[mk3]kolor sprezyn

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
pekin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw gru 07, 2006 13:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pekin » czw maja 08, 2008 16:39

ppoll27 pisze:z sprężyn VAG kolorami pasuje ta:
(1) 1H6511115J
coil spring / 2 paint marks
2 doors yellow 2+4 door / AAM,1Y,AAZ, 1Z,ADZ,AEY, AEE,AEX,AHU, ALE,APQ; AFN,AFT,AKS; "J..":ADY
czyli zwykła sprężyna do tego modelu
możesz sprawdzic czy nikt jej przypadkiem nie "ulepszał" wymiary:
Thickness [mm]:10,25 Outer Diameter [mm]:110 Height [mm]:342
jest jeszcze kwestia jej zużycia ... po X latach z obciążeniem mogła się uklepać - wtedy nie trzyma wysokości tyłu, jak jest z tym u ciebie ?
inna sprawa która rzutuje na twardość to odbijaki - są dwa rodzaje - gumowe i piankowe
gumowe - są właśnie twarde i się szybko kruszą, piankowe są miększe
odbijaki muszą być też właściwie założone bo inaczej ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167128
no i kolejna sprawa - amorki - jak koleś ma w tym gwincie jakieś wyświechtane amorki albo słabe olejówki to będzie się łatwo bujać, natomiast dobry sprawny olejowo-gazowy jest bardo sztywny na takie wciskanie ręką ... :bigok:
odbojniki to chyba pracują dopiero przy maksymalnym ściśnięciu amorka no nie? to gti z gwintem bylo twarde, ale moj byl chyba twardszy. tak nam sie zdawalo, a jesli chodzi o sprawnosc jego zawiechy to nic nie powiem, ale auto odpicowane ze mucha nie siada, wiec pewnie zawiecha w dobrym stanie :D
@ musze chyba podjechac na myjnie zeby caly brud zmyc karcherem to moze zobacze jakies oznaczenia na amorach i sprezynach

/edit gdzie na sprezynach i amorach szukac oznaczen jaka firma czy cos takiego?
Ostatnio zmieniony czw maja 08, 2008 16:51 przez pekin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pt maja 09, 2008 12:42

nie - w golfie odbojniki z tyłu pracują praktycznie "od razu" zwłaszcza że w bagażniku masz butle ... wystarczy delikatne obciążenie tyłu
oznaczenia oryginalnych VAG z tego co do tej pory widziałem to są przy samym dole sprężyny na wnętrzu pierwszego zwoju ...
:bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » pt maja 09, 2008 12:56

ppoll27,
nie wierze :)
zaraz ide oblookac to :)



Awatar użytkownika
pekin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw gru 07, 2006 13:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pekin » pt maja 09, 2008 15:18

ppoll27 pisze:nie - w golfie odbojniki z tyłu pracują praktycznie "od razu" zwłaszcza że w bagażniku masz butle ... wystarczy delikatne obciążenie tyłu
oznaczenia oryginalnych VAG z tego co do tej pory widziałem to są przy samym dole sprężyny na wnętrzu pierwszego zwoju ...
:bigok:
skąd ten pomysł ze mam butle w bagażniku?

@pozniej sprawdze jeszcze raz te oznaczenia



Awatar użytkownika
beszcza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 23, 2007 11:53
Lokalizacja: Chełmża
Kontakt:

Post autor: beszcza » pt maja 09, 2008 16:37

a powiedzcie mi mam okazje kupic sprężyny w kolorze niebiskim badz granatowym o ile one obniżają auto???



Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » pt maja 09, 2008 19:00

beszcza,
nie sadze bys znalazl odpowiedz.. wszystko zalezy jaka firma.. mysle ze nie da sie tak odpowiedziec na szybko.. a ja Ci powiem z wlasnego doswiadczenia, ze najlepiej potestowac sprezyny = pozakladac na autko ;)



Awatar użytkownika
beszcza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 23, 2007 11:53
Lokalizacja: Chełmża
Kontakt:

Post autor: beszcza » pt maja 09, 2008 19:57

tak tylko ze jk placic co chwilke za zbierznosc i zmiane to bym niezle zabulil...a pozatym pierwszy raz spotykam sie z niebieskimi:/ czerone , zolte tak ale niebieskie??:/ niby to sa orginalne vw co codzicie o tym??



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » pt maja 09, 2008 21:19

beszcza pisze:a powiedzcie mi mam okazje kupic sprężyny w kolorze niebiskim badz granatowym o ile one obniżają auto???
Gt cupline można spotkac w kolorze niebieskim , natomiast na fioletowo maluje vogtland



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości