Pytanie o dobijanie koła

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

kylo86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 15, 2006 18:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Pytanie o dobijanie koła

Post autor: kylo86 » czw kwie 16, 2009 12:42

Witam mam takie pytanie w moim MK IV (niedawno kupiłem) jest słychać takie charakterystyczne "dobijanie" tylnych kół na dołach czym to może być spowodowane może amorki czy sprężyny? próbując rozkołysać auto wraca od razu do normalnego stanu więc amorki niby ok, mam na pewno do wymiany tuleje na belce tylnej ale czy to może być tym spowodowane? a może taka charakterystyka auta? jakieś wskazówki jak to sprawdzić?dzięki za info
tak sobie teraz pomyślałem że może to odboje amortyzatora? tylko czy da się to jakoś sprawdzić czy to one? po czym rozpoznać
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2009 12:57 przez kylo86, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw kwie 16, 2009 13:04

dobija kolo czy co? jesli tak piszesz tzn ze ci trze o nadkole tak?

bo nei rozumiem w koncu co dobija?
a moze poprosto cos ci stuka ? sprawddz zawieszenie tlumika i tuleje w belce


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » czw kwie 16, 2009 13:08

Dobijanie jest następstwem zużytych tuleji. Prawda jest taka, że wielkiej filozofii przy tym zawieszeniu nie ma i wszelkie stuki pochodzą jak nie od tuleji to od zużytych - wybitych amortyzatorów.
Jak masz do wymiany tuleje - to wymień potem sprawdzisz resztę.


Dziki

kylo86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 15, 2006 18:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kylo86 » czw kwie 16, 2009 13:09

nie nie nic nie ociera chodzi o to że koło jakby tak bardziej z impetem wpadało w jakieś dziury, tuleje na belce mam na pewno do wymiany szczególnie z lewej strony bo rypi jak szalona (z tej też jakby bardziej koło "dobijało") zastanawiam się czy to nie odbój amorka bo znowuż są te też przecież tuleje przy mocowaniu amorka ale one chyba stukają przy samym wychylaniu nadwozia
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2009 13:13 przez kylo86, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości