Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
spanky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: pn maja 25, 2009 20:35
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: spanky » ndz sty 02, 2011 22:59

Vagoviec pisze:Ta dmuchawka na cienkim wałku dała w kość nie jednemu. Na 1,35 potrafiła zakręcić się na śmierć.
bo to "rumunki" byly ... "włoszki" miały trwalsze wałki ... :bajer:

p.s 1.65 na "va" to duzo ...



Awatar użytkownika
arturkw
Kwi@tek
Kwi@tek
Posty: 1186
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:39
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: arturkw » ndz sty 02, 2011 23:20

hmm chcecie powiedzieć ze suszarki od awx asz nie wytrzymują ciśnienia większego jak 1,3 bara? przecież łądują w nie 1,5 bara i żyja. chyba ze gdzie ssie mylę.


1.9 TD boost pin,KW,1,2bar,smoked front
viewtopic.php?f=88&t=217777" onclick="window.open(this.href);return false;

obecny KwiatkoVWóz
1.9 TDI 1Z+ 216,BBS RS,FMIC,FK,Raid HP
viewtopic.php?f=88&t=378323" onclick="window.open(this.href);return false;

Vagowanie,odczyt,kasowanie błędów

Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: golfer_1984 » ndz sty 02, 2011 23:24

tylko te AWX mają zwężone wałki i się ukręcają :grin: szukaj BRD :grin:



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: evolution » ndz sty 02, 2011 23:33

asz tez sie ukrecaja przy 1,6 bara na stale :)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
arturkw
Kwi@tek
Kwi@tek
Posty: 1186
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:39
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: arturkw » ndz sty 02, 2011 23:40

evolution pisze:asz tez sie ukrecaja przy 1,6 bara na stale :)
hehe to wychodzi na to ze pakować tylko brd :)


1.9 TD boost pin,KW,1,2bar,smoked front
viewtopic.php?f=88&t=217777" onclick="window.open(this.href);return false;

obecny KwiatkoVWóz
1.9 TDI 1Z+ 216,BBS RS,FMIC,FK,Raid HP
viewtopic.php?f=88&t=378323" onclick="window.open(this.href);return false;

Vagowanie,odczyt,kasowanie błędów

Awatar użytkownika
kosmos5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 22:39
Lokalizacja: Landsberg(Gorzów Wlkp.)
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: kosmos5 » ndz sty 02, 2011 23:42

heh wałęk jast taki sam jak ori w afn, tak samo jak wirnik z częsci gorącej, nawet sie odwarzyłem na taki myk ze w va mam wałek i panewkę od mojego afna :bigok: i hula milusio, bez wyważania itp, oczywiscie wydptałem swoje zeby dojsc do tego czy tak mozna rozkręcic i pozniej skręcic. choc wątpie zeby sie ktos odwazyl swoja tak potraktowac. wiem ze sa zwezane ale i tak chce zrobic ja na 1,6b jak nie wytrzyma to trudno, choc nie raz mi sie zdarzylo juz na niej 2,0 dmuchnac bo mi sie kiero zapiekły:P i nic, dbac o olej, rano dac sie rozgrzac i czujnym byc a bedzie chdzilo, a jak cos nie tak to nawet seroia zdechie. moja jest italy. a i tak nikt nie powiedzial czy do paliwa jakie wyjdzie z 11mm i 216 wystarczy 1,6b? pozdro


CHIP-TUNING DIESEL diagnostyka VAG. sprzedam: pompa 107 j sprawna -nowa!!! , gwarancja, kontrakt gg: 1155601

Awatar użytkownika
kosmos5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 22:39
Lokalizacja: Landsberg(Gorzów Wlkp.)
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: kosmos5 » ndz sty 02, 2011 23:48

co do przypadku z ukręconym walkiem to macie na myśli cowboya?:) on kupil nową i mu zdechla na serjnym cisnieniu, ja mam turbo z 2002r i nie ma luzow na panewce, żadnych przytarć itp, wiec o co sie bac? ze jak sie zakręci o troszeczke to świat sie zawali? a jesli tak to bede kolenym przykladem ze jednak macie racje:) na dokladke piszecie ze seryjne suszarki afn sa bardzo mocne i nie wiadomo ile wytrzymuja, a to jest jeden h.. tylko zimnym wirnikiem sie roznią, wieksza średnica o 3mm i wyższe łopatki na zimnej stronie a jednak ta turbina to delikatnie nie wiem co :jezor:


CHIP-TUNING DIESEL diagnostyka VAG. sprzedam: pompa 107 j sprawna -nowa!!! , gwarancja, kontrakt gg: 1155601

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: evolution » pn sty 03, 2011 00:12

przykladowna to jest w chusteczke. co chwile wymieniam komus dmuchawy i robie strojenie po fantazyjnych softach wgrywanych na parkingu pod blokiem. bywaja i takie co nie wytrzymuja az 1,5 bara. robiac spektakularne zalanie dolotu olejem i smieszne bieganie wlasciciela z kluczykami wokol auta z silnikiem krecacym sie do 7 krpm:) widac ze masz pojecie o silach i momentach na walkach po zalozeniu wiekszego kompresora po za tym nikt nie napisal ze z afn to pancerna dmuchawa... 1z to i owszem ale afn nie koniecznie


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: admin911 » pn sty 03, 2011 22:12

" onclick="window.open(this.href);return false; < tutaj masz ludzi od turba w uk, jeśli odkręcisz i zakręcisz ośke i będzie mm lub pół lub wiatraki będą inaczej ułożone niż w oryginalnej pozycji itp, twoje wiatraki w turbinie wywrą większe wibracje na ośce co skutkuje wcześniejszym zatarciem turbawki, może to nastąpić przy nawet nie oryginalnym ciśnieniu, np 1,35 dla asz a turbo zatrze się przy 1baru, a np nie zatarło by się przy nawet 1,5, różnica taka jak w aucie z bez dobrego balansu na kołach , trzęsie Ci np kierownicą przy 100km/h a przy 130-140 przestaje :) , tak samo jest z turbiną, dlatego wyważa się turbinę i sprawdza się czy w zakresie od zera do kilkuset tysięcy obrotów turbo nie wpada w mocne wibracje jak wpada przypiłowuje się śrubkę z zimnej lub dokłada się z ciepłej, nie jest to takie banalne robiąc rękami bo turbo nie kręci się tak wolno jak koła w aucie,

propo cowboya to na jego miejscu chciałbym żeby firma która regeneruje mi turbine dała mi wykres balansu na ośce turbiny, odfruneła mu z ów powodu, choć teori jest wiele np duże ciśnienie oleju zbyt duża temp oleju i wiele więcej


EGR OUT,CAT OUT, 2.5 MILLTEK, ARL DOLOT, BIG SMIC, PANCAKE Z 1.8T,TURBO ASZ, WTRYSK 0,216 T4, JEDNOMAS i G60, QUICKSHIFTER Z AUDI TT,STABILIZATOR 25mm Eibach, Tył 23mm H&R, 17cali na 7,5cala et32 z AUDI TT,ROZPÓRKA UP-DOWN AUDI S3...

Awatar użytkownika
kosmos5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 22:39
Lokalizacja: Landsberg(Gorzów Wlkp.)
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: kosmos5 » pn sty 03, 2011 22:40

hm, nie powiem ze mnie zainteresowaliście tą BRD :hmm:


CHIP-TUNING DIESEL diagnostyka VAG. sprzedam: pompa 107 j sprawna -nowa!!! , gwarancja, kontrakt gg: 1155601

fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: fusse » pn sty 03, 2011 23:32

1.45-1.5b dla awx rumunki to sporo czy wytrzyma?



Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Re:

Post autor: Vagoviec » ndz sty 23, 2011 11:55

anderllh pisze:Korekcja dawki rozruchowej silnika

Kształt mapy może różnić się w zależności od wersji sterownika, przykładowo może wyglądać tak:

Obrazek

Opis osi:
X- temperatura silnika (płynu chłodzącego) wyrażona w Kelwinach [*K] m=0.1
Y - obroty silnika [1/min]
Z- dawka paliwa [mg] m=0.01
*, gdzie m=mnożnik

Po odpowiednim opisaniu funkcji:

Obrazek
Obrazek

X- temperatura silnika [*C] (dla wygody będziemy posługiwać się stopniami Celcjusza, a więć *K-273)
Y-obroty silnika [1/min]
Z-dawka paliwa [mg]

Korekta polega na zwiększeniu ilości wtryskiwanego paliwa dla ciepłego silnika (T>15*C), przy obrotach rzędu 0-250 1/min.

Po korekcie wygląda następująco:
Obrazek
Obrazek
Jeżeli dobrze rozumiem te mapy to dawka paliwa przy niskiej temp,i niskich obr jest największa. Wraz ze wzrostem temperatury i obrotów dawka spada .
Kilku kolegów zajmujących się chipsem mówiło że taki sposób modyfikacji to morderstwo dla dwumasu. Czy podczas korekcji dawki gdy samochód słabo odpala na ciepłym, korekcje nie powinno się zaczynać od temperatur zbliżonych w okolice 40-50 stopni ? Czy szanowne grono doświadczonych kolegów uważa że nie powinno się tak drastycznie podnośić dawki od niskich obr ? Czekam na odpowiedźi, choć szczerze wątpie że je dostane :grin:
Nie liczę oczywiście na to że któryś z was podeśle mi gotową ,prawidłowo skorygowaną mape, lecz na lekką podpowiedź czy np dawka powinna bardziej płynnie rosnąć i korekta powinna być rozciągnięta na większy obszar z bardziej płynnym wzrostem dawki :helm: Tylko prosze nie kamieniujcie mnie za to pytanie :panna:


Numquam Desperaveris...

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: toffic » ndz sty 23, 2011 12:36

Ja proponuje inaczej (wiem, to co napisze jest czasochłonne ale tylko tak się czegoś nauczysz): zrób logi autka, które nie pali na ciepło, potem poszukaj do jego sterownika ori softu, popatrz "milion pińcet" razy na mape startową i sam zrozumiesz co jest nie tak :bigok:
P.S. oczywiscie logi robisz podczas rozruchu :helm:



Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: Vagoviec » ndz sty 23, 2011 12:40

Każda odpowiedź jest wartościowa :bajer: Byle nie taka która ma celowo wprowadzić w błąd :helm: jak to ma miejsce na "pewnym forum" :bigok:
Czyli równie dobrze mogę wziąść i zlogować 2 samochody podczas odpalania (jeden palący, drugi nie) i jakoś to porównać, lub nawet porównać mapy dawki startowej "odpalającego" i "słabo odpalającego" i też da się z tego wynieść podobne wnioski. Tyle że wątpie że znajomy któremu ciężko odpala wóz da mi wypruć kompa i jeszcze srać po nim cyną :helm:


Numquam Desperaveris...

ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości