Air Ride - INFO Ogólne

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MaxsteRR » ndz cze 03, 2012 22:38

A jak często pękają poduszki? :helm: Głównie chodzi mi o poduchy, które są dobrze zamontowane i nic o nie nie ociera itp itd...
Co mogło być przyczyną takiego rozerwania? Na pewno nic nie tarło i ciśnienie nie było za duże.

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
lukas.g60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1346
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:14
Lokalizacja: TBU/sw209ld
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: lukas.g60 » pn cze 04, 2012 02:00

LO CIE PIERUN,TAKICH ZECZY TO JESZCZE U NAS NIE BYLO,to nie jest mechanicznie uszkodzone?watpie zeby tak samo z sie rozerwalo,ja dzis strzelalem w passacie b6 z 12 bar z butli do 10 w poduche i ocalaly


a ja mam takie pytanie,dzis montowalem dla klijenta kit ze switch box'm oraz pilotem bezprzewodowym,i z bezprzewodowym pilkotem switch box daje nepiecie na os,np wciskam na switch box'ie góra lewy tyl i idzie cala os,jak odlacze cewki z pilota bezprzewodowego wszystko gra,orientuje sie czy jest cos takiego jak dioda jednostronnego dzialania?cos ala check valve,ze daje napiecie tylko w jedna storne?



Awatar użytkownika
Piter_NS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn sie 23, 2004 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Piter_NS » pn cze 04, 2012 09:07

zastosuj diody prostownicze i po kłopocie...


Kupię części lub całe NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz
Obecnie - Golf MK2 Westmoreland, BBS RS, Airride, CarPC oraz NSU 1000C
Poprzednio - Golf MK2 GTi - Wolfsburg Edition

$iemi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 15, 2011 22:45

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: $iemi » pn cze 04, 2012 10:12

MAPET pisze:rozbierz wyczysc przesmaruj
Rozebrałem i przeczyściłem płynem do czyszczenia tarcz hamulcowych niestety nie pomogło. Czym nasmarować ? smarować o ringi czy cały trzpień ??



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » pn cze 04, 2012 11:45

smarem do pneumatyki


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
zyzek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 15:37

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: zyzek » pn cze 04, 2012 13:04

nie masz naolejacza i zacinają ci się , kup naolejacz i przesmaruj je olejem do pneumatyki nie wd40 bo ci te uszczelki gumowe co są w środku zje! miałem taki sam problem z tymi zaworami na sucho nie chcą chodzić a jak chodzą to do czasu bo się gumki w środku wycierają i krzywią dołki w których siedzą gumki...

jak nie z allegro to w castoramie maja takie same za 50zł
http://allegro.pl/naolejacz-olejarka-ol ... 29912.html" onclick="window.open(this.href);return false;



$iemi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 15, 2011 22:45

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: $iemi » pn cze 04, 2012 14:33

właśnie kupiłem smar festo :) przesmaruje dziś wieczorem
Rozumiem ze naolejacz od razu za butla montować. Z butli mam dwa wyjścia czyli dwa naolejacze



Awatar użytkownika
lukas.g60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1346
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:14
Lokalizacja: TBU/sw209ld
Kontakt:

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: lukas.g60 » pn cze 04, 2012 16:01

NooN pisze:zastosuj diody prostownicze i po kłopocie...
no wiedzialem ze cos takiego jest,mozesz mi wskazac które beda dobre?na allegro jest tego troche a nie chce testowac i czekac nowu tygodniami na wysylke.



Awatar użytkownika
Piter_NS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn sie 23, 2004 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Piter_NS » pn cze 04, 2012 16:08

najbezpieczniej będzie zmierzyć jaki prąd (chodzi o natężenie prądu w Amperach a nie o napięcie) płynie przez przewody i dobrać z lekkim zapasem diody... wydaje mi się że 2A powinny wystarczyć ale mogę się mylić bo różne cewki mają różny pobór prądu...


Kupię części lub całe NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz
Obecnie - Golf MK2 Westmoreland, BBS RS, Airride, CarPC oraz NSU 1000C
Poprzednio - Golf MK2 GTi - Wolfsburg Edition

$iemi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 15, 2011 22:45

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: $iemi » pn cze 04, 2012 20:59

Dwa zawory przesmarowane i jestem miło zaskoczony działają prawidłowo i dużo precyzyjniej niż na sucho :)
Dzięki panowie za podpowiedz :pub:


Co do olejacza czy mogę dać go pomiędzy kompresorem a butlą ??



Awatar użytkownika
lukas.g60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1346
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:14
Lokalizacja: TBU/sw209ld
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: lukas.g60 » pn cze 04, 2012 23:41

bedzie on zbyteczny przy pracy w takim zawieszeniu,od czasu do czasu nasmaruj zawór i tyle



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » wt cze 05, 2012 08:04

naolejacz mozna dac sam daje u siebie przy tych zaworach do systemu


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Fredi88 » wt cze 05, 2012 10:25

marcys_99 pisze:Przepraszam koledzy że się wchodzęw buciorach, ale czy jesteście w stanie powiedziec coś o firmie StageUp z Łodzi? Słyszeliście może o niej jakieś opinie? Chciałbym zbudować zawieszenie do T3 swojego, i poznaje rynek:) Kolega chyba AdamGTD się kilka stron wcześniej reklamował... pozdrawiam
sorry że po takim czasie ale jak ma sie ktos wtopić to wolę napisać. Również nie polecam! widzę że nie tylko ze mną tak w h*** lecieli...
Sprawa wyglądała tak... pod koniec listopada podpisaliśmy umowę. Było w niej wyraźnie zaznaczone że mają miesiąc czasu na skompletowanie gratów i montaż za który policzyli dodatkowo 500zł. Całość - 5500zł z czego chciał 50% zaliczki :goof: 2750zł, więc przelałem... Dodatkowo wysłałem komplet amorów, żeby mieli na czym pracować. Zbliża się koniec grudnia (termin montażu) dostaje wiadomość że święta itp... umówmy się na początek stycznia. Więc się zgodziłem. Tydzień mi problemu nie robił. Cały styczeń przeciągali że coś tam jeszcze nie doszło itp itd... Pojawił się koniec stycznia więc zacząłem się denerwować... W końcu raczyli się odezwać że w piątek montaż... Więc załatwiłem lawetę itp i czekam na piątek... W środę tel dzwoni że nie piątek tylko poniedziałek. Pojechałem przełożyłem lawetę na poniedziałek... W niedziele wieczorem jadę do gościa po lawetę. Urlop w pracy wzięty, umówiliśmy sie na 8 rano w Łodzi, jeszcze w niedziele mi dzwonił że nie 8 tylko 10... :hmm: Kładę się spać... Auto już na lawecie, gotowe do jazdy i... uwaga: 6 RANO SMS: Nie przyjeżdżaj bo pilot jest niegotowy... heh Myślałem, że wyjdę z siebie. Do południa przemyślałem sprawę, przejrzałem umowę i wyraźnie było napisane. 22 listopada umowa, 22 grudnia powinno być wykonane. Był koniec stycznia (po 22...) a umowa zawierała również punkt w którym było napisane, że przy zwłoce powyżej 30 dni mam prawo do zwrotu zaliczki + odszkodowanie. W ciągu dnia przemiły adam do mnie dzwoni i informuje mnie że nie ma pilota i jeszcze MANOMETRÓW, bo nie doszły (szły od połowy grudnia). Ale on mi dziury wytnie a "TY SE POTEM ZAMONTUJESZ JAK CI DOŚLĘ"... Tak sobie myślę, za co ja kur*** płacę te dodatkowe 500zł skoro "se potem zamontuję". Także zaraz tel zwrotny że umowa wygasła... Rezygnuję z tej nierzetelnej firmy i czekam na siano... I w telefonie słyszę YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY ale ja nie mam tej kasy :helm: I tu się dopiero zaczęła zabawa... Kasę oddawali w ratach to raz... dwa, oczywiście nie trzymali się terminu który był uzgodniony. Także siano odzyskałem po 2 miesiącach straszenia policją... Amory tak samo. Ta cała "firma" to pewnie 1 śmieszny koleś który nie ogarnia sprawy. Nie polecam nikomu jakiejkolwiek współpracy.



Awatar użytkownika
Docenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 11, 2010 21:37
Lokalizacja: Opole

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Docenty » wt cze 05, 2012 14:56

to widze ze jedynie własciciel ma aira :D zreszta jak ktoś ma 19 lat to nie wiem czego chcialbys sie po nim spodziewać :) najlepiej to popytaj, i sam sobie skompletuj kupując poszczególne elementy :P

ps. zapraszam do mnie ^^


to nie my mamy za nisko auta... to krawężniki są za wysoko!! ^^

mój Golf Mk3 GTI


AiRRight- okucia, zestawy zawieszeń. Najlepsze ceny!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości