Prośba o analizę logów golf 4 ALH 1.9TDI seria

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamikaze.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: śr maja 08, 2013 21:14
Lokalizacja: Jaworzno

Prośba o analizę logów golf 4 ALH 1.9TDI seria

Post autor: kamikaze. » czw maja 04, 2017 21:23

Zrób na początek jak mówi kolega glaca77, skróć o 2 obroty co najmniej, wtedy sprawdź czy mniejsza szczelina. Spokojnie zrobisz to na wyczucie bez patrzenia, tylko klucza 10 nie zgub :helm: i radzę zrobić to na zimnym silniku, raz się już poparzyłem :los2:



glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

Re: Prośba o analizę logów golf 4 ALH 1.9TDI seria

Post autor: glaca77 » pt maja 05, 2017 18:58

I właśnie o taką zgodę chodzi w tej i innych poradach - nie wierzmy do końca mechanikom i "mechanikom". Forum ma pomagać w unikaniu wizyty u nich, wykorzystując porady kolegów i unikając często znacznych wydatków.acnee, daj znać jak to się skończyło.



Acnee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 08, 2011 19:23

Prośba o analizę logów golf 4 ALH 1.9TDI seria

Post autor: Acnee » pt maja 05, 2017 23:33

pewnie ze dam ! tylko musze do tego siąść a najprawdopodobniej bedzie to niedziela ! więc obaj panowie glaca77, i kamikaze., spodziewajcie sie logów :D

O to to to dlatego właśnie lubie fora :P :okej:



Acnee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 08, 2011 19:23

Prośba o analizę logów golf 4 ALH 1.9TDI seria

Post autor: Acnee » ndz maja 07, 2017 23:08

Siemanko ! wiec update :
zaczełem skracac sztange tak aby zetknęła się z ogranicznikiem ... wkręciłem dobre 1-1,5cm i dalej nie dotyka, papierek mogę wyciągnąc. natomiast zostawiłem ją tak i pojechalem zobaczyć. turbo wstawalo od ziemi ale niestety notlauf zaraz w okolicy 2500rpm. zatrzymałem się i zrobiłem 3 różne logi na 3 różnych ustawieniach w kolejności :

http://vaglog.pl/log-003_010_011_V56Ue.html najkrótsza sztanga
http://vaglog.pl/log-003_010_011_953e5d.html pośrednia sztanga ( niestety log w jezdzie pod górkę ) -- obecnie tak mam ustawioną
http://vaglog.pl/log-003_010_011_4Of11E.html najdłuższa sztanga

oczywiscie najkrótsza i najdłuższa to nie maksymalne jej wychylenia tylko to co udało mi się ustawić. No i teraz pytanie podejrzewam ze skoro nie oparło się na ograniczniku to zle złożone turbo, natomiast czy nie jest już lepiej ? i czy ma sens to robić w obecnym stanie rzeczy ? a może warto jeszcze pokręcić troszke i zbliżyć się bardziej d ologu z krótszej sztangi ale tak zeby nie było niedoładowania na koncu ?



kamikaze.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: śr maja 08, 2013 21:14
Lokalizacja: Jaworzno

Prośba o analizę logów golf 4 ALH 1.9TDI seria

Post autor: kamikaze. » pn maja 08, 2017 10:18

Tam wystarczyło skrócić sztangę o kilka mm, ale dobrze że dla pewności skróciłeś dużo więcej. Wstaje szybciej, ale jeszcze to nie jest to co ma być (wysterowanie zaworka N75 nie powinno przekraczać 75%). Na ustawieniu jakie masz teraz można teoretycznie jeździć, ten overboost nie jest aż tak wielki i nie trwa długo, chociaż zbyt rozciągnięte próbkowanie jest. Powinieneś logować samą grupę 11. Geometria jak na moje oko chodzi płynnie. Także suszarka na stół. Przy okazji przeczyscisz dolot, sprawdzisz stan wirnika i czy nie ma on zbytnich luzów. Na forum jest fotoporada, którą zrobił Italiano_83, dokładnie wszystko krok po kroku opisane co robić. Pierścień, który da się wyjąć z części gorącej koniecznie Szlifować na szybie, powierzchnia ma być idealnie równa, sprawdź to nawet jeśli na oko jest dobrze. Poza tym jest tam foto, na którym widać prawidłowo założony pierścień, który steruje geometrią (nie mylić z tym, o którym pisałem wyżej) ;)



glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

Re: Prośba o analizę logów golf 4 ALH 1.9TDI seria

Post autor: glaca77 » pn maja 08, 2017 19:22

Pozwolę sobie polemizować z dużo bardziej doświadczonym kolegą kamikaze.Po pierwsze sztangę skróciłeś 1,5mm,a nie cm.Wysterowanie N75 VAG wskazuje max 95%,w praktyce nie pokaże więcej niż 94% .Ja mam tak właśnie ustawioną sztangę, że przez 2- 3sekundy mam 94% przy największym obciążeniu silnika(gwałtowne przyśpieszenie pod górkę),i notlaufu nie łapię od dwóch lat.Doładowanie skacze wtedy do 2200-2350 i nic się nie dzieje(poza przyjemnością jazdy przy teoretycznych 90KM).Teoretycznie,bo wiem że tak przesterowany silnik ma ponad 100KM.Pytasz,czy warto jeszcz skrócić- odpowiem: warto!.Zabierz dziewczynę i trzech kumpli(max obc.) i skracaj,aż pod górkę złapiesz notlauf,wtedy odpuść pół obrotu i bądź pewien,że przy gwałtownym wyprzedzaniu nie odetnie.Myślę,że niedoładowanie na górze to wina przepływki.Ja miałem podobnie i zgodnie z poradą z forum wywierciłem otworek 2mm,polepszyło się o 30-50 mg/H. Otworek wierciłem nożem do tapet tworząc lejek,na końcu palcami pokręciłem wiertłem 2mm, delikatnie, aby nic w środku nie uszkodzić.Uwierzyłem poradom z forum ,że jak będzie gorzej to zakleję- nie zakleiłem,jest dużo lepiej-na dużych obrotach znaczna poprawa.Zrób jak uważasz,ale jeśli nie musisz mieć najlepszego ALH to nie ruszaj tej turbosprężarki!. Jak już pokręcisz,ewentualnie zrobisz dziurkę,to zrób logi: pojedyńczy 011 dynamiczny i BS, grupowy 011 i 003,oraz 011 i 008 (008-4poz. to ograniczenie dawki paliwa na podstawie zasysanego powietrza). A tak na koniec-szczelina może powstała, bo ktoś kręcił zderzakiem?



glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

Prośba o analizę logów golf 4 ALH 1.9TDI seria

Post autor: glaca77 » pn maja 08, 2017 20:20

p.s.Ten temat musi się zakończyć wnioskiem(poradą) dla innych.



kamikaze.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: śr maja 08, 2013 21:14
Lokalizacja: Jaworzno

Prośba o analizę logów golf 4 ALH 1.9TDI seria

Post autor: kamikaze. » pn maja 08, 2017 21:53

Ja tylko chce pomóc doprowadzić układ do stanu fabrycznego, bądź ogólnie uznawanego za bezpieczny/ poprawny :bajer: Każdy może robić ze swoim autem co tylko mu się podoba :okej:



Acnee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 08, 2011 19:23

Prośba o analizę logów golf 4 ALH 1.9TDI seria

Post autor: Acnee » pn maja 08, 2017 22:36

kolego glaca77, skróciłem o 1 cm !!! nie mm :) dokladnie jakies 5-6 obrotów :D skracałem tak bo chciałem sprawdzić czy sztanga położy sięna ograniczniku czy nie. a co do dziurki wiercenia, możesz mi coś wiecej powiedzieć co gdzie jak, pokazaac jakis temat tego co mówisz ?
Dokładnie myślę ze temat będzie dobrą poradą jak się już zakończy



glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

Re: Prośba o analizę logów golf 4 ALH 1.9TDI seria

Post autor: glaca77 » śr maja 10, 2017 10:43

Rozumiem,że te logi były robione po zmniejszeniu tego centymetra(to 2/3 całkowitego ruchu sztangi).Dobra porada na otwór(tylko nie tak duży i nie rozkręcaj przepływki): http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=61186" onclick="window.open(this.href);return false;



glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

Re: Prośba o analizę logów golf 4 ALH 1.9TDI seria

Post autor: glaca77 » śr maja 10, 2017 14:50

Kolego Acnee,to też się przyda: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... w#p5562829" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości