Pomocy z gwintem

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

mathejooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt wrz 09, 2014 17:24
Lokalizacja: Wrocław

Pomocy z gwintem

Post autor: mathejooo » wt lis 11, 2014 20:15

Witam. Mam taki problem ze kupilem gwint i jeden tylni amortyzator jest wysoko, probuje go obnizyc kluczem ale jest duzy opor i nie schodzi na dol. Psikalem wd i nic nie pomaga. Nie mam pojecia co sie z tym stalo. W dol pare swojow wgintou zeszlo lecz po jakims czasie juz nie, tak jakby blokada. Pomocy !! gwint mts technik



Awatar użytkownika
gdalec_914
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 13, 2012 15:38
Lokalizacja: Mrowiny

Pomocy z gwintem

Post autor: gdalec_914 » śr lis 12, 2014 05:22

nie ma mowy o żadnej blokadzie. albo nie kombinuj i oddaj na gwarancje, bo być może dostałeś gwint z lipną nakrętką albo pobaw sie z tym sam. według mnie jakiś syf musiał sie dostać między zwoje a nakrętke. jeśli zabierzesz sie za to sam to nie ciśnij na chama w dół bo spieprzysz nakrętke albo uszkodzisz zwoje. spokojnie spryskaj to jeszcze, podjedź nakrętką na maksa w góre, weź szczotke drucianą i wyczyść cały gwint. potem spryskaj jeszcze raz jakimś poślizgiem. szczotke najlepiej taką ze stosunkowo miękiego drutu, bo jak porysujesz zwoje twardym drutem to potem nakrętka może nie trzymać jak należy. innej opcji nie widze, musi dać sie opuścić.
jak już ci sie uda to zrobic, a taką mam nadzieje, i ustawisz gwint na odpowiednim poziomie to spryskaj caly gwint miedzią w sprayu. wogóle dobrze jest tym środkiem zabezpieczać bo gwint nie rdzewieje. potem przy zmianie wysokosci szmatką ściągasz tylko miedź i gwint jest jak nowy.


zrób to DO IT

Zablokowany

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości