Problem przy zmianie kości pamięci

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » czw gru 31, 2009 20:20

moze ktos bardziej zorientowany napisze czy wersje softu sa zamienne np GL z EK w silnikach afn , czy musi byc koniecznie taka sama koncówka na ecu i we wsadzie ?



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » sob sty 02, 2010 12:23

DANIEL LHR pisze:moze ktos bardziej zorientowany napisze czy wersje softu sa zamienne np GL z EK w silnikach afn , czy musi byc koniecznie taka sama koncówka na ecu i we wsadzie ?
Gl pochodzi z audi a EK z Ibizy. Róznią sie znacznie choćby tym że EK ma jedno kodowanie a GL wiecej. Wiec nie ruszy sterownik

pozdr

p.s. DF i DT są zamienne na tym samym sterze


www.vagtune.pl tel. 502730289

slawomir2140
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 12, 2008 13:28
Lokalizacja: Lubin

Post autor: slawomir2140 » ndz sty 03, 2010 17:32

niedawno miałem taki sam problem u siebie, okazało się że podstawki gówniane były po wlutowaniu na stałe pamięci problem zniknął



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » pn sty 04, 2010 00:03

mirass pisze: Gl pochodzi z audi a EK z Ibizy. Róznią sie znacznie choćby tym że EK ma jedno kodowanie a GL wiecej. Wiec nie ruszy sterownik

pozdr

p.s. DF i DT są zamienne na tym samym sterze
dzieki o to mi chodzilo



Awatar użytkownika
_mumin_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 03, 2008 00:30
Lokalizacja: OKR
Kontakt:

Post autor: _mumin_ » pn sty 04, 2010 20:19

... chłopaki chcą się nauczyć chiptuningu i dlatego takie cuda się dzieją
jak się piekarz weźmie za naprawianie aut to tak się to kończy.
Miałem telefon w sprawie tego auta powiedziałem że mogę go postawić na ori sofcie
za 300 pln co nie jest jakąś wygórowaną ceną , po tym sprawa ucichła :)
Ja wiem co jest przyczyną takich klocków ale zobaczymy może chłopaki dojdą co zepsuli :)
To jest doskonały przykład chip by allegro lub ebay dvd tylko może całe szczęście że
tak się to skończyło bo jakby auto ruszyło na tym ich sofcie to ciekawe jak długo
by pojeździło. Jak ktoś nie ma pojęcia co się stało ze sterownikiem to ciekawe jakie ma pojęcie o mapach ....
Ostatnio zmieniony pn sty 04, 2010 20:20 przez _mumin_, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » pn sty 04, 2010 22:01

gdzieś wcześniej czytałem że chyba suma kontrolna się nie zgadza jak tak to nie zapali nigdy w życiu



mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

Post autor: mono_ » śr sty 06, 2010 22:03

a ty muminku myslisz ze piekarz, którego przywołałeś to urodził sie piekarzem? myslisz ze zakalców nigdy nie zrobił? Ty jak bedziesz chciał wymienić żarówke w kuchni, to wezwiesz elektryka? albo jak zlew sie zatka to dzwonisz po hydraulika?

róznica między dobrym piekarzem a fachowcami takimi jak ty jest tylko taka że piekarz pomoże upiec chleb oraz pochwali za chęci chcącego ten chleb upiec. Bo wie, że jest i tak na tyle dobry, że uczeń go nie przeskoczy i nie boi sie o swoja posade, czy piekarnie.

A Twoje slowa mowia: nie robcie nic samemu bo cos popsujecie. Przyjezdzajcie do fachowców takich jak ja, zaplaccie 300 pln i bedziecie zadowoleni.

Oczywiście że mogłem przyjechać i zapłacić. Ale wiesz jak człowiek sie dobrze czuje kiedy nie mial samochodu prawie tydzień, a po tygodniu starań nagle odpala? Czujesz te satysfakcje?

Ja sie z takich prostych rzeczy ciesze i zawsze bede nawoływał żeby starać się cos samemu zrobić a nie jeździć do mechanika bo termostat trzeba wymienić.

A to że zaangażowaliśmy w nasz proceder ludzi z forum to chyba allright jest, prawda? do tego to forum sluży.

Zle mowie?



darkjustice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 20:13
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: darkjustice » czw sty 07, 2010 17:07

_mumin_ pisze:... chłopaki chcą się nauczyć chiptuningu i dlatego takie cuda się dzieją
jak się piekarz weźmie za naprawianie aut to tak się to kończy.
Miałem telefon w sprawie tego auta powiedziałem że mogę go postawić na ori sofcie
za 300 pln co nie jest jakąś wygórowaną ceną , po tym sprawa ucichła :)
Ja wiem co jest przyczyną takich klocków ale zobaczymy może chłopaki dojdą co zepsuli :)
To jest doskonały przykład chip by allegro lub ebay dvd tylko może całe szczęście że
tak się to skończyło bo jakby auto ruszyło na tym ich sofcie to ciekawe jak długo
by pojeździło. Jak ktoś nie ma pojęcia co się stało ze sterownikiem to ciekawe jakie ma pojęcie o mapach ....
Nigdzie nie było napisane,że sprawa dotyczy jakiegoś chipa z allegro itd., była mowa o wgraniu oryginalnego oprogramowania i komplikacje z nim wynikające (czy z naszej niewiedzy, czy przez błąd osób trzecich) . Czytanie ze zrozumieniem jest już wymagane na poziomie egzaminu końcowego szkoły podstawowej, więc wydaje mi się,że trzeba się tym zainteresować. :chytry:
Zgadzam się,300 zł nie jest wygórowaną ceną, zważywszy,że używany sterownik kosztuje 200zł (strasznie ostatnio zaniżają ceny części używanych...zgroza). :hmm:

Chciałbym serdecznie podziękować za zainteresowanie tematem i pomoc, a w szczególności koledze Adamm, który poświęcił swój czas w naszej sprawie (i nie zbywał za bark zł). :bigok:

Póki co zakupiony jest nowy sterownik, auto jest na chodzie.
Sesja się zbliża, więc narazie temat (jak i rozwiązanie problemu) zostaje odsunięty na dalszy plan.


...a ja palę gume na wstecznym ;]

Awatar użytkownika
_mumin_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 03, 2008 00:30
Lokalizacja: OKR
Kontakt:

Post autor: _mumin_ » czw sty 07, 2010 18:10

Idąc tym tokiem rozumowania , to jak będzie kogoś bolał ząb najpierw powinien
zapytać na forum co z tym zrobić i wsiąść sprawy w swoje ręce tak ?
Czyli kupić sobie na allegro chińską podróbkę wiertarki dremel i do dzieła :grin:
Ja rozumiem , wymiana termostatu , klocków , filtrów , oleju , ale żeby od razu grzebać
w komputerze od samochodu kompletnie się na tym nie znając ?



Awatar użytkownika
goodhope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: czw sty 08, 2009 18:18
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: goodhope » sob sty 09, 2010 12:53

etam od razu boli...
przesadzasz.

Chcieli wstawić sobie porcelankę... i problem wyszedł bo komuś osadzenie wkładu koronowo korzeniowego nie wyszło.

Wielkie mi halo.

Jego zęby, jego szczęka... zawsze mógł kupić (jak zrobił) tymczasowo sobie sztuczną. :hmm:



Awatar użytkownika
_mumin_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 03, 2008 00:30
Lokalizacja: OKR
Kontakt:

Post autor: _mumin_ » sob sty 09, 2010 19:58

Dobre Mariusz , się uśmiałem :)

bardzo podoba mi się ten tekst:
Oczywiście że mogłem przyjechać i zapłacić. Ale wiesz jak człowiek sie dobrze czuje kiedy nie mial samochodu prawie tydzień, a po tygodniu starań nagle odpala? Czujesz te satysfakcje?
Nie ma to jak najpierw sobie popsuć auto a potem czuć satysfakcję , że się go naprawiło :)



mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

Post autor: mono_ » ndz sty 10, 2010 16:15

osiagnelo zamierzony cel.



kefirsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob gru 27, 2008 13:27
Lokalizacja: Kętrzyn Warm-Maz

Post autor: kefirsky » ndz lut 14, 2010 22:11

Daliście radę z tematem? Co było?



darkjustice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 20:13
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: darkjustice » ndz lut 14, 2010 23:53

Daliście radę z tematem? Co było?
Od tego czasu sterownik leży na półce i czeka cierpliwie. Nie ma teraz czasu na zabawe :blush:


...a ja palę gume na wstecznym ;]

ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość