Sprezyny

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Sprezyny

Post autor: haps » ndz mar 29, 2009 18:45

Witam, dzis sobie zmienialem kola i myjac wneki blotnikow zobaczylem ze na sprignach z przodu, moze z tylu tez, mam takie oznaczenie na nich, 3kropki zielone i 3srebrne...

Co to oznacza? tzn chodzi mi o to, czy sa to fabryczne springi? czy moze to jakies onzaczenie konkretnej firm, dodam ze moj golf stoi bardziej jak gt/gti (mozna wlozyc max4palce miedzy opone 195/50/15 a nadkole) niz jak Cl, a jego wersja to rolling stones
Ostatnio zmieniony ndz mar 29, 2009 19:04 przez haps, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: owcy2 » pn mar 30, 2009 10:28

kolorowe kody kropkowe to fabryczne oznaczenie sprężyn VW.



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » wt mar 31, 2009 11:06

Tak, te kropki albo maźnięcia w różnych kolorach to oznaczenia sprężystości dla danego zestawu sprężyn, zaznaczano je po to aby przypadkiem nie zamontować sprężyn o różnej sprężystości do jednego autka ;)

Sam mam na sprzedaż oryginalne springi od Jettki II 1.6D i moje na tyle maja trzy zielone kropy, a przednie trzy zielone i jedną czerwoną...szukałem po necie ale za dużo to nie znalazłem ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości