PODMIANKA ECU W TDI, PYTANIE DO OBEZNANYCH, POMÓŻCIE!!!

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
RUMBA
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 174
Rejestracja: pt sty 09, 2009 18:34
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

PODMIANKA ECU W TDI, PYTANIE DO OBEZNANYCH, POMÓŻCIE!!!

Post autor: RUMBA » pt paź 01, 2010 01:54

Witam, posiadam MK3 TDI oznaczenie 1Z z 95r więc wiadomo stare ECU 8bit, mam możliwość podmianki ECU z drugiego golfa MK3 z 97r więc napewno 16bit prawdopodobnie oznaczenie AHU. Moje pytanie: Jeżeli oba golfiki mają immobilizer to wystarczy, że podmienię ECU i zamienię pastylki w kluczykach i będzie lala chodzić? Wydaje mi się, że immo jest zaprogramowany jedynie w ECU więc jeśli podmienię ECU wraz z pastylkami odpowiadającymi ECU to wszystko będzie ok. Czy też może jeszcze coś innego za to odpowiada i nie obejdzie się bez adaptacji? Proszę o wypowiedź kogoś oblatanego w temacie :jezor: Z góry wielkie dzięki za wypowiedzi :hmm:



Pyton50
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt lut 19, 2008 00:26
Lokalizacja: GCZ

PODMIANKA ECU W TDI, PYTANIE DO OBEZNANYCH, POMÓŻCIE!!!

Post autor: Pyton50 » ndz paź 03, 2010 22:56

Niestety tylko adaptacja VAGiem.Zamiana sterownika adaptacja ,bez żadnych pastylek.


VCDS,mozliwość zdiagnozowania.

Awatar użytkownika
RUMBA
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 174
Rejestracja: pt sty 09, 2009 18:34
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Re: PODMIANKA ECU W TDI, PYTANIE DO OBEZNANYCH, POMÓŻCIE!!!

Post autor: RUMBA » pn paź 04, 2010 16:50

Pyton50 pisze:Niestety tylko adaptacja VAGiem.Zamiana sterownika adaptacja ,bez żadnych pastylek.
No to już temat odpada, bo nie posiadam laptopa więc sam tego nie ogarnę, a kasy nie zamierzam bulić za tą zachciankę :jezor: Dzięki za pomoc kolego :pub:



Barney99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt lut 10, 2009 17:18
Lokalizacja: Żyrardów

Re: PODMIANKA ECU W TDI, PYTANIE DO OBEZNANYCH, POMÓŻCIE!!!

Post autor: Barney99 » śr paź 06, 2010 18:52

Pyton50 pisze:Niestety tylko adaptacja VAGiem.Zamiana sterownika adaptacja ,bez żadnych pastylek.
Na pewno tak jest?
Ja bym na kolegi miejscu to sprawdził ;p podmienił ECU i przy zapalaniu, trzymał drugi kluczyk (od tego podmienionego ECU) w pobliżu stacyjki.



Awatar użytkownika
RUMBA
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 174
Rejestracja: pt sty 09, 2009 18:34
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Re: PODMIANKA ECU W TDI, PYTANIE DO OBEZNANYCH, POMÓŻCIE!!!

Post autor: RUMBA » śr paź 06, 2010 19:13

Barney99 pisze:
Pyton50 pisze:Niestety tylko adaptacja VAGiem.Zamiana sterownika adaptacja ,bez żadnych pastylek.
Na pewno tak jest?
Ja bym na kolegi miejscu to sprawdził ;p podmienił ECU i przy zapalaniu, trzymał drugi kluczyk (od tego podmienionego ECU) w pobliżu stacyjki.
Też właśnie tak myślałem zrobić, bo gdzieś na forum czytałem że ktoś ECU zmieniał i że samochód mu odpalał tyle że gasł po chwili (wiadomo immo) Więc wydaje mi się, że tylko kwestia żeby pastylki się zgadzały skoro ten gość miał wszystko ok tyle, że pastylek nie posiadał i nie chciał mu zapalić. Chciałem się upewnić wcześniej pytając kogoś obeznanego dla pewności żeby się nie narobić nas darmo i przy okazji błędów nawalić do obu ECU... Także już sam nie wiem jak to jest w rzeczywistości. Może wypowie się ktoś jeszcze kto już przerabiał ten temat lub ma dobrą wiedzę w tym zakresie :jezor: Byłbym bardzo wdzięczny :hmm: :helm:



Pyton50
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt lut 19, 2008 00:26
Lokalizacja: GCZ

Re: PODMIANKA ECU W TDI, PYTANIE DO OBEZNANYCH, POMÓŻCIE!!!

Post autor: Pyton50 » sob paź 09, 2010 22:44

Barney99 pisze:
Pyton50 pisze:Niestety tylko adaptacja VAGiem.Zamiana sterownika adaptacja ,bez żadnych pastylek.
Na pewno tak jest?
Ja bym na kolegi miejscu to sprawdził ;p podmienił ECU i przy zapalaniu, trzymał drugi kluczyk (od tego podmienionego ECU) w pobliżu stacyjki.
Słyszałeś kiedyś o immo boxie? To nie wprowadzaj kolegi w błąd!Transpondery jak nazywasz je pastylki nie współpracują bezpośrednio z ECU tylko z immo boxem a ten dopiero rozblokowuje ster silnika(ECU).


VCDS,mozliwość zdiagnozowania.

Awatar użytkownika
RUMBA
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 174
Rejestracja: pt sty 09, 2009 18:34
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Re: PODMIANKA ECU W TDI, PYTANIE DO OBEZNANYCH, POMÓŻCIE!!!

Post autor: RUMBA » ndz paź 10, 2010 15:47

Słyszałeś kiedyś o immo boxie? To nie wprowadzaj kolegi w błąd!Transpondery jak nazywasz je pastylki nie współpracują bezpośrednio z ECU tylko z immo boxem a ten dopiero rozblokowuje ster silnika(ECU).
Gdzieś kiedyś przeglądałem temat o uszkodzonym pierścieniu od immo także widziałem elementy immo i dlatego stwierdzam, że 100 razy lepiej po prostu zrobić wspomnianą adaptację niż przekładać to wszystko :jezor: Wielkie dzięki za odpowidź, moje wszystkie wątpliwości zostały już rozwiane :pub:


Administratorów proszę o zamknięcie tematu w celu uniknięcia niepotrzebnego spamu



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

PODMIANKA ECU W TDI, PYTANIE DO OBEZNANYCH, POMÓŻCIE!!!

Post autor: Adamm » ndz paź 10, 2010 20:24

no to zamykam


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Zablokowany

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości