmiana na wieksze turbo

Post autor: bodino » pn lip 28, 2014 17:44

wesol pisze:loteria koelgo loteria. arlowska suszara powinna starczyc na okolice 190 koni w przyszlosci ale bez wiekszego IC raczj esie nie obejdzie. Jesli celujesz w nieco mniejsze moce( do 170) to i seryjny IC powinien sprawe ogarnac i seryjna suszara. Jesli intersuje cie seryjna suszara od ASZ sprawna na 100% to zapraszam do dzialu gieldy bo mam takowa na handel.
W sezonie letnim powyżej 160KM auto nie będzie się dobrze odpychało z ori intercoolerem....



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

zmiana na wieksze turbo

Post autor: wesol » pn lip 28, 2014 18:01

tak lajtowniejszy soft w ASZu jeszcz eogarnia ale taki mocny pod 175 KM to juz bedzie sie gotował. Pare starów i koniec.

Pany z innej beczki. Pamietam ze ktos na forum sprzedawal przygotowane suszarki wieksze do 1.9 tdi. Mam tu na mysli cos z rodziny GTB np 2056. Mamy tu kogos na forum od takich spraw?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

zmiana na wieksze turbo

Post autor: Tomos15 » pn lip 28, 2014 23:19

wesol, Na Twoje pytanie nie odpowiem, zadam jeszcze jedno bo tak googluje i szperam i wynalazłem coś takiego http://allegro.pl/sportowy-intercooler- ... 47689.html" onclick="window.open(this.href);return false; i nie wiem czy jest sens montować takie coś w zamian za seryjnego smica, czy po prostu na początek porządnie wyczyścić swój + z tego co czytałem ludzie dokładają jakieś kratki, ale nie wiem o co chodzi, mój icek ma map sensor w orurowaniu a tu widzę że ma z boku. Mój plan na razie to turbo z ARL i delikatny repmap, bo nie wiadomo czy w przyszłym roku nie pogonie auta więc nie chce pakować do niego grubej kasy :jezor:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: zmiana na wieksze turbo

Post autor: JABcok20 » wt lip 29, 2014 01:47

Ja dopiero co sprzedałem swoją vk. Wesoł kupuj jak największą ja mam w tej chwili vklr i powiem jest dobrze. Przerobić to wcale nie takie trudne ale kilkanaście razy turbo z silnika trzeba zdjąć żeby skumać co i jak...


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

zmiana na wieksze turbo

Post autor: wesol » wt lip 29, 2014 08:02

tomos ten cooler to juz tu na forum byl pare razy omawiany. FMIC bedzie zawsze lepszy. Nei wiem co tammasz namodozne w aucie aktualnie. JEsli myslisz o sprzedaniu auta to nei pakuj kasy w ARL bo bez FMIC to za duzo nie wycisniesz. Bedzie niesmak niewykozystanego potencjału. Co do seryjnego IC w ASZ to fakt mozna tam troszke udrożnic przeplyw powietrza by lepiej dmuchal na IC. Sam mam wyciete troche tego nadkola plastikowego. sam IC tez polecam dobrze przeplykac jakims srodkiem do mycia silników i wezem ogrodowym pod cisnieniem zaatakowac. Wiadomo w tych kanalikach sa rozne owady, pył, kurz itd. Moze za wiele nie uzyskasz ale zawsze to cos.

Z tym turbo to mysle by cos tu podciagnac w sharanie. Golfem mi styka to co jest. Te nasze drogi nie pozwalaja na bujanie sie. Moze w przyszlosci jakis wirus. Sharan to duza buda. W nim musi byc dobre 2xx KM by sie odpychal jak golf asz. Pompki AL mam, IC jakis sie wstawi bo w zasadzie w sharanch jest seryjnie FMIC wiec tylko cos wiekszego zapodac, rurki ogarnąć. Turbo duze potrzebne.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości