Dziwne stuki w zawieszeniu POMOCY!!!

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

jan23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 17:58
Lokalizacja: Kraków

Dziwne stuki w zawieszeniu POMOCY!!!

Post autor: jan23 » ndz lis 16, 2008 20:27

Witam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc. W moim golfie MK3 1.9 TDI 96r mam taki problem, gdyż przy ruszaniu mam takie dziwne, głuche uderzenie z przodu zarówno z lewej jak i sprawej strony(czasami z jednej czasami z drugiej strony). Dodam ze takie stuki nie zawsze występują podaczas ruczania czy cofania. Podczas normalej jazdy nic się nie tłucze, i takich głuchych uderzeń nie ma nie ma. Dodam ze były wymieniane tuleje wachaczy, poduszki pod amorami oraz przegłub wewnętrzny prawy. Wymieniane tez były łączniki stabilizatora które przychodzą do wachacza. Na gałkach kierowniczych nie ma żadnych luzów, zarówno przy kolumnie jak i po stronie koła. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś sugestie i pomoc w tej sprwie:)



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » ndz lis 16, 2008 21:07

Możliwe że spręzyna nie siedzi do konca "w dolku" siedziska zarowno w kielichu jak i talerzyku. Podnies auto i przekrec ją w prawo zgdnie z ruchem wskazuwek zegara do oporu.



jan23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 17:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jan23 » ndz lis 16, 2008 22:06

to już niestey sprawdzałem, i wszytsko jest na swoim miejscu, A moze to jakaś poduszka pod silnikiem czy cuś?



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » pn lis 17, 2008 16:27

Jesli z zawieszeniem wszystko ok, to tez bym obstawial poduszki pod silnikiem/skrzynia.


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

jan23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 17:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jan23 » pn lis 17, 2008 18:29

Własnie też się nad tym zastanawiałem, bo to pojawia się tylko czasami przy ruszaniu. Musze to oblukać



Rafał1984zrm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lis 23, 2007 21:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Dziwne stuki w zawieszeniu POMOCY!!!

Post autor: Rafał1984zrm » czw lis 20, 2008 22:43

Cześć!!

Na 100% poduszki pod silnikiem. Mialem identyczne objawy. poruszaj solidnie silnikiem i obserwuj zachowanie poduszek. U mnie poduszki były wyjechane do tego stopnia, że powyrywało je ze śrub od tych uderzeń podczas ruszania i cofania.


Rafał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości