Air Ride - INFO Ogólne

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
BialyUst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:11
Lokalizacja: Ustka

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: BialyUst » czw paź 11, 2012 20:34

Witam :)

mam pytanko mam włącznik do szyb od 5d i chce go przerobić na sterowanie zaworami orientuje sie moze ktos ktore piny sa odpowiedzialne za co ??

i czy da rady go zrobic tak zeby dac mu stały + na włącznik a po naciśnięciu Np do góry badz na guł + poleciał na zawór ??

Obrazek



daniel_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sie 22, 2011 10:31

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: daniel_87 » pt paź 12, 2012 08:46

Z pewnością da się, tylko albo musisz znaleźć schemat tego przełącznika, albo samemu pomierzyć go sobie multimetrem.
Ja jak robiłem swoje zawieszenie, to w trakcie składania zorientowałem się, że nie pomyślałem o żadnych przełącznikach.
Udało mi się wygrzebać jakieś przyciski od szyb z forda, pomierzyłem i zrobiłem nimi sterowanie masą. Pod zawory wpiąłem stały "+" po bezpieczniku (wziąłem go bezpośrednio z aku pod tylną kanapą) i bangla.



Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Mentos6660 » pt paź 12, 2012 13:00

BialyUst pisze:Witam :)

mam pytanko mam włącznik do szyb od 5d i chce go przerobić na sterowanie zaworami orientuje sie moze ktos ktore piny sa odpowiedzialne za co ??

i czy da rady go zrobic tak zeby dac mu stały + na włącznik a po naciśnięciu Np do góry badz na guł + poleciał na zawór ??

Obrazek
U gory po prawe stronie jest ten przekaznik:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... a58e80153b" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
lukasz3001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:17
Lokalizacja: Lubin

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: lukasz3001 » pt paź 12, 2012 14:58

mam zamiar zbudowac air do mojego mk4 przeczytalem caly temat od deski do deski 142 strony ale nie widzialem zeby ktos tu sie chwalil takim zawiasem w czworce jezeli ktos robil mogl by sie podzielic schematem okuc poduszek rubena 130/3 jesli nie to chociaz czy mogl by podpowiedziec jakie wymiary ma ich kolniesz zebym mogl sam cos naszkicowac i pogadac z tokarzem ile by za to wziol czy kupowac gole poduchy czy z okuciami bo nie wiem co wyjdzie taniej a dokladnie chodzi mi o wymiary zaznaczone na foto:

Obrazek

bo wiadomo schemat okuc jesli ktos by sie podzielil i tak musial bym dopasowac do swoich amorkow na poczatek chce zrobic na ori amorach, na poczatek sterowany tylko przod tyl i nie wiem czy dac zwykly trojnik czy tak jak na poczatku jeden uzytkownik zawor logiczny do polaczenia poduch tylko nie bardzo opisal on jego dzialanie tylko tyle ze nie przedostanie sie powietrze z jednego do drugiego a jak ze spuszczaniem? musi byc osobny wylot w okuciu czy ten zawor wtedy pusci? i jeszcze jedno pytanie w jakim zakresie pracuja te poduszki bo to tez zalezy jakiej grubosci musial bym wykonac okucie na maxa chce zeby bylo jak w serii przyda sie do pokonania jakichs dziur i nierownosci a minimum moze szurac po glebie bo i tak ta wysokosc tylko do zaparkowanego auta i wpadlem na pomysl z ojcem zeby z przodu na amorkach na dolnym okuciu dac oringi 2/3 wszystko wyjdzie w praniu a pod kawalek blachy ktory bym skrecal sruba zeby sie trzymalo na amorku bez spawania czy tez nagwintowywania co myslicie o takim zalatwieniu sprawy bedzie szczelnie ?



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » pt paź 12, 2012 15:25

poduszki kup bez okuc seryjnych bo sa tansze a i tak te okucia wywalisz

kup poduszke i zmeirz sobei sam lepiej te wymiary :)

ale po tym co przeczytalem co piszesz to nie wiem czy sam ten air zbudujesz ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
lukasz3001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:17
Lokalizacja: Lubin

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: lukasz3001 » pt paź 12, 2012 18:49

MAPET, jezeli nie sam to mam odpowiednia pomoc kuzyn ma firme robiaca auta do kopalni ojcicec tam pracuje jako zlota raczka robili auto oparte na air jako wspomaganie sprezyn wiec pojecie maja glowy nie od parady tez wiec jesli sam nic nie wyskrobie to mam do kogo sie zglosic zeby mieli wieksza tokarke to byl bym samo wystarczalny a tak musze zatrudnic tokarza do okuc tu w temacie widzialem ze 2 osoby ale chce sie dowiedziec ceny ile u mnie w miescie skasuja za to jesli masz dostep do poduch i byl bys tak dobry to mogl bys mi podac te wymiary zebym mogl zrobic rysunek tech okuc???



daniel_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sie 22, 2011 10:31

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: daniel_87 » pt paź 12, 2012 20:35

lukasz3001 pisze:mam zamiar zbudowac air do mojego mk4 przeczytalem caly temat od deski do deski 142 strony ale nie widzialem zeby ktos tu sie chwalil takim zawiasem w czworce jezeli ktos robil mogl by sie podzielic schematem okuc poduszek rubena 130/3 jesli nie to chociaz czy mogl by podpowiedziec jakie wymiary ma ich kolniesz zebym mogl sam cos naszkicowac i pogadac z tokarzem ile by za to wziol czy kupowac gole poduchy czy z okuciami bo nie wiem co wyjdzie taniej a dokladnie chodzi mi o wymiary zaznaczone na foto:

Obrazek

bo wiadomo schemat okuc jesli ktos by sie podzielil i tak musial bym dopasowac do swoich amorkow na poczatek chce zrobic na ori amorach, na poczatek sterowany tylko przod tyl i nie wiem czy dac zwykly trojnik czy tak jak na poczatku jeden uzytkownik zawor logiczny do polaczenia poduch tylko nie bardzo opisal on jego dzialanie tylko tyle ze nie przedostanie sie powietrze z jednego do drugiego a jak ze spuszczaniem? musi byc osobny wylot w okuciu czy ten zawor wtedy pusci? i jeszcze jedno pytanie w jakim zakresie pracuja te poduszki bo to tez zalezy jakiej grubosci musial bym wykonac okucie na maxa chce zeby bylo jak w serii przyda sie do pokonania jakichs dziur i nierownosci a minimum moze szurac po glebie bo i tak ta wysokosc tylko do zaparkowanego auta i wpadlem na pomysl z ojcem zeby z przodu na amorkach na dolnym okuciu dac oringi 2/3 wszystko wyjdzie w praniu a pod kawalek blachy ktory bym skrecal sruba zeby sie trzymalo na amorku bez spawania czy tez nagwintowywania co myslicie o takim zalatwieniu sprawy bedzie szczelnie ?
po tym, co piszesz, nie przeczytałeś tematu od deski do deski, nie do końca byłbym nawet przekonany czy chociaż przejrzałeś wszystkie zdjęcia dokładnie, bo zadajesz pytania, na które kilka razy była odpowiedź. są nawet gotowe schematy okuć już z potrzebnymi Ci wymiarami.
okucie robisz najniższe jakie się da, przecież wysokość auta możesz regulować miejscem osadzenia dolnego okucia na amorze. im wyżej będzie osadzone tym wyżej fura będzie stała ale i nie będzie schodziła zbyt nisko. jesli będzie nisko schodziła to i maks położenie będzie niżej.
a tak w ogóle parametry fabryczne rubeny, łącznie z podstawowymi wymiarami, zakresem wysokości, wysokością nominalną etc. są na stronie producenta.
wszystko jest i do tego łatwo dostępne bo temat był przećwiczony przez niejednego amatora :hmm:

w ramach zachęty do rzeczywistego przeczytania od dechy do dechy:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... start=1540" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: kaczor4011 » pt paź 12, 2012 22:14

lukasz3001 pisze:zeby mieli wieksza tokarke to byl bym samo wystarczalny
niestety musze napisac to co poprzednicy.... chyba nie wiesz o czym piszesz.... do wytoczenia tych elementow wystarczy zwykla tokarka, elementy potrzebne do budowy nie maja wiekszej srednicy jak 140- 160 mm,
skoro twierdzisz ze:
lukasz3001 pisze:kuzyn ma firme robiaca auta do kopalni ojcicec tam pracuje jako zlota raczka robili auto oparte na air jako wspomaganie sprezyn wiec pojecie maja glowy nie od parady
to powinni to zrobic z zamknietymi oczami :bigok: , wystarczy troche wyobrazni, pomyslenia jak to dziala, i odpowiedniego zaplecza ( z tego co piszesz to masz) i masz aira, wiem bo juz mialem praktycznie gotowe elementy( wszystko toczyl moj kolega, na zwyklej tokarni, na wzor schematow co sa w tym temacie) do mojego polo , ale niestety zostalo rozbite i sprzedalem wsio ( do dzis sobie w brode pluje ze to zrobilem :panna: )
jakbys przeczytal NAPRAWDE caly temat, to juz nic bys nie potrzebowal do ,,know how'' , tu jest wszystko napisane i nie jeden to potwierdzil :bigok:


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: -=RAFAL=- » pt paź 12, 2012 22:23

trochę czytałem temat ale ogólnie się z lekka pogubiłem i nie znalazłem w 100% odpowiedzi na moje wątpliwości.
co robicie z półosiami i podłużnicami w golfie 4 / bora przy zastosowaniu airrida? ja u siebie teraz mam gwinta i czasem te dwa elementy spotykają się ze sobą a co dopiero przy pneumatyce? głównie chodzi mi o auto na postoju (bo jechać to na pewno się nie da), czy da się auto posadzić dość nisko, czy opierająca się półoś nie zniszczy przegubów. ma ktoś airrida zamontowanego i nie kombinowane podłużnice w golfie 4/bora? jeśli tak to jak nisko schodzi i ewentualnie ma ktoś jakieś zdjęcia max posadzonego auta?



daniel_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sie 22, 2011 10:31

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: daniel_87 » pt paź 12, 2012 22:41

co prawda ja nie posiadam VAGa, a te w polszy są do znalezienia na różnych forach i siedza dość nisko.
widziałem natomiast kilka przypadków na zagramanicznych forach, jak chłopaki pokazywali wycięte i odpowiednio zaspawane półokręgi w podłużnicach czy też dziury na wahacz w kielichach mcphersona (to chyba jakieś audiki).



Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: -=RAFAL=- » pt paź 12, 2012 22:53

na pewno nie będę klepał podłużnic a tym bardziej ich ciął i spawał. przymierzam się i chcę zapoznać się z rzeczywistością - najlepiej na zdjęciach. ewentualnie jeśli ktoś przerabiał temat to proszę o opinie czy bez kombinacji da się nisko zejść i jak bardzo półoś przeszkadza w tym.



Awatar użytkownika
lukasz3001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:17
Lokalizacja: Lubin

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: lukasz3001 » pt paź 12, 2012 23:17

daniel_87 pisze:po tym, co piszesz, nie przeczytałeś tematu od deski do deski, nie do końca byłbym nawet przekonany czy chociaż przejrzałeś wszystkie zdjęcia dokładnie, bo zadajesz pytania, na które kilka razy była odpowiedź. są nawet gotowe schematy okuć już z potrzebnymi Ci wymiarami.
okucie robisz najniższe jakie się da, przecież wysokość auta możesz regulować miejscem osadzenia dolnego okucia na amorze. im wyżej będzie osadzone tym wyżej fura będzie stała ale i nie będzie schodziła zbyt nisko. jesli będzie nisko schodziła to i maks położenie będzie niżej.
a tak w ogóle parametry fabryczne rubeny, łącznie z podstawowymi wymiarami, zakresem wysokości, wysokością nominalną etc. są na stronie producenta.
wszystko jest i do tego łatwo dostępne bo temat był przećwiczony przez niejednego amatora :hmm:

w ramach zachęty do rzeczywistego przeczytania od dechy do dechy:

viewtopic.php?f=77&t=184526&start=1540
widzielem te rysunki techniczne jak i rowniez te:
http://www.image-share.com/ijpg-1054-113.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ale chcialem ro sobie potwierdzic, na stronie nie ma wszystkich wymiarow tak jak pisalem
kaczor4011 pisze:to powinni to zrobic z zamknietymi oczami :bigok: , wystarczy troche wyobrazni, pomyslenia jak to dziala, i odpowiedniego zaplecza ( z tego co piszesz to masz) i masz aira, wiem bo juz mialem praktycznie gotowe elementy( wszystko toczyl moj kolega, na zwyklej tokarni, na wzor schematow co sa w tym temacie) do mojego polo , ale niestety zostalo rozbite i sprzedalem wsio ( do dzis sobie w brode pluje ze to zrobilem :panna: )
jakbys przeczytal NAPRAWDE caly temat, to juz nic bys nie potrzebowal do ,,know how'' , tu jest wszystko napisane i nie jeden to potwierdzil :bigok:
im potrzebna jest mala tokarka i taka maja nie wloze tam walca o sredniczy 130 wiec nie obrobie tego

no to nie pozostaje mi nic jak pomierzenie amorow i kompletowanie gratow bo jednak gwint jest mniej funkconalny niz air, tylko mnie ten zawor logiczny jeszcze zastanawia :banghead:



daniel_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sie 22, 2011 10:31

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: daniel_87 » pt paź 12, 2012 23:50

nie wiem, co chcesz sobie potwierdzać, skoro masz 2 sprawdzone rysunki techniczne, które musisz jedynie dopasować sobie pod swoje zawieszenie. uwierz mi, "zebranie" tych wymiarów z poduszki nie jest wcale takie proste, więc korzystaj z uczynności kolegów, którzy udostępnili swoje prace ku chwale ojczyzny :grin:
jeśli chodzi o zawór. potrzebujesz zawór 5/3 typu "normalnie zamknięty", czyli w pozycji spoczynkowej wszystkie wejścia/wyjścia są szczelnie zamknięte. ma on 5 przyłączy. po stronie gdzie są 2 dziurki, jedną zaślepiasz (dowolnie którą), z drugiej prowadzisz przewód pneumatyczny na trójnik i do poduszek danej osi. tam gdzie są 3 dziurki, do środkowej dajesz przewód z doporowadzeniem powietrza ze zbiornika, z resztą możesz nie robić nic. z dziurki po przeciwnej stronie jak ta wykorzystywana do napełniania poduszek, będzie uchodziło powietrze w pozycji spuszczania, więc możesz wkręcić w nią tłumiczek, nie wkręcać nic, drugą możesz zaślepić, albo w obie wkręcić tłumiczek...albo zostawić jak są. i to tyle, żadna filozofia. jak ja zacząłem to składać to i tak nie wiedziałem co i jak. metodą prób i błędów dochodziło się jak to wszystko powinno być podłączone, żeby działało. najważniejsze, żebyś pamiętał, że ma być 5/3 NZ (normalnie zamknięty) i tyle. on obsłuży jedną oś w zakresie napełniania i opróżniania poduszek. powietrze będzie sobie przepływało między poduszkami i jeśli chcesz tego uniknąć możesz kupić 4 zawory typu 5/3 NZ i sterować każdym kołem z osobna, wtedy nie będzie nic przepływało między kołami danej osi. ale to przepływanie wcale nie jest odczuwalne i można spokojnie założyć po jednym zaworze na oś.



daniel_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sie 22, 2011 10:31

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: daniel_87 » pt paź 12, 2012 23:59

-=RAFAL=- pisze:na pewno nie będę klepał podłużnic a tym bardziej ich ciął i spawał. przymierzam się i chcę zapoznać się z rzeczywistością - najlepiej na zdjęciach. ewentualnie jeśli ktoś przerabiał temat to proszę o opinie czy bez kombinacji da się nisko zejść i jak bardzo półoś przeszkadza w tym.
to rozejrzyj się na przykład po cultstyle.pl w dziale projektów.
jest chociażby samochód jednego z "tutejszych" chłopaków jeśli dobrze kojarzę nick:

http://cultstyle.pl/viewtopic.php?f=57&t=21304" onclick="window.open(this.href);return false;

nie wiem, czy już podciął podłużnice, ale na pierwszych fotkach chyba jest jeszcze przed tym zabiegiem :hmm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości