sportowe zawieszenie

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

hubertjankes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 18:00

sportowe zawieszenie

Post autor: hubertjankes » ndz lut 27, 2011 18:24

Witam,i proszę o pomoc i porady.Posiadam Golfa 4 GT TDI,150KM,rok 2003.Golfik stoi na felgach 18stki,opony 225,profil 40,i wygląda jak wóz drabiniasty.W związku z tym chciałbym go obniżyć.Przód 35mm,tył 40mm.Czytam,i czytam,i czeski film.Dlatego zarejestrowałem się na tym forum.Czy kupić cały zestaw,amory i sprężyny,czy do orginalnych amorów dokupić sprężyny?I jak to jeżdzi potem.Czy komfort jazdy znacznie się pogarsza?Co polecacie?Jakie firmy?Do wydania mam 1000zł.Dzięki.



Awatar użytkownika
Bolo GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 728
Rejestracja: pn sie 20, 2007 15:50
Lokalizacja: Gryfino

sportowe zawieszenie

Post autor: Bolo GTI » ndz lut 27, 2011 18:43

W tej cenie to kupisz sobie spokojnie jakiś gwint TA czy MTS myślę. Z tego co wiem to nie są one jakieś twarde, więc powinno być w miarę komfortowo..


[b][url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=121365&postdays=0&postorder=asc&start=0]VW Golf GTI Edition '95[/url][/b]
[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/50379c8249a6912743533.jpg[/img]

Awatar użytkownika
DonG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lut 24, 2011 16:08
Lokalizacja: BDG

sportowe zawieszenie

Post autor: DonG » ndz lut 27, 2011 19:26

Ja co prawda mam słabszy silnik i kupiłem mniejsze koła - 17" z oponą 225/45/R17, ale problem mam ten sam. Po wstawieniu felg samochód wygląda jak wóz drabiniasty. Sporo o tym czytałem większość informacji, które pomogły mi podjąć decyzje znalazłem na tym właśnie forum. Może nie znalazłem konkretnej odpowiedzi dokładnie na to pytanie, ale po po przeczytaniu wielu tematów poświęconych temu problemowi postanowiłem zainwestować w same sprężyny z wyższej półki, mianowicie Eibach -35/-35 i takie polecam również Tobie. Doszedłem do wniosku, że przy tak małym obniżeniu auta lepiej kupić porządne sprężyny i pozostać przy oryginalnych amortyzatorach niż pakować się w całe zawieszenie gorszej marki- komfort jazdy i żywotność na pewno będzie mniejsza. Sporo do myślenia dała mi też cena - same sprężyny Eibach'a kosztują tyle co cały komplet (sprężyny + amortyzatory) marki np. MTS (sprężyny może o ok. 100zł tańsze).

Zakupu jeszcze nie dokonałem - czekam na wypłatę :) Do tego czasu chętnie poobserwuje ten temat choć ja już raczej wybrałem.



hubertjankes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 18:00

Re: sportowe zawieszenie

Post autor: hubertjankes » pn lut 28, 2011 00:34

DonG pisze:Ja co prawda mam słabszy silnik i kupiłem mniejsze koła - 17" z oponą 225/45/R17, ale problem mam ten sam. Po wstawieniu felg samochód wygląda jak wóz drabiniasty. Sporo o tym czytałem większość informacji, które pomogły mi podjąć decyzje znalazłem na tym właśnie forum. Może nie znalazłem konkretnej odpowiedzi dokładnie na to pytanie, ale po po przeczytaniu wielu tematów poświęconych temu problemowi postanowiłem zainwestować w same sprężyny z wyższej półki, mianowicie Eibach -35/-35 i takie polecam również Tobie. Doszedłem do wniosku, że przy tak małym obniżeniu auta lepiej kupić porządne sprężyny i pozostać przy oryginalnych amortyzatorach niż pakować się w całe zawieszenie gorszej marki- komfort jazdy i żywotność na pewno będzie mniejsza. Sporo do myślenia dała mi też cena - same sprężyny Eibach'a kosztują tyle co cały komplet (sprężyny + amortyzatory) marki np. MTS (sprężyny może o ok. 100zł tańsze).

Zakupu jeszcze nie dokonałem - czekam na wypłatę :) Do tego czasu chętnie poobserwuje ten temat choć ja już raczej wybrałem.
Dzięki za poradę.Jeszcze trochę poczytam o tym i decyzję trzeba będzie podjąć.Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

sportowe zawieszenie

Post autor: MAPET » pn lut 28, 2011 21:51

poczytaj forum i regulamin jak tworzysz temat i dajesz mu tytul


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości