Jakie to sprężyny

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Marek41
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:35
Lokalizacja: opolszczyzna

Jakie to sprężyny

Post autor: Marek41 » ndz sie 31, 2008 13:41

Mam w Golfie MK 3 GT TDI Specjal z przodu załozone sprężyny na których są 3 jasnoniebieskie kropki no i nie wiem jakie to sprężyny a mam zamiar zmienić zawieszenie bo obecne jest bardzo miekie szukam sposobu na utwardzenie doszłem do wniosku ze wymieniam amorki z przodu na gazowe tylko nie wiem czy zostawić spręzyny czy też wymienić na inne. Tył natomiast tłumi 70% ale też jest mięki no i gryzę się czy zostawić go czy też wymienić . Zależy mi na dobrej stabilności ale komfort też jest ważny może ktoś doradzi!



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » ndz sie 31, 2008 23:19

Te z kropkami to raczej seryjne sprezyny . Zresztą sportowe sprezyny sie odrozniają bo kolorowe czerwone,niebieskie,zielone czy grafitowe .Dodatkowo mala specyficznie ulozone zwoje a dokladnie gesciej na dole lub u góry (bardziej pozwijane).
po drugie widac auro ze wysoko stoi , wiec bez obnizenia na serii.

Tym twardsze amorki kupisz tym twardsze bedzie zawieszenie.

Jak ma byc stabilnie i w miare komfortowo to sprezyn nie tykasz tylko kupujesz amorki olej-gaz np KYB Excel-G lub Bilstein B4.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości