Air Ride - INFO Ogólne

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
zorro74
Forum Master
Forum Master
Posty: 1253
Rejestracja: czw lip 15, 2010 10:45
Lokalizacja: Lubin

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: zorro74 » śr sie 29, 2012 18:33

MAPET pisze:ok 2000zl z amorkami TA wyszlo okucia poduchy amory

co do pytania 2 posty wyzej

bez kompresora ? haha porazka! co powietrze wypuscic i co na stacje smigasz? bezsens zupelny....
jak robisz air to inwestujesz a nie takie polsrodki
mozna zrobci taniej drozej ale bez przesady
ale na tyl poduchy?,bo tam na sprezynie siedzi ,dobrze rozumuje


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » czw sie 30, 2012 07:25

no tak poduchy przeciez sprezyne zastepujesz poduchą zobacz fotki na FB


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

polos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 30, 2012 10:12
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: polos » czw sie 30, 2012 15:47

a może zamiast smaru, który i tak traci swoje właściwości w takiej temperaturze ... (jedynie specjalne pasty mogą to wytrzymać) może warto pomyśleć o jakimś ceramizerze (np. dawny militec) ... :pub:


http://www.forumsmarowe.pl forum o olejach i smarach :)
dobierz właściwy olej i zobacz ile litrów wchodzi do układu http://www.forumsmarowe.pl/dobieranie-o ... t-vf10.htm

daniel_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sie 22, 2011 10:31

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: daniel_87 » pt sie 31, 2012 11:53

wachu153 pisze:Witam,

W związku z tym, że to najlepszy wątek w PL na temat Airride ;) pozwolę sobie napisać na temat mojego auta.

Ostatnio słyszałem, że ktoś zrobił sobie zawieszenie air ride do BMW e46 - na razie tył - bez kompresora i butli - regulacja za pomocą sprężarki w warunkach garażowych lub pompki 12volt w warunkach drogowych ;)

czy to może działać na dłuższą metę?

[...]
jeśli dobrze zrozumiałem, to ten gość i tak jeździ bardzo nisko.
i chyba pisał, że te poduchy są po to, żeby łatwiej było wjechać żabą pod samochód.
funkcjonalność tego rozwiązania jest ZEROWA. wg mnie to tylko proszenie się o dodatkowego wrzoda na życiowej dupie.
przecież nie możesz tego w żaden sposób regulować. a niech złapie jakąś małą nieszczelność i jesteś upupiony. jak już robić, to dozbierać dodatkowe 1500,- i kupić viaira, zbiornik i zawory jak człowiek. wielu z nas stara się zrobić dobrze i jak najmniejszym kosztem, ale zwróć uwagę, że jak dotąd tylko jedna osoba odważyła sie zrobić tak jak to opisujesz...gość z tej e46. czytałem gdzieś, na jakimś forum, że chyba z jakiegoś zlotu chłopak wracał na odbojach, bo powietrze mu uszło (pewnie jeszcze nie miał tego dopracowanego, no ale mimo wszystko...)
jeśli chcesz mieć nisko małym kosztem, gwint..pewnie do A6 jest tego mnóstwo. jeśli chcesz mieć nisko i funkcjonalnie - air. i tak masz pierońsko łatwo, bo masz samochód do którego nie brakuje różnych pierdółek, zawiasów etc. ja gmerałem w e34...ani gwintu do tego za ludzką kasę, ani mnóstwa airrideów..nic..także zaciśnij zwieracze, dozbieraj gotówki i zrób w pełni funkcjonalną pneumatykę.

BTW. dystanse by się mocno przydały u Ciebie :hmm:



...:::BRYLANT:::...
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 07, 2011 00:30

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: ...:::BRYLANT:::... » pt sie 31, 2012 19:48

Obrazek
użytkowo :D



Awatar użytkownika
zorro74
Forum Master
Forum Master
Posty: 1253
Rejestracja: czw lip 15, 2010 10:45
Lokalizacja: Lubin

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: zorro74 » pt sie 31, 2012 23:24

MAPET pisze:no tak poduchy przeciez sprezyne zastepujesz poduchą zobacz fotki na FB
nic do T3 nie znalazłem na FB


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
zyzek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 15:37

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: zyzek » sob wrz 01, 2012 02:34

daniel_87 pisze:
wachu153 pisze:Witam,

W związku z tym, że to najlepszy wątek w PL na temat Airride ;) pozwolę sobie napisać na temat mojego auta.

Ostatnio słyszałem, że ktoś zrobił sobie zawieszenie air ride do BMW e46 - na razie tył - bez kompresora i butli - regulacja za pomocą sprężarki w warunkach garażowych lub pompki 12volt w warunkach drogowych ;)

czy to może działać na dłuższą metę?

[...]
jeśli dobrze zrozumiałem, to ten gość i tak jeździ bardzo nisko.
i chyba pisał, że te poduchy są po to, żeby łatwiej było wjechać żabą pod samochód.
funkcjonalność tego rozwiązania jest ZEROWA. wg mnie to tylko proszenie się o dodatkowego wrzoda na życiowej dupie.
przecież nie możesz tego w żaden sposób regulować. a niech złapie jakąś małą nieszczelność i jesteś upupiony. jak już robić, to dozbierać dodatkowe 1500,- i kupić viaira, zbiornik i zawory jak człowiek. wielu z nas stara się zrobić dobrze i jak najmniejszym kosztem, ale zwróć uwagę, że jak dotąd tylko jedna osoba odważyła sie zrobić tak jak to opisujesz...gość z tej e46. czytałem gdzieś, na jakimś forum, że chyba z jakiegoś zlotu chłopak wracał na odbojach, bo powietrze mu uszło (pewnie jeszcze nie miał tego dopracowanego, no ale mimo wszystko...)
jeśli chcesz mieć nisko małym kosztem, gwint..pewnie do A6 jest tego mnóstwo. jeśli chcesz mieć nisko i funkcjonalnie - air. i tak masz pierońsko łatwo, bo masz samochód do którego nie brakuje różnych pierdółek, zawiasów etc. ja gmerałem w e34...ani gwintu do tego za ludzką kasę, ani mnóstwa airrideów..nic..także zaciśnij zwieracze, dozbieraj gotówki i zrób w pełni funkcjonalną pneumatykę.

BTW. dystanse by się mocno przydały u Ciebie :hmm:
mowa o koledze Raadman z forum raceism, więcej o jego wynalazku dowiecie się w jego temacie na forum :)

Obrazek



Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Mentos6660 » sob wrz 01, 2012 14:52

bmka ladna i nie jest glupie rozwiazanie tylko ze poduchy musza dobrze trzymac powietrze a jak butla pelna pare razy go podniesie:P



daniel_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sie 22, 2011 10:31

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: daniel_87 » sob wrz 01, 2012 15:26

Mentos6660 pisze:bmka ladna i nie jest glupie rozwiazanie tylko ze poduchy musza dobrze trzymac powietrze a jak butla pelna pare razy go podniesie:P
w e46 sprężyna chyba leci obok amora, więc łatwo zrobić w pełni szczelną, zakutą rubenę.
troszkę trudniej jest, jak amor leci przez poduszkę.



Awatar użytkownika
zyzek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 15:37

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: zyzek » sob wrz 01, 2012 21:21

daniel_87 pisze:
Mentos6660 pisze:bmka ladna i nie jest glupie rozwiazanie tylko ze poduchy musza dobrze trzymac powietrze a jak butla pelna pare razy go podniesie:P
w e46 sprężyna chyba leci obok amora, więc łatwo zrobić w pełni szczelną, zakutą rubenę.
troszkę trudniej jest, jak amor leci przez poduszkę.
dokładnie.
Obrazek

Obrazek

" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » ndz wrz 02, 2012 00:45

zorro74 pisze:
MAPET pisze:no tak poduchy przeciez sprezyne zastepujesz poduchą zobacz fotki na FB
nic do T3 nie znalazłem na FB
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 686&type=1" onclick="window.open(this.href);return false;


co do e46 znam auto i mi sie podoba

ale zasadnicze pytanie po co pneumat skoro nie mozna tego na drodze czy gdziekolwiek w rozsadny sposob uzywac , bawic sie itd :) takie jakies malo uzytkowe to podejscie bez kompresorów zbiornikow itp...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Zaba91 » ndz wrz 02, 2012 11:21

butla i kompresor musi być normalnie :D nie ma nic lepszego od zdziwienia w oczach przechodniów jak auto siada na ziemię :D i jeszcze większego jak podskoczy do góry :D


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

...:::BRYLANT:::...
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 07, 2011 00:30

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: ...:::BRYLANT:::... » ndz wrz 02, 2012 14:58

Zaba91 pisze:butla i kompresor musi być normalnie :D nie ma nic lepszego od zdziwienia w oczach przechodniów jak auto siada na ziemię :D i jeszcze większego jak podskoczy do góry :D
to fakt testowane w poznaniu na starym :jezor:



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » ndz wrz 02, 2012 20:12

a jeszcze lepsze jak jest bezprzewodowo :)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości