Pytanie o rypienie

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

kylo86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 15, 2006 18:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Pytanie o rypienie

Post autor: kylo86 » śr kwie 15, 2009 19:52

Witam od jakiegoś czasu jak zrobiło się trochę cieplej i sucho zaczęło mi coś rypieć w okolicy koła prawego najpierw delikatniej teraz gorzej, trochę ciszej jest przy lewym przednim i coś podobnogo przy tylnych kołach, kiedy jest deszcz ucicha czy to sworznie? czy może tuleje do wymiany skoro po polaniu wodą też jakby przestawało bo amorki i sprężyny to chyba tak się nie zachowują jakieś podpowiedzi? czy na stacji zdiagnozują co konkretnie jest? żeby nie wymieniać na darmo czegoś niepotrzebnego bo już w innym aucie tak miałem że na nosa robiłem i potem i tak musiałem jeszcze raz coś innego wymieniać. z góry dzięki za info



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob maja 02, 2009 17:58

Pytanie o rypienie
pytanie o rypanie ??? :bajer: :bajer:
sprecyzuj jakos inaczej ten wątek :bajer:



mally
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lut 12, 2007 23:22
Lokalizacja: radom
Kontakt:

Post autor: mally » sob maja 02, 2009 18:00

Ciężka ta lubelska gwara.....takie słowo jak "rypieć" nie istnieje:) :chytry:


www.VAGRADOM.PL
[url=http://img111.imageshack.us/i/blackfabia.jpg/][img]http://img111.imageshack.us/img111/1507/blackfabia.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
kruszyna2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 16:46
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: kruszyna2 » sob maja 02, 2009 18:11

kylo86, trochę to zakręcone ale miałem coś podobnego w mk2... potem z ciekawości zdjąłem gumę przy maglownicy a tam sucho na wiór... tam są takie przeguby kulowe jakby i mi to rypiało, aż się ruda sypała... myślałem, że szlag mnie trafi...

nie wiem jak to w mk4, ale polecam sprawdzić wszystkie przeguby czy są nasmarowane, jeśli nie, to najlepiej chyba szarpnąć się raz na wszystkie części zawieszenia, bo szukać można do śmierci

[ Dodano: 02 Maj 2009 18:13 ]
mally, jest jeszcze jedno ciekawe słowo, które nie istnieje i niezły ubaw jest :grin: ale to najwyżej na pw, bo to obleśne :grin:



kylo86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 15, 2006 18:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kylo86 » sob maja 02, 2009 22:01

no chyba bardziej precyzyjnie się nie da
mally, jakbym napisał piszczenie to byś zrozumiał? to nie matura czy egzamin na studiach że mam się posługiwać wyrafinowanymi słówkami występującymi w sł polskim zresztą nieważne usterka usunięta a jak Twój post nie miał zamiaru nic wnieść do tematu to trzeba było sobie darować bo chyba to forum nie jest od komentowania gramatyki i ortografii tylko pomocy technicznych.
Ostatnio zmieniony sob maja 02, 2009 22:04 przez kylo86, łącznie zmieniany 1 raz.



mally
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lut 12, 2007 23:22
Lokalizacja: radom
Kontakt:

Post autor: mally » ndz maja 03, 2009 21:34

kylo86 pisze:no chyba bardziej precyzyjnie się nie da
mally, jakbym napisał piszczenie to byś zrozumiał? to nie matura czy egzamin na studiach że mam się posługiwać wyrafinowanymi słówkami występującymi w sł polskim zresztą nieważne usterka usunięta a jak Twój post nie miał zamiaru nic wnieść do tematu to trzeba było sobie darować bo chyba to forum nie jest od komentowania gramatyki i ortografii tylko pomocy technicznych.
Chciał bym Ci pomóc ale nie wiedziałem co to znaczy "rypiec"....co do "piszczenia" to akurat mi też coś piszczy w zawieszeniu:)... :pub:


www.VAGRADOM.PL
[url=http://img111.imageshack.us/i/blackfabia.jpg/][img]http://img111.imageshack.us/img111/1507/blackfabia.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz maja 03, 2009 21:58

mally pisze:Chciał bym Ci pomóc ale nie wiedziałem co to znaczy "rypiec".
tak jak wiekrzosc na forum :bigok:
cieszę się ze "rypienie ustało :bigok:
kolejne doswiadczenie :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości