Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Kuman

Post autor: Kuman » ndz sie 24, 2008 12:45

MariuszM,

Tutaj masz link na vwzone bo tutaj nie mam pod ręką
http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=31950
Nie powinieneś mieć problemów z ocieraniem :)



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sie 24, 2008 12:50

Kuman pisze:.Generalnie to ludzie chwalą GT Cupline , TA techniksy
chwalą? Ci bardziej wymagajacy którym co sie nie grało i potem sie przesiedli na lepsze zawiasy niz te ktore wymieniles dopiero poznali co to jest dobry sportowy zawias i zmieniają zdanie :bajer: warto o tym wposmnieć. Dla mnie skok tych tunerskich zawiasów (o czym pisałem juz sporo) jest za mały i wyklucza sprawne tłumienie nierówności. Głownym zalozeniem producenta bylo mksymalne obnizenie auta ale wtedy to oczywiscie kosztem wlasnie skoku.
Bezkonkurencyjny jest tu bilstein b6 (glownie stosunek cena-jakosc) który może być równie twardy przy zachowaniu wzglednie duzego skok i dziwie sie ze ludzie usilnie pakują się te tajwańszczyzny.
A co do badania sprawnosci to sprawa jest prosta. Tak mala sprawnosc niektorych nowych zawisow jak podajecie wynika wlasnie z tego ze skok amortyzatora jest za maly do generowanych wibraji przez tę "płytę pomiarową" (nie wiem jak to sie facowo nazywa). Po prostu płyta przemieszca sie w wiekszym zakresieniż pozwala na to skok amora i to samo dzieje sie na drodze. Drgania tej plyty (ich amplituda) odzwierciedlaja stan naszych dróg a skoro na tescie srpawnosci wychodzi kolo 50% to tyle samo bedize na dziurawej drodze. I to wcale tak byc nie powinno, Jakos blsten b6 ma prawidłową sprawność! A dlacego? bo skok jest na tyle duzy ze sie od ziemi kolo nie odrywa. Proste! Kity maja za maly skok i sie odrywają koła przez co sprawnosc wychodzi taka a nie inna.
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 12:52 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jedrekk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 860
Rejestracja: pn sty 22, 2007 08:44
Lokalizacja: południe

Post autor: jedrekk » ndz sie 24, 2008 12:55

sas_gti, wszystko spoko, wiem o co ci chodzi i masz w 100% racje, tylko jak ma sie wiekszy skok amorka do 9 cali w mk2 i -100m obnizenia?


wszystko zalezy od tego jak kto smiga i czego potrzebuje!

ja dzis juz wiem ze nastepny zawias musi miec regulaje twardosci
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 12:57 przez jedrekk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MariuszM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 03, 2007 21:43
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: MariuszM » ndz sie 24, 2008 13:03

wielkie dzięki za pomoc Kuman .. chyba się zdecyduję na ten gwint od Matiego .. podpytam go jeszcze o kilka spraw i będę pewnie już niedługo śmigał na nowo :pub:



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sie 24, 2008 13:12

jedrekk pisze: jak ma sie wiekszy skok amorka do 9 cali w mk2 i -100m obnizenia?
nijak! A jak ma sie to do szybszego przemieszczania sie na w koncu sportowym (przynajmniej z nazwy) zawiasie sie niz na seryjnym zawiasie? tez nijak. :bajer: Ty tez masz racje, jasne co kto woli ale mnie chodziło o to ze 95% ludzi co wlasnie w taki sposób obniżają golfy, zakldaja betony, -80/-100 i zakładaja jeszcze fele 9 cali uwaza że to usprawni poruszanie się, auto bedzie sie lepiej prowadziło niz seryjne i ogolnie same plusy podczas gdy stoper przewaznie mówi co innego :bajer:
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 13:14 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jedrekk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 860
Rejestracja: pn sty 22, 2007 08:44
Lokalizacja: południe

Post autor: jedrekk » ndz sie 24, 2008 13:18

sas_gti, zgadza sie!! :partyman: niestety max gleba nie ma nic wspolnego z jazda sportowa!!



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sie 24, 2008 13:27

ciesze sie ze ktos to rozumie, moze ta wiedza się poszerzy na forum bo szczerze mówiąc to czesto rece mi opadaja jak czytam niektore porady, a jak ktos poleca GTcupa albo cos podobnego to żal mi tego co to kupi, ale do udzielejającego porady pretensji nie mam bo widocznie nie ma porównania, kazdy ma prawo miec wlasne zdanie i sie mylic w kwesti jakosci danego produktu, poza tym jakosc to rzecz wzgledna, dla jednogo GTcup to szczyt marzen a dla drugiego szczyt tandety. Nie chce tu wymieniać innych nazw bo niektórzy handlują tym na forum.
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 13:28 przez sas_gti, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
MariuszM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 03, 2007 21:43
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: MariuszM » ndz sie 24, 2008 13:34

sas_gti w takim razie co ty byś poradził mi założyć do Golfa mk3 1.8 GT. Tak jak pisałem powyżej dopiero od jakiegoś czasu ( po 3ch latach eksploatacji na PL drogach + nie wiem ile na drogach zachodnich sąsiadów) pojawiły się u mnie problemy z zawiasem. Szukam czegoś w miarę dobrego do 1500 pln ..

Problemem u mnie mogą być duże koła. Nie zależy mi na maks glebie czy jakiejś super twardości. Najważniejsze żeby nic nigdzie mi nie obcierało ani z przodu ani z tyłu w przypadku kiedy zapakuje się mi 3 osoby na tył...

proszę o Twoją opinię
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 13:35 przez MariuszM, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » ndz sie 24, 2008 13:43

ile ludzi tyle opinii ;) masz Et 15 czy 30 bo nie moge znalezc? bo rozumiem tyl 9 cali


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
jedrekk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 860
Rejestracja: pn sty 22, 2007 08:44
Lokalizacja: południe

Post autor: jedrekk » ndz sie 24, 2008 13:52

sas_gti, polecam cupline'a jako gwint bo co kupisz lepszego nowego za ta kase?? niestety nie ufam uzywce, naciolem sie 3x, wiec niestety.... w wiekszosci przypadkow w polsce jak napisales sam gwint sluzy do zejscia ponad 8cm w doł..... wczesniej smigalem na kicie FK 80/60 i to byla wogole inna praca zawieszenia.... niesttey nijak sie to mialo z mega obnizeniem i unieknieciem ocierania kol o ranty blotnika.... wiec albo wyglad albo trakcja... czasem na winkach zauwazam ze przod na malych wybojach ucieka minimalnie ale przy tej sile tłumienia to juz chyba norma



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sie 24, 2008 13:53

MariuszM, jesli masz seryjne koła (bo mowisz o obcieraniu) to polecę ci bila b6 . Od razu mówie ze nimi nie handluję ani nie mogę załatwić żeby nie być posądzanym o intereswoność.
Nowy bil b6 to koszt rzędy 1600-2400 w zaleznosci od źródła. na allegro to źródło znlaeźć można. Mozna śmiało kupować używkę a ksozt regeneracji (ewentualnej) jednego amora to od 150 zł az do niepłacalnosci czyli kosztu nowego amora. Generalnie najdrozsze jest tloczysko wiec jesli nie ma wzerow i jest proste to mozna tai zawias kupowac.
Do tego jak zalozysz seryjną sprezynę to bedzie obnizenie delikatne a jak jakas sportowa (ale nie polecam wiecej niz -40 na miasto) to w sumie da to z amorem okolo 60 mm obnizenia.
jak chcesz kita z gwintem to b8. Bil b6 i b8 chyba tez posiada regulację ale po wyjęciu wkładów czyli raczej nie samemu.
MariuszM pisze: Najważniejsze żeby nic nigdzie mi nie obcierało ani z przodu ani z tyłu w przypadku kiedy zapakuje się mi 3 osoby na tył...
wlasnie doczytalem ze amsz chyba jakies wieksze kola, to moze byc ciezkie do pogodzenia i gotowej recepty raczej nie mam bedzie trzeba kombinowac twardoscia sprezyn ktore nie usiądą za bardzo przy duzym obciążeniu.
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 14:00 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MariuszM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 03, 2007 21:43
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: MariuszM » ndz sie 24, 2008 14:29

MAPET wydaje mi się że jest to ET 35 - felga z tyłu ma rant i jest szersza o 1,5 cala od przedniej która ma 7,5 cala. Jedyne oznaczenia jakie udało mi się sczytać to:

przód 7,5Jx16 H2
tył 9Jx16 H2

wiem że oferujesz MTSy i czytałem troszkę opinii o nich.. jak na razie biorę pod uwagę 3 rozwiązania:

1. gwint MTS od MAPETA - prośba o opinie od posiadaczy i info na jakim felunku jeżdżą
2. gwint TA Technix od MATIEGO
3. wymiana samych amorów na Bil B6 + regeneracja springów tych co mam aktualnie

Jeśli pojawią się jeszcze jakieś inne pomysły to bardzo proszę prezentację w tym poście - wszelkie sugestie mile widziane

sas_gti dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Będę się zastanawiał nad tymi bilkami - boje się tylko żeby po założeniu nie powróciły problemy z obcieraniem :crazy:


pzdr MM



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » ndz sie 24, 2008 14:40

MariuszM, ja ci marki radzil nie bede z tego powodu oczywistego ze 1 z nich sprzedaje wiec to nie ma sensu.. jak co jesli masz ET 15 to bez poszerzania auta nie wsadzisz
jesli masz ET 30 to musisz dac dystans kilka mm na tylnej osi zeby nie obcierala felga o gwint


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
MariuszM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 03, 2007 21:43
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: MariuszM » ndz sie 24, 2008 14:59

hmmm no to dochodzi dodatkowy problem z tymi dystansami.. miałem nadzieję że obejdzie się bez tego typu kombinacji.. (już i tak w tym momencie koło wystaje mi jakieś 5mm poza obrys błotnika a nie chciałbym więcej wysuwać na zewnątrz).. czy w takim razie przy mojej szerokości felg będzie problem z zastosowaniem zawieszenia gwintowanego - chodzi mi o obcieranie felgi o gwint..

proszę o wypowiedź osoby które mają takowe zawieszenie i podobne felgi co ja



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości