Jakie sprezyny ?

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Jakie sprezyny ?

Post autor: morenka » ndz kwie 03, 2016 22:20

Witam. Mam jedno krótkie pytanko, dzisiaj pękła mi spręzyna w moim Golfie MKIV, i pomyślałem że jak mam już wymieniać to może troszkę go obniże, chciałbym wymienić same sprężyny, może w przyszłości doszły by amorki ale narazie wchodzą w gre tylko spręzyny. Chyba najlepsze byłyby eibachy tylko mam pytanie, kupować 30/30 czy może 35/35 ? Koła mam 205/40/17, nie chce żeby autko totalnie leżało, chce tylko żeby ładnie wyglądało, ale żeby komfort był dobry. Pozdrawiam i liczę na konkretne odpowiedzi :)

@edit
Chociaż teraz tak patrze na allegro to widzę tylko 30/30, będzie to jakoś wyglądało ? :)



pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Jakie sprezyny ?

Post autor: pasażer » pn kwie 04, 2016 11:16

morenka, nie sugeruj się opisami na allegro tylko zajrzyj do źródła http://www.eibach.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Do 1.9 masz kilka rodzai Pro-Kit - zależne od ciężaru silnika. Najlepiej zadzwoń lub napisz do eibacha. W kwestii sprężyn Ci powiedzą, natomiast w kwestii odbojów już musisz sam sobie poradzić. Może standardowe Ci przypasują, a może będziesz musiał poszukać krótszych bałwanków. Pomoc polskiego dystrybutora kończy się na zrealizowaniu przesyłki. Aktualnie sam czekam na paczkę od eibacha.
Przy takiej robocie wymień też poduszki mcphersona. Na tym elemencie nie oszczędzaj i kup z pewnego źródła, coś firmowego np. Sachs lub Lemforder.
Do Pro-Kit eibach -30mm sam będę montował standardowe amortyzatory B4. Jeżeli kupisz sprężyny -40mm to już powinieneś zamontować amortyzatory o krótszym skoku.
p.

Obrazek



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Jakie sprezyny ?

Post autor: MAPET » wt kwie 05, 2016 22:59

do -40 mozesz na seryjny amor wsadzac
raczej nie bedziesz mial takiego wyboru z eibachem zeby wybierac co kilka mm :)

jesli cos porzebujesz z jakiejs firmy w dobrej cenie to pw


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pasażer » śr kwie 06, 2016 12:34

MAPET pisze: jesli cos porzebujesz z jakiejs firmy w dobrej cenie to pw
Masz w swojej ofercie poduszki mcphersona? Sachs lub Lemforder mnie tylko interesuje. Luzów ani dziwnych odgłosów na tych elementach nie mam, a przynajmniej nie zauważyłem. Auto ma niewielki przebieg, drogi w okolicy mam ok. Wymiana bardziej z kwestii wieku ale się jeszcze nad tym zastanawiam, bo nie chcę wymienić czegoś dobrego (Made in Germany) na coś nowe (Made in Brazil).
Teoretycznie producent (gdzieś przeczytałem) żywotność poduszek ocenia na 100.000km.
Jak to wygląda z Twojego doświadczenia?

p.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Jakie sprezyny ?

Post autor: MAPET » czw kwie 07, 2016 08:56

niestety seryjnych elementow nie sprzedajemy
ale przy zawieszeniu sportowych 100 tys km to raczej nie wytrzyma


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości