[MK3] Sportowe zawieszenie

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Monoworld
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 05, 2014 23:28
Lokalizacja: Krotoszyn

[MK3] Sportowe zawieszenie

Post autor: Monoworld » czw kwie 17, 2014 21:20

Witam. Z uwagi na to że mój przód rujnuje mi psyche kupiłem sprężyny do mk3 gdzie wymiana tylnych sprężyn okazała się bułką z masłem i teraz stoi tak nisko jak stać powinno i jest w końcu twardy. Po dwóch tygodniach postanowiłem zabrać się za przód auta. To była zeusowa robota(bez pneumata nie podchodź) Nakrętka mocująca amortyzator z gumą obracała się bo jest tam imbus i klucz hmm 22. Bez pomocy Pana Krzysia wulkanizatora nie dałbym rady bo nie miałem oczkowej fajkowej 22. Potem okazało się, że czeka mnie jeszcze jedna nakrętka. Na koniec zaowocowało to tym, że talerz(czapa) co trzyma amortyzator jest za mała bo sprężyny są od MK2. Wyobraźcie sobie moje 3 godzinne staranie postawienia MK3 na glebe. Teraz jestem w pułapce. Albo podspawywac czape od MK2 z MK3 i złożyć to jak na oko już widzę dodatkowe 5 cm do gleby(różnica wysokości samych sprężyn) czy kupić używane springi na przód? Nienawidzę druciarstwa i spawania tam gdzie staje sie to mało bezpieczne. Pewien kolega życzliwy z forum już mi szykuje sprężyny i chyba wybiorę to bo spawanie czapy która trzyma sprężyne? Hmm. Panowie na ten pomysł wpadł mechanik! Niby to tylko czapa co trzyma sprężynę ale...


Opel Forum:
moja corsa nie rdzewieje (NAPRAWDE) (Temat zablokowany przez admina).

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[MK3] Sportowe zawieszenie

Post autor: Shmatan » pt kwie 18, 2014 03:24

Hasło do wyszukiwarki - nowy/stary talerzyk mk3.

Przekładasz talerzyk, poduszkę i łożysko i wszystko pasuje na tych sprężynach



Awatar użytkownika
Monoworld
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 05, 2014 23:28
Lokalizacja: Krotoszyn

[MK3] Sportowe zawieszenie

Post autor: Monoworld » pt kwie 18, 2014 18:20

Dzięki zaraz zobacze podejrzę


Opel Forum:
moja corsa nie rdzewieje (NAPRAWDE) (Temat zablokowany przez admina).

Awatar użytkownika
kubarog
...
...
Posty: 336
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:32
Lokalizacja: Biłgoraj

[MK3] Sportowe zawieszenie

Post autor: kubarog » pt kwie 18, 2014 19:12

Z tego co wiem, to wystarczy dać większe talerzyki z MK2 i powinno pasować bez zmiany poduszek. Ja tak zrobiłem, zamieniłem tylko talerzyk na ten z mk2 i wszystko spasowało na łożyskach nowego typu. Co prawda robiłem to w Passku B4, ale myślę że to nie robi większej różnicy.


Moje byłe mk2 :( viewtopic.php?f=87&t=451262" onclick="window.open(this.href);return false; - sprzedane
Obrazek

Awatar użytkownika
Monoworld
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 05, 2014 23:28
Lokalizacja: Krotoszyn

[MK3] Sportowe zawieszenie

Post autor: Monoworld » pt kwie 18, 2014 21:09

Masz racje tylko u mnie te małe talerze są płaskie a w mk2 jest szerszy i taki wypukły. Myślisz żeby spróbować sam dekiel podmienić? Ciekawa koncepcja. Muszę pokombinować


Opel Forum:
moja corsa nie rdzewieje (NAPRAWDE) (Temat zablokowany przez admina).

Awatar użytkownika
kubarog
...
...
Posty: 336
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:32
Lokalizacja: Biłgoraj

[MK3] Sportowe zawieszenie

Post autor: kubarog » pt kwie 18, 2014 21:26

Ja tak zrobiłem. Ważne aby łożysko dobrze siadło, zawsze możesz delikatnie młotkiem sklepać talerzyk.
Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że bez żadnych kombinacji było. Po prostu podmieniłem talerzyki i to wszystko.


Moje byłe mk2 :( viewtopic.php?f=87&t=451262" onclick="window.open(this.href);return false; - sprzedane
Obrazek

Awatar użytkownika
Monoworld
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 05, 2014 23:28
Lokalizacja: Krotoszyn

[MK3] Sportowe zawieszenie

Post autor: Monoworld » ndz kwie 27, 2014 15:37

Gleba zakończona. Czekam tylko na geometrię w wolne od pracy. Dostałem sprężyny od mk3 na przód sportowe i na razie założyłem do serii. Wygląda to tak
Obrazek

a było
Obrazek

Pozdrawiam


Opel Forum:
moja corsa nie rdzewieje (NAPRAWDE) (Temat zablokowany przez admina).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości