[MK3] Po założeniu nowego kitu przód stoi nie równo

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » ndz lis 08, 2009 16:55

kilka dni temu zakładałem zimówki, auto było w górze więc obejrzałem wszystko, patrzyłem czy może sprężyna dobrze siedzi, szarpnąłem, ale wszystko w porządku, na zimówkach również różnica jest jednego centymetra :grrr:
chyba niestety nic nie wskóram :crazy:






Wajsik pisze:A niżej siedzi która strona? od strony kierowcy?
arturek320 pisze:wziąłem miarkę i zmierzyłem i wyszło że lewy przód stoi wyżej o 1 cm o strony prawej.
czyli od pasażera :chytry:



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mariachi » pn lis 09, 2009 19:50

1cm to wg mnie nic takiego, Jakby było ze 2 to bym się przejmował.
Tym bardziej że jest wyżej z lewej strony, jak siądziesz za kierownicą to pewnie robi się równo.

Ja mam z 0,5 cm różnicy.
Jakbyśmy zrobili taki test żeby każdy zmierzył na płaskim terenie auto to myślę że w co najmniej połowie aut nie byłoby idealnie równo
.

Poza tym jak tył masz równo a przód 1cm różnicy to może być nadwozie lekko skrzywione bo jak by była to kwestia sprężyn to z tyłu byś miał też różnice,
Jakbyś teraz opuścił np lewy przód 1cm w dół to pewnie prawy tył by się podniósł o tyle.
To tak jakbyś miał krzesło z jedną nogą krótszą, przyciśniesz do ziemi tą krótszą, to nie ma siły, inna po przekątnej się podniesie.

Wcześniej jak miałeś wysokie auto to mogłeś mieć tak samo ale nie rzucało się to tak w oczy.
Ostatnio zmieniony pn lis 09, 2009 19:54 przez mariachi, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pn lis 09, 2009 21:56

mariachi pisze:1cm to wg mnie nic takiego, Jakby było ze 2 to bym się przejmował.
no u mnie zależy kiedy mierze, raz 1 raz 1,2 cm, ale nigdy mniej, wcześniej miałem sprężyny od GTI i przód leżał w sumie tak jak ten, tył za to piał i przód na pewno był równy, to po prostu widzę gołym okiem, a do tego potwierdzenie miarką,

no nic i tak z tym wiedzę że nic nie zrobię , może po paru tysiącach Km trochę się to zniweluje :bajer:



Awatar użytkownika
Patrykl85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 09:52
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: Patrykl85 » pn lis 09, 2009 23:51

Może być tez tak ze sie uleżały sprężyny z jednej strony (od kierowcy)???
A sprawdź ciśnienie w kołach, różnica 1 czy 0,5 atmosfery i juz bedzie krzywo (wiem z autopsji:)


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=265749&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » wt lis 10, 2009 11:12

Hmmm, mam podobną sytuację, ale ze sprężynami Eibach i z tyłem autka, u mnie tył, od strony pasażera jest o jeden centymetr niżej niż druga strona, ale jak wsiądę do autka to się wyrównuje i jakoś mi to nie przeszkadza ;)



dement
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 27, 2009 15:35
Lokalizacja: hiszpania
Kontakt:

Post autor: dement » wt lis 24, 2009 01:26

Nie zakładam nowego tematu, bo ostatnio się na taki natknąłem i to ze zdjęciem tylko jakoś nie mogę go odnaleśc. Chodzi o to o czym wspomniał mapet
MAPET pisze:a zobacz pod maska czy amory wystaja rowno

Mama gwint od 3 tygodni dziś postanowiłem podnieść autko o 2 cm. Po "operacji" zauważyłem znaczną różnicę wystających amorów jeden to 0,5 cm przyczym drugi to 1,5cm nie dość, że sporo wystaje to jeszcze pod pewnym kątem czy to wina zużytego łożyska czy może to inna przyczyna??

ps. przejechałem się po dziurach i jakoś się wyrównało :smoke: nadal jest różnica 0.8 i 1.3cm, ale siedzą równo a nie pod kątem
Ostatnio zmieniony czw lis 26, 2009 14:05 przez dement, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości