W trakcie jazdy auto zgasło i nie można go odpalić

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

laciek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 12, 2015 14:03

W trakcie jazdy auto zgasło i nie można go odpalić

Post autor: laciek20 » pn cze 26, 2017 09:15

Witam, jeśli jest to zły temat to proszę o przeniesienie go do odpowiedniego, ponieważ aż tak często tu nie zaglądam.

Mam Mk3 GTI 2.0, 16v abf, po ruszeniu ze świateł samochód zgasł i nie chce do tej pory odpalić. czy możecie orientacyjnie stwierdzić co to może być? z tego co wyczytałem w sieci moje podejrzenia spadły na rozrząd albo pompę paliwa, aczkolwiek jestem na tyle szary w tym wszystkim że nie wiem jak sprawdzić czy np pompa działa prawidłowo. czekam na jakie rady i powody tego, że silnik stanął. Dodam, że rozrusznik normalnie kręci, tak jak zawsze przy odpalaniu ale silnik nie reaguje...



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: W trakcie jazdy auto zgasło i nie można go odpalić

Post autor: luckyboy » pn cze 26, 2017 09:18

Zapewne rozrząd. Odkrec korek oleju, zakrec rozrusznikiem i popatrz czy kreci sie walek rozrządu. Pompa paliwa powinna chwilę pracować jak wlaczasz zaplon, posluchaj w okolicy zbiornika paliwa.



laciek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 12, 2015 14:03

Re: W trakcie jazdy auto zgasło i nie można go odpalić

Post autor: laciek20 » pn cze 26, 2017 09:23

luckyboy pisze:Zapewne rozrząd. Odkrec korek oleju, zakrec rozrusznikiem i popatrz czy kreci sie walek rozrządu. Pompa paliwa powinna chwilę pracować jak wlaczasz zaplon, posluchaj w okolicy zbiornika paliwa.
mhm zaraz skoczę do samochodu i spróbuje tak zrobić.
a jakie są konsekwencje zepsutego rozrządu? i ew orientacyjne koszta? ( co do koszt to podejrzewam że to już zależne od mechanika)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości