Miękkie zawieszenie Golf 2

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 09, 2010 00:54
Lokalizacja: Kraków

Miękkie zawieszenie Golf 2

Post autor: ade » śr lip 23, 2014 01:43

ale chcesz miękkie czy komfortowe??

jak ma być komfortowo to na polskie drogi nie może być zbyt miękko bo będzie tłuc i dobijać..

Ważne żeby były nowe, dobrej jakości amortyzatory i elementy gumowe, górne mocowania. I bynajmniej jak mają 10 lat ale nie mają luzów to nie koniecznie są dobre:D

Zależy na jakich nierównościach najbardziej Ci doskwiera zawias, jak na poprzecznych to miękka sprężyna i dobry amor, a jak na dziurach to pomyśl o demontażu stabilizatorów.



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Miękkie zawieszenie Golf 2

Post autor: OsteR9019 » śr lip 23, 2014 10:58

ade pisze:Zależy na jakich nierównościach najbardziej Ci doskwiera zawias, jak na poprzecznych to miękka sprężyna i dobry amor, a jak na dziurach to pomyśl o demontażu stabilizatorów.
Ja we wspomnianym przeze mnie wcześniej golfie 1.3 nie miałem stabilizatora.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Miękkie zawieszenie Golf 2

Post autor: drakula500 » śr lip 23, 2014 14:03

Słuchaj, w pieniądzach które mówisz, jeśli chcesz zainwestować w fabryczny zawias, to dobre amory to bilstein B4, jeszcze Ci kasa zostanie na tuleje, będziesz zadowolony. Na olejowych amorach bp bilstein B2 będzie bardziej miękko, ale moim zdaniem olejowe amortyzatory to pomyłka.



ade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 09, 2010 00:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Miękkie zawieszenie Golf 2

Post autor: ade » śr lip 23, 2014 19:48

drakula500 pisze:Słuchaj, w pieniądzach które mówisz, jeśli chcesz zainwestować w fabryczny zawias, to dobre amory to bilstein B4, jeszcze Ci kasa zostanie na tuleje, będziesz zadowolony. Na olejowych amorach bp bilstein B2 będzie bardziej miękko, ale moim zdaniem olejowe amortyzatory to pomyłka.

Z tym B4 byłbym ostrożny, co prawda w Lagunie, ale po 20-30 tys. ledwo co działają i z tego co rozmawiałem w hurtowni to od jakiegoś czasu nie jestem jedyny, który na nie się skarży... Bezpieczniej chyba Kayaba albo Sachs.



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Miękkie zawieszenie Golf 2

Post autor: drakula500 » śr lip 23, 2014 20:20

ade pisze:Bezpieczniej chyba Kayaba albo Sachs.
hmm, osobiście jeżdżę na nich od dłuższego czasu i to nie w jednym aucie, zaś u nas sprzedawcy odradzają KYB, same zwroty ponoć :jezor:



kondjovi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt lis 22, 2013 21:22

Miękkie zawieszenie Golf 2

Post autor: kondjovi » czw lip 24, 2014 10:22

Dobra, przejdźmy do konkretów... żeby było komfortowo w tym golfie jakie mam założyć amortyzatory i sprężyny na tyły i przód? Bo szczerze sam się pogubiłem :zaklopotanie:



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Miękkie zawieszenie Golf 2

Post autor: OsteR9019 » czw lip 24, 2014 22:12

kondjovi pisze:Dobra, przejdźmy do konkretów... żeby było komfortowo w tym golfie jakie mam założyć amortyzatory i sprężyny na tyły i przód? Bo szczerze sam się pogubiłem :zaklopotanie:
Stara sprężyna w garść i do dobrego sklepu żeby dopasować. Nie do hurtowni gdzie interesuje ich najpierw silnik albo rocznik, ale do prywaciarza gdzie zależy na kliencie detalicznym. Ja bym wybrał taką która ma tyle samo zwojów lub mniej, o tej samej średnicy i wyższa. O amortyzatorach już masz napisane, przeginać z miękkością nie możesz bo będziesz skakał jak piłka. Amortyzator musi tłumić!


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

kondjovi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt lis 22, 2013 21:22

Miękkie zawieszenie Golf 2

Post autor: kondjovi » ndz lip 27, 2014 01:37

Dobra, wielkie dzięki za pomoc :) Teraz pora wziąć się do roboty i pogrzebać trochę :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości