Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
spanky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: pn maja 25, 2009 20:35
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: spanky » pn paź 25, 2010 23:44

DANIEL LHR pisze:Panowie , jak wyglada mapa odpowiadajaca za ilosc , czas wtrysku w silniku 1.9 tdi pd , cos podobnego jak napiecie na pompie w vp. Czy wystarczy tylko podniesc dawki w mg?
zacznij od poznania zasady dzialania układu wtryskowego opartego na pompowtryskiwaczach [zupelnie inny niz stare poczciwe VP] a bedzie łatwiej szukac ...



anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: anderllh » wt paź 26, 2010 16:29

DANIEL LHR pisze:Panowie , jak wyglada mapa odpowiadajaca za ilosc , czas wtrysku w silniku 1.9 tdi pd , cos podobnego jak napiecie na pompie w vp. Czy wystarczy tylko podniesc dawki w mg?
Przy standardowej modyfikacji jednostek 90,101,105 czy 115KM nie jest potrzebna ingerencja w mapy czasów wtrysku, inaczej to wygląda w pozostałych przypadkach.
toffic i spanky już wystarczająco Cie naprowadzili :bajer:


Diagnostyka
Chiptuning

Awatar użytkownika
pivvo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 08:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: pivvo » czw lis 11, 2010 19:39

wojtkuju pisze:Winols wersja 1500, w pliku zmodyfikowanym są te mapy tylko automatycznie ich nie wykrywa, muszę ręcznie przeskoczyć do miejsca gdzie zaczyna i kończy mapa, dopóki nie porównam ich z oryginalnym wsadem nie widać 2 map. dzięki za pomoc.
czyli uszkodziłeś "nagłówek" mapy po którym winols rozpoznaje mapy, nie wiem jaki to sterownik ale przeciętnie są to dwa bity, lub zamieniłeś 3D na 2D :) bo tych też winols nie widzi



wojtkuju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 17:02
Lokalizacja: krzepice

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: wojtkuju » sob lis 20, 2010 17:04

mam takie pytanie, czy sterowniku Audi A4 110KM slinik AFN numer sterownika 038 906 018S są 2 kości 2x128 KB czy 2x256KB??bo nie wiem jak to sprawadzic, sciagnalem oryginalny wsad do takiego sterownika i tam jest jeden plik, ktory zajmuje 256Kb, ale nie jestem pewien czy jest tak we wszystkich sterownikach o tym numerze.



anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: anderllh » sob lis 20, 2010 19:17

wojtkuju pisze:mam takie pytanie, czy sterowniku Audi A4 110KM slinik AFN numer sterownika 038 906 018S są 2 kości 2x128 KB czy 2x256KB??bo nie wiem jak to sprawadzic, sciagnalem oryginalny wsad do takiego sterownika i tam jest jeden plik, ktory zajmuje 256Kb, ale nie jestem pewien czy jest tak we wszystkich sterownikach o tym numerze.
2x128
Plik, o którym mówisz to skompilowane 2x128 w jeden 256.


Diagnostyka
Chiptuning

Awatar użytkownika
goodhope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: czw sty 08, 2009 18:18
Lokalizacja: Pleszew

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: goodhope » pn lis 29, 2010 01:32

Skompilowane to zostało już dawno temu w fabryce.
I nie miało to nic wspólnego z późniejszym podziałem zapisu 16 bitowego na 2 ośmio bitowe ;)



Awatar użytkownika
arturkw
Kwi@tek
Kwi@tek
Posty: 1186
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:39
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: arturkw » pn lis 29, 2010 20:12

a koledzy powiedzcie mi, jak sie obrabia mapy w 1Z i Afn czyli w poczciwych VP, to jakie jest bezpieczne ciśnienie dla tych turbosprężarek? jakie ciśnienia ustawiacie przy jakich obrotach?


1.9 TD boost pin,KW,1,2bar,smoked front
viewtopic.php?f=88&t=217777" onclick="window.open(this.href);return false;

obecny KwiatkoVWóz
1.9 TDI 1Z+ 216,BBS RS,FMIC,FK,Raid HP
viewtopic.php?f=88&t=378323" onclick="window.open(this.href);return false;

Vagowanie,odczyt,kasowanie błędów

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: evolution » wt lis 30, 2010 22:01

arturkw, takie pytanie to tak jakbys poprosil o gotowy soft. na necie jest duzo informacji ile daja max wartosci, wiec wystarczy poszukac skopiowac i miec nadzieje ze nie odfrunie nic... normalnie zaden tuner nie sprzeda ci takich danych


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: _Bolec_ » czw gru 02, 2010 10:45

evolution, dobrze tjunerze to nie musisz być Ty. Ale jak sam się przekonałem można liczyć na pomoc ludzi którzy nie chcą za wszystko $$$$, Poszukaj po forach, nawet polskich, na pewno ktoś pomoże, polecam elektrodę tam jest nawet dużo o modyfikowaniu map w winOLS, Pozdrawiam:)



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: evolution » czw gru 02, 2010 11:17

ffsapher pisze:evolution, dobrze tjunerze to nie musisz być Ty. Ale jak sam się przekonałem można liczyć na pomoc ludzi którzy nie chcą za wszystko $$$$, Poszukaj po forach, nawet polskich, na pewno ktoś pomoże, polecam elektrodę tam jest nawet dużo o modyfikowaniu map w winOLS, Pozdrawiam:)
ani ja ani zaden inny tuner nie sprzeda takich informacji za free. piszesz o elektrodzie.. owszem pelno tam tematow jak modyfikowac mapy ale zadnej JAK to zrobic poprawnie nie mowiac juz o tym jak wydobyc kazdy KM z softu. Ciekawe jest liczyc na pomoc za free od ludzi ktorzy czytali te same fora i maja ta sama wiedze co ty ( defacto nawet nie minimalna w porownaniu do osob zajmujacymi sie profi tym tematem i nie pisze tu o sobie) , ale nie chca zlotowki za podzielenie sie info... :panna: pozdro
P.s. to co piszesz to co najmniej dziwne slowa zwazywszy na to ile mi czasu trules na gg bym zrobil ci soft on line za poldarmo, abym tylko nie przyjezdzal do twojego parcha.. czyzbym nie ja jeden zazadal kasy za to a ty dalej nie wiesz jak?? a misterny plan jak powiedziec zrobilem sam majac wystrojone auto u kogos nie wypalil??? :smoke:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: _Bolec_ » czw gru 02, 2010 16:26

evolution, wiesz mam zdrową serie, co byś zrobił, dał gotowca? 500zł to trochę za dużo za wgranie tylko softa, sam mam to za 40 zł, pujdze sprzęgło>? moja sprawa dam za nowe 300zł od vr i bede 150zł na plus i nowe sprzęgło.. naucz się liczyć :bajer:



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: RasPL » czw gru 02, 2010 17:27

pójdzie sprzęgło lub dziury w tłokach, nie bądź taki pewny że uzyskasz na starcie taki moment że spalisz sprzęgło :helm: w każdym razie kolego przyjmij że się uczysz a każdy kto się w tej dziedzinie uczył, uczył się na kosztownych błędach


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: _Bolec_ » czw gru 02, 2010 17:34

wiem o tym i wliczam to w ryzyko. Denerwuję mnie tylko to że każdy puki nie zacznie brać kasę za soft jest spoko a później robi się agresywny na wieść że ktoś mu chlebek chce zabrać;d Polska :okej:



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: evolution » czw gru 02, 2010 18:24

ffsapher pisze:evolution, wiesz mam zdrową serie, co byś zrobił, dał gotowca? 500zł to trochę za dużo za wgranie tylko softa, sam mam to za 40 zł, pujdze sprzęgło>? moja sprawa dam za nowe 300zł od vr i bede 150zł na plus i nowe sprzęgło.. naucz się liczyć :bajer:
ziomus
a tlumaczylem ci ze nie zrobie ci on line softa poniewaz auto trzeba wystroic, wiec trzeba miec auto hamownie pomierzyc pobadac i dopiero robic
b ty jak bumerang wracales tyle razy ze juz nie liczylem zebym ci zrobil jednak cos, sam se wgrasz na co zawsze slyszales opcje a
liczyc potrafie jak ktos do mnie przyjezdza ze swoim softem wgrywam mu za free na jego towarze wiec te 40 to przeplacasz.
c nie wiem zkad zes wymyslil 500 pln ja biore za to min 1200 za 500 masz na alegro super chipy
d nigdy sie nie zdarzylo by soft pasil za pierwszym razem 3..4 i jest ok w trudniejszych furach wgrywa sie razy kilkanascie nawet.
zejdz ziomus na ziemie nie masz kasy nie robisz dobrego tuningu...
p.s. uwage o gotowcu uznam za akt twojej desperacji i nie bede wyciagac zadnych wnioskow i uwag :smoke:
ffsapher pisze:wiem o tym i wliczam to w ryzyko. Denerwuję mnie tylko to że każdy puki nie zacznie brać kasę za soft jest spoko a później robi się agresywny na wieść że ktoś mu chlebek chce zabrać;d Polska :okej:
ja od zawsze bralem kase za robote i nie zamierzam robic za caritas , wiec nie pier...
po drugie dziwi mnie ze masz za co zyc skoro wszystkim chcesz za free robic...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości