Sposób na ASZ

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr paź 01, 2008 16:42

Broker89 pisze:czy korekta sofu potem jest płatna :-D jak zrobie potem jakies mody
u porządnego tunera to jakaś niewielka opłata za hamownie itp, zwłaszcza gdy tak jak u Ciebie soft leci po kabelku

zresztą po założeniu FMICa nie musisz korygować softu, po założeniu turbo z ARL w zasadzie też niekoniecznie :) ale warto :bigok:



Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KonradzikIV » czw paź 02, 2008 09:48

Broker89, rób program tylko nie za duzo koksu od dołu żeby sprzegło pożyło... bo widziałem u kolegi Majica wykres i moglby miec troche inny wykresik :helm:


Obrazek

gruchaarl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 12:49
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: Sposób na ASZ

Post autor: gruchaarl » czw paź 02, 2008 12:46

Broker89 pisze:Przyszła kolej i na mnie...no to tak niedługo wskoczy mi sześć stówek a więc i ja chciałbym zrobić coś by podnieść moc mojego ASZ...nie musi to być od razu chip chciałbym zrobić dobry fundament by soft zrobić na końcu, wspominacie czasem o modyfikacji wydechu na 2,5 calowy z kwasówki, co to daje i jak ma wyglądać modyfikacja i czy trzeba wycinac katalizator(wolał bym nie)? I gdzie to można zrobić w okolicach wawy i mniej więcej za ile? W tym temacie od czasu do czasu będe się dopytywał o mody do ASZ. A co wy byście najpierw robili??

BROKER89 - faktycznie robiąc ASZ więcej jak 170KM jest bez sensu poniewaz cooler zaczyna puchnąć.

Natomiast zobacz sobie wykres który wkleiłem na forum w SPEED temat: IBIZY FR ASZ po naszym sofcie. Jest tam 165KM ale prawie 400Nm. Taki program jest w zupełności bezpieczny zarówno dla coolera jak i sprzęgła. Nie musisz się przejmować latem :) temperatura jest ok.

Ze 130KM można spokojnie do jazdy zrobić 225KM bez wymiany sprzęgła. Ja jeżdzac na 230KM i 416Nm sprzęgło wymieniłem dopiero po 3 latach eksploartacji, ale byłem zmuszony poniewaz jeszcze moc została znacznie podniesiona

[ Dodano: 02 Paź 2008 12:58 ]
cowboy pisze:
Broker89 pisze:czy korekta sofu potem jest płatna :-D jak zrobie potem jakies mody
u porządnego tunera to jakaś niewielka opłata za hamownie itp, zwłaszcza gdy tak jak u Ciebie soft leci po kabelku

zresztą po założeniu FMICa nie musisz korygować softu, po założeniu turbo z ARL w zasadzie też niekoniecznie :) ale warto :bigok:
Po zamontowaniu COOLERA jest konieczna korekcja softu :) a tym bardziej po wymianie turba na ARL, tutaj nie masz racji :jezor: . Zeby zrobić to porządnie korekcja jest wymagana zawsze, inaczej nie ma efektu i jest to bez sensu. Jeżeli ktoś robi program w naszej firmie to każda późniejszą korekte za mody ma gratis.

Jeżeli korekty sie nie zrobi nie bedzie takiego efektu. Na konie mech nie patrzymy. Chodzi o inne rzeczy takie jak np. rozkręcanie turbo. :)
Ostatnio zmieniony czw paź 02, 2008 13:02 przez gruchaarl, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Majiic
Czerwona Strzala
Czerwona Strzala
Posty: 1047
Rejestracja: sob cze 10, 2006 13:41
Lokalizacja: Gdansk/Stegna
Kontakt:

Post autor: Majiic » czw paź 02, 2008 15:08

Broker89 pisze:tak program ale dzis przeczytałem story Majica i on zrobił program i mu w lato puchnie :-D dlatego może zacząć d intercoolera :-D
ale ze juz po lecie :chytry: :chytry: :chytry: teraz lattammm :grin: :grin: :grin:

[ Dodano: 02 Paź 2008 15:20 ]
KonradzikIV pisze:Broker89, rób program tylko nie za duzo koksu od dołu żeby sprzegło pożyło... bo widziałem u kolegi Majica wykres i moglby miec troche inny wykresik :helm:
Moj wykres jest bardzo dobry. Super sie jezdzi. Autko ma strzal z dolu i ciagnie az praktycznie do 4400rpm
A przeciez cala frajda z jazdy dieslem jest gdy mocno bierze od dolu i tak idzie w gore.
Wiec [/b]Konradziku musialbys sie przejechac zeby cos powiedziec o tym sofcie.
Sprzeglo sobie radzi bardzo dobrze. Zrobilem ponad 15000tys km na sofcie i nic.



Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KonradzikIV » czw paź 02, 2008 17:23

Majiic, ciesze sie bardzo, to Twoje auto i Tobie ma sie dobrze jezdzic


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości