Air Ride - INFO Ogólne

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
mcgiwerr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 17, 2006 10:20
Lokalizacja: Potęgowo
Kontakt:

Air Ride

Post autor: mcgiwerr » pt kwie 08, 2011 19:25

zwykla centralka ktora posiada sygnal do zamka pneumatycznego. moj sygnak trwa 3.5 sekundy wiec w tym czasie akurat autko opusci mi sie do zera i podniesie sie. a jak nie zdazy to wciskam 2 raz i juz mam 7 sekund. A mysle ze juz kazda centralka to posiada.

po wcisnieci zamknij auto podnosi sie a po wcisnieciu otworz auto opada. mysle ze podlacze sobie jeszcze to wszystko pod centralny zamek.I jak bede chcial tylko zamknac auto to uzyje orginalnego pilotaw kluczyku a jak bede chcial zamknac i opuscic to uzyje 2 pilota.



http://moto.allegro.pl/sterownik-bx10-z ... 00660.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
noname_conek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: wt cze 26, 2007 22:43
Lokalizacja: Nowy Staw

Air Ride

Post autor: noname_conek » pt kwie 08, 2011 22:57

mcgiwerr, obojetnie czy ta centralkę zasilisz 12v czy 24v będzie działac czy tylko 12v?


MÓJ GOLF:
Obrazek

Awatar użytkownika
mcgiwerr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 17, 2006 10:20
Lokalizacja: Potęgowo
Kontakt:

Air Ride

Post autor: mcgiwerr » pt kwie 08, 2011 23:30

nie wiem. na instrukcji jest 12 wiec mysle ze jak dasz 24 to moze byc LIPA. Ale czmu pytasz o 24 ?? gdzie tego chcesz uzyc ??


Zawsze mozesz dac przekaznik i sprawa zalatwiona :):) jezeli masz zawory na 24V to nie przeszkadza :)



Awatar użytkownika
noname_conek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: wt cze 26, 2007 22:43
Lokalizacja: Nowy Staw

Air Ride

Post autor: noname_conek » pt kwie 08, 2011 23:39

mcgiwerr, ja mam sterowanie zaworów na 24v


MÓJ GOLF:
Obrazek

Awatar użytkownika
mcgiwerr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 17, 2006 10:20
Lokalizacja: Potęgowo
Kontakt:

Air Ride

Post autor: mcgiwerr » sob kwie 09, 2011 06:08

to jak zastosujesz przekazniki to nie bedzie problemu zeby to dzialalo. jak chcesz to moge CI rozrysowac schemacik jakis.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Shmatan » sob kwie 09, 2011 09:13

mcgiwerr, żeby zasilić układ 24V przez 12V potrzebujesz raczej transformatora (a przekaźników swoją drogą)



Awatar użytkownika
noname_conek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: wt cze 26, 2007 22:43
Lokalizacja: Nowy Staw

Air Ride

Post autor: noname_conek » sob kwie 09, 2011 11:14

mcgiwerr, dzięki nie trzeba :pub: pracuje na codzien przy schematach elektrycznych, wiem ze przez przekaźniki sie da ale po co znowu dokładac instalacje muszę to wykminic jak zrobić bez przekaźników wydaje mi sie że bedą centralki na 24v bo przeciez w cieżarówkach też maja alarmy centrane itp


ten wiatraczek cos daje? zauważane rózniece z ni i bez bo też mam plan taki wstawić?


MÓJ GOLF:
Obrazek

mgbak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 02, 2009 19:13
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Air Ride

Post autor: mgbak » sob kwie 09, 2011 17:56

jaką minimalną wydajność musi mieć kompresor do Audi A4 Avant ?? 72l na minute wystarczy czy jest to z zapasem lub za mało ??

http://www.wyprawa4x4.pl/info/kompresor ... -1444.html" onclick="window.open(this.href);return false;

czy takie coś da rade??
Ostatnio zmieniony sob kwie 09, 2011 18:49 przez mgbak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mcgiwerr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 17, 2006 10:20
Lokalizacja: Potęgowo
Kontakt:

Air Ride

Post autor: mcgiwerr » sob kwie 09, 2011 17:59

nom cos tam daje ale najlepiej bylo by tak zabudowac wylot zeby strumien kierowal sie bezposrednio na kompresor bo teraz troche wieje w okolo ale zawsze to jakies chlodzenie :P:P a wiatraczek to z kompa mam - hehe



Awatar użytkownika
blackvagen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pn maja 11, 2009 07:09
Lokalizacja: zlo

Re: Air Ride

Post autor: blackvagen » ndz kwie 10, 2011 13:12

mcgiwerr pisze:zwykla centralka ktora posiada sygnal do zamka pneumatycznego. moj sygnak trwa 3.5 sekundy wiec w tym czasie akurat autko opusci mi sie do zera i podniesie sie. a jak nie zdazy to wciskam 2 raz i juz mam 7 sekund. A mysle ze juz kazda centralka to posiada.

po wcisnieci zamknij auto podnosi sie a po wcisnieciu otworz auto opada. mysle ze podlacze sobie jeszcze to wszystko pod centralny zamek.I jak bede chcial tylko zamknac auto to uzyje orginalnego pilotaw kluczyku a jak bede chcial zamknac i opuscic to uzyje 2 pilota.



http://moto.allegro.pl/sterownik-bx10-z ... 00660.html" onclick="window.open(this.href);return false;
trzeba by to rozkminic ja nie jestem za dobrym elektonikiem.. ale mam centralke.. i chciałbym zeby auto sie opuszczalo przy zamkniecu.. w sumie na tym mie zalezy najbardziej..


turbo BRD, IC 550x140x65mm, wytrysk 0,216, przelot 2,5 cala pomarzyć zawsze można..
Air jest --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=334943&start=70

Awatar użytkownika
noname_conek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: wt cze 26, 2007 22:43
Lokalizacja: Nowy Staw

Air Ride

Post autor: noname_conek » ndz kwie 10, 2011 19:30

mcgiwerr pisze:nom cos tam daje ale najlepiej bylo by tak zabudowac wylot zeby strumien kierowal sie bezposrednio na kompresor bo teraz troche wieje w okolo ale zawsze to jakies chlodzenie :P:P a wiatraczek to z kompa mam - hehe
a masz ustawione zeby wyciągał czy dmuchał?


MÓJ GOLF:
Obrazek

Awatar użytkownika
mcgiwerr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 17, 2006 10:20
Lokalizacja: Potęgowo
Kontakt:

Air Ride

Post autor: mcgiwerr » ndz kwie 10, 2011 21:55

dmuchal :)



Awatar użytkownika
noname_conek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: wt cze 26, 2007 22:43
Lokalizacja: Nowy Staw

Air Ride

Post autor: noname_conek » ndz kwie 10, 2011 22:28

mcgiwerr pisze:dmuchal :)
no to zrób odwrotnie :P


MÓJ GOLF:
Obrazek

Awatar użytkownika
AdamGTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 19:58
Lokalizacja: Łódź

Air Ride

Post autor: AdamGTD » pn kwie 11, 2011 19:03

Generalnie siemka, jako że to jeden z pierwszych moich postów na tym forum, a zaglądam do tego tematu już od jakiegoś pół roku.
W tamtym sezonie hasałem tym:
Obrazek
Ale to nie ważne.

Wziąłem się za sklecenie aira, ale chciałem żeby było szybko tanio i generalnie jak najtaniej :D
A że dysponuje tokarką i jakimś tam młotkiem to wystrugałem sobie coś takiego:

-Amortyzatory na nikim szau nie zrobią bo to już któryś komplet na tym forum:
Obrazek

Ale z tego co czytałem to nikt z was nie robił od podstaw zaworów, więc zabrałem się za to. Kupiłem na allegro jakiś zawór 1/2" za grosze rozebrałem popatrzyłem i zacząłem rozkminiać jak co z sobą połączyć i dlaczego. Tak więc padło na elektrozawory od gazu LPG :jezor: Do tego jakieś tam membranki z sklepu z uszczelkami no i aluminium, dużo kostek aluminium :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Na ostatnim foto jest porównanie z ori zaworem 1/2"

I tak na takich zaworach sobie radzi mój zawias:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Na razie pompowane tylko 6 atm. muszę wymienić przewód od kompresora na grubszy i założyć przekaźnik bo teraz jest na ori przewodzie i ori przełączniku i grzeje się to wszystko jak siemasz, a jak się grzeje to znaczy że są straty. Ale to w weekend ogarne.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości