Air Ride - INFO Ogólne

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Badyl » pn maja 30, 2011 19:13

przejrzałem cały temat( trochę mi zeszło) i wiele się dowiedziałem. Tylko nie widziałem jeszcze, żeby ktoś montował rękawy z przodu. Mój pneumat docelowo ma chodzić w sporcie więc nie chcę bałwanków tylko 4x coś takiego
Obrazek.
Gdzie znajdę jakieś parametry wytrzymałościowe rękawów?


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
szuan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 26, 2007 17:50
Lokalizacja: Śląsk! - Orzesze.

Air Ride

Post autor: szuan » pn maja 30, 2011 21:12

rękaw może ci sie wywinąć, bałwanek wydaje sie bardziej sztywniejszy :kac:


pierwsza proba, link:
http://img27.imageshack.us/my.php?image=file1319.mp4" onclick="window.open(this.href);return false;

w rekaw wkrecony przewod hamulcowy bo nie doszedl jeszcze waz 12/8, dmuchane pompką rowerową, wytoczyc dwie nowe tuleje i kolowac jakis kompreosor i sie sprawdzi na 1/2 co to bedzie robic.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=242831 kiedyś to było coupe
czas na nowe:
Obrazek
MM3000 17" 3tlg. AirRide1/2", a6 taillights,raid30, kubeł bbs, piasty 5x112, heble a4b5+C4 US

Awatar użytkownika
Wegiel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1207
Rejestracja: pn lis 08, 2004 02:22
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Wegiel » śr cze 01, 2011 12:18

Kto mi podpowie jakie najlepsze są złączki tzn skręcane czy szybko złączki? Wiem,że każda ma plusy i minusy... Skręcane przy wsadzonym wężu obracają go i jest dość ciężko go ładnie ułożyć szybko złączki potrafią być lekko nieszczelne może jakiś pomysł na szybko złączki jak uszczelnić w 100%? Miał ktoś sytuacje,że zawór odprowadzający wode spod butli jest nieszczelny lekko?


Obrazek
Był Golf III 1.8 G-STYLE ----------- Był Passat B5 1.8T AirRide ----------- Jest Audi typ43

Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Badyl » śr cze 01, 2011 14:25

zawodowo pracuje z szybkozłączkami festo i puki jest stałe ciśnienie wszystko gra, ale jak są skoki, to zaczyna się zabawa... czasem przy spadku ciśnienia z 8 barów do 1 potrafią się nawet lekko wysunąć


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
Wegiel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1207
Rejestracja: pn lis 08, 2004 02:22
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Wegiel » pt cze 03, 2011 12:02

Badyl pisze:zawodowo pracuje z szybkozłączkami festo i puki jest stałe ciśnienie wszystko gra, ale jak są skoki, to zaczyna się zabawa... czasem przy spadku ciśnienia z 8 barów do 1 potrafią się nawet lekko wysunąć
Kurde wczoraj pociągnąłem od nowa instalacje w bagażniku (Butla-Zawory itp), nowe przewody na tyle do miechów i po nocce 4bary na tyle wyparowały.. :grrr: przód i ciśnienie na butli oki może szybko złączki coś szwankują... muszę na mydliny sprawdzić !


Obrazek
Był Golf III 1.8 G-STYLE ----------- Był Passat B5 1.8T AirRide ----------- Jest Audi typ43

Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Badyl » sob cze 04, 2011 12:08

a gdyby przed wsadzeniem do szybkozłączki końcówkę przewodu zmatować i nasmarować delikatnie klejem do szyb? rozwiązanie już na stałe, ale pewniejsze...


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Re: Air Ride

Post autor: Badyl » sob cze 04, 2011 13:33

lukas.g60 pisze:auta które maja fabrycznie montowany air maja ciegna,czyjniki pozycji na kazdym kole,wiec nie wazne jakie obciazenie auta pozycja bedzie ta sama,aczkolwiek mozna kupic czujniki które wkrecamy zamiast zegarów,i wtedy mamy tez do tego mózg i na zadanym cisnieniu mozna skalibrować i wtedy zapamietać,aczkowiliek przy obcizeniu bedziemy mieli juz inna pozycje na zapamietanym wczewsniej ustawineiu,mozna równieaz dokupić ciegna,bardzo modny taki air jest w uk,oczywsicie wsio jest ze stanów,wpisz se accuair w ggolge albo na ebay.com i ci wyskoczy,z tym ze deczko drogi taki sprzecik jest
Można by zrobić pozycjonowanie na bazie przełączników suwakowych http://allegro.pl/przelacznik-suwakowy- ... 83333.html

Cięgno przymocowane do wahacza przesuwało by suwak, sterując odpowiednio zaworami. Na każdym kole osobny suwak do dwóch zaworów. Ma to jednak wadę, że musi być ustawiane na równym terenie i podczas jazdy musi być wyłączone, bo auto zaczęło by tańczyć po wybojach. Działało by tylko podczas trzymania jakiegoś przycisku
Zaletą może być to, że jest możliwość paru ustawień :chytry:
Kalibrowało by się za pomocą regulowanej długości cięgna

A druga opcja to potencjometr. Tylko tu trzeba ju być elektronikiem i potencjometry mogą czasem(wariować) w trudnych warunkach pracy


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
Wegiel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1207
Rejestracja: pn lis 08, 2004 02:22
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Wegiel » sob cze 04, 2011 15:24

Badyl, coś chyba doszedłem gdzie spier.dala zauważyłem,że zawór coś nieszczelny jest zmieniłem go na razie lepiej tylko wydaje mi się,że za mocno skręcony był chyba tzn elektromagnes z cewka do reszty i coś świrował hmm dziwna sprawa

Zawory mam takie jak poniżej, może ktoś miał takie jaja u siebie?

Obrazek


Obrazek
Był Golf III 1.8 G-STYLE ----------- Był Passat B5 1.8T AirRide ----------- Jest Audi typ43

golf sprinter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 20, 2011 00:41

Air Ride

Post autor: golf sprinter » ndz cze 05, 2011 22:14

te zawory na jakiej zasadzi przepuszczają powietrze? ja rozumie to tak: dolot z butli wchodzi miedzy dławiki ( biała złączka ), jeden zawór wpuszcza powietrze do obu amorków( niebieskie złączki) ale z rozdzieleniem ze pomiędzy nimi nie ma przepływu pow., a drugi zawór odpowiada za spuszczenie z obu amorków dławikami, jeśli tak to jest? to jest to najlepsze rozwiązanie i najtańsze



Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Badyl » pn cze 06, 2011 12:56

a nie tak, że biała złączka idzie do poduszki a jedna z niebieskich do butli? 1 zawór-jedno koło
Te zawory tanie nie są, a dostać w wersji 12v to już w ogóle zajebista sprawa, bo w maszynach sterowanych numerycznie mamy 24v


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Zaba91 » pn cze 06, 2011 16:04

ten biały jest od butli a niebieskie do pompowania i spuszczania. Zawór 5/3.


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

golf sprinter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 20, 2011 00:41

Air Ride

Post autor: golf sprinter » pn cze 06, 2011 16:41

taniutkie jak barszcz 1/2 koszt 145zł nowy 12V,http://allegro.pl/pneumatyka-elektrozaw ... 048018.html
dwie sztuki i mamy ponad 700zl w kieszeni, mniej miejsca potrzeba niż na 8 zaworów pojedynczych



Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Badyl » pn cze 06, 2011 16:51

link nie bangla. Ale i tak musi być po jednym zaworze na koło? czyli 3 stówki na ośke. Nie lepiej szukać używanej całej wyspy?


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

golf sprinter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 20, 2011 00:41

Air Ride

Post autor: golf sprinter » pn cze 06, 2011 17:39

http://allegro.pl/pneumatyka-elektrozaw ... 48018.html
właśnie ze nie, bo jeden obsługuje dwa kola czyli oś



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości