Chipowanie a inne parametry silnika?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Chipowanie a inne parametry silnika?

Post autor: PinkFloyd » wt sty 13, 2009 00:55

Czy przed chipowaniem jak zmieni sie wartosci np., dawki rozruchowej i np obroty w adaptacjach i funkcjie w komforcie vagiem to czy zgrywajac program i wgrywajac go na nowe kosci podnoszac moc np. w ALH przez lutowanie czy te wartosci pozostane te same czy wróca do fabrycznych i znów po korekcie softu trzeba bedzie je zmieniać?? Dzieki za pomoc :pub:
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2009 00:57 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt sty 13, 2009 09:02

skoro program będzie robiony to poproś o zmianę w programie dawki rozruchowej ... będzie to dużo lepsze rozwiązanie niż w adaptacjach, gdzie jest mały zakres regulacji i z czasem to nie wystarczy
obroty to już nie problem ;) , a system komfortu to już chyba oddzielny sterownik , ale głowy nie dam sobie za to obciąć ;)



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt sty 13, 2009 12:55

damcio151 pisze:skoro program będzie robiony to poproś o zmianę w programie dawki rozruchowej ... będzie to dużo lepsze rozwiązanie niż w adaptacjach, gdzie jest mały zakres regulacji i z czasem to nie wystarczy
obroty to już nie problem ;) , a system komfortu to już chyba oddzielny sterownik , ale głowy nie dam sobie za to obciąć ;)
Akurat tu nie chodzi o mnie, kolega 2 lata temu miał korekcję dawki startowej przez tunera, teraz zastanawia mnie to, że zostawił u faceta auto na chip, wyjechał na urlop bo mu sie nie plaiło, wracajac nie mógł dodzwonic sie do facea i ma dylemat czy ta podniesiona dawka zostanie po chipie ( bo zapomniał o tym powiedzieć ) czywróci do fabrycznych wartości i znów trzeba bedzie ją korykowac- wyciagac kompa. Ponoc auto juz zrobione, ale zastanawia mnie czy tuner zgrał fabryczne oprogramowanie i poddał je obróbce ( wtedy chyba powinna zostac dawka wczesniej zmieniona- jezeli sie nie myle) czy wgrał inne :crazy: wtedy chyba nie bedzie. Poprawcie mnie jezeli sie myle.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości