KONI Sport tylne z reg. twardości do MK3 GTI

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Mastercinek
VR6SyncroManiac
VR6SyncroManiac
Posty: 436
Rejestracja: wt sty 29, 2008 08:42
Lokalizacja: Sztum

KONI Sport tylne z reg. twardości do MK3 GTI

Post autor: Mastercinek » wt maja 21, 2013 23:01

Witam.

Zakupiłem kompletne używane zawieszenie KONI Sport z regulacją twardości z tej aukcji:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3213858106" onclick="window.open(this.href);return false;

Dotarło do mnie i okazało się, że tył to totalny śmietnik
" onclick="window.open(this.href);return false;

Napisałem do firmy zajmującej się regeneracją zawieszenia
http://www.nagengast.pl/www/regeneracja ... torow.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeszcze mi nie odpisali ale w sieci piszą, że koszt naprawy to 150-180/szt - nowy taki to około 360zł

Poszukałem dalej w sieci i znalazłem taka ofertę za 150zł
http://allegro.pl/koni-amortyzatory-tyl ... 17106.html" onclick="window.open(this.href);return false;

lub tutaj za 200zł komplet z blaszkami itd
http://allegro.pl/koni-amortyzatory-tyl ... 12952.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Katalogowo to zawieszenie jest do MK2/MK3 bez GTI/VR6, a ja śmigam MK3 GTI.
Napisałem do sprzedawcy, wysłał mi wszystkie wymiary tego amorka i jest identyko jak mój do GTI.

Pytanie:
1 - czy mogę zastosować amortyzatory tylne katalogowo nie przeznaczone do wersji GTI?
2 - skąd taka cena za regulowane sportowe KONI? :shock: Dzwoniłem do sprzedawcy i mówi, że 100% oryginał...

HELP dla wnikliwych:
Oznaczenia modelowe:
80-2587 - GTI/VR6
80-2542 - pozostałe

Budowa modeli katalogowych:
http://www.koni.com.pl/osobowe.php?go=29" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Mack.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: czw sty 08, 2009 18:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

KONI Sport tylne z reg. twardości do MK3 GTI

Post autor: Mack. » śr maja 22, 2013 16:40

Pytanie:
1 - czy mogę zastosować amortyzatory tylne katalogowo nie przeznaczone do wersji GTI?
tak
2 - skąd taka cena za regulowane sportowe KONI? :shock: Dzwoniłem do sprzedawcy i mówi, że 100% oryginał...
dopłacasz za regulacje twardosci wlasnie.


swoją drogą, kupiłeś coś co jest niezgodne z opisem "Stan amortyzatorów bez wycieków, tłoczyska bez wżerów." no niby wycieków nie ma ale bąbelki to tez nie jest dobry znak. nie chcesz tego oddac i dalej ponosic koszta zwiazane z reanimacją? jak Cię stać to czemu nie, ale ja i pewnie wiele osób starałoby się to oddać.



Awatar użytkownika
Mastercinek
VR6SyncroManiac
VR6SyncroManiac
Posty: 436
Rejestracja: wt sty 29, 2008 08:42
Lokalizacja: Sztum

KONI Sport tylne z reg. twardości do MK3 GTI

Post autor: Mastercinek » śr maja 22, 2013 18:28

Mack. pisze:Pytanie:
1 - czy mogę zastosować amortyzatory tylne katalogowo nie przeznaczone do wersji GTI?
tak
Szczerze to kliknąłem je zanim założyłem tutaj temat ale liczyłem też na jakies potwierdzenie ;) Thx Mack.,
Mack. pisze:dopłacasz za regulacje twardosci wlasnie.
Mack., ta cena mnie zaskoczyła ale w druga stronę... w sensie, że takie tanie są bo 150 zł za regulowane KONI? :shock: Wszędzie indziej kosztują powyżej 300zł... Jutro może będą u mnie to dam znać jak to wygląda.
Mack. pisze:swoją drogą, kupiłeś coś co jest niezgodne z opisem "Stan amortyzatorów bez wycieków, tłoczyska bez wżerów." no niby wycieków nie ma ale bąbelki to tez nie jest dobry znak
Napisałem @ do kolesia ale nie odpisuje. On sprzedaje tu na forum też i tak trafiłem na ta aukcję... trochę szkoda, że tak poleciał z tym amorkiem ale odsyłanie tego jest dla mnie nieopłacalne. Zobaczymy, może wykona jakiś ruch...
Co do tych amorków to jak już napisałem kupiłem nowe, a te może ktoś będzie chciał odkupić i sobie ogarnąć. Komplet takich nowych na tył to 700zł tak więc może się opłaca wydać 150 za naprawę jednego i cieszyć się z jazdy...



Awatar użytkownika
Mastercinek
VR6SyncroManiac
VR6SyncroManiac
Posty: 436
Rejestracja: wt sty 29, 2008 08:42
Lokalizacja: Sztum

KONI Sport tylne z reg. twardości do MK3 GTI

Post autor: Mastercinek » sob maja 25, 2013 00:04

Dotarły dzisiaj amorki i tak to wygląda

Obrazek Obrazek Obrazek

Różnica to w amortyzatorze od GTI tłok wysuwa się krócej o 3 cm. Po wciśnięciu tłoków wysokość jest identyko. Nie powinno to przeszkadzać ponieważ wysokość amorka i tak ograniczy sprężyna.



Awatar użytkownika
jarekkoval
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: pt lut 13, 2009 18:36
Lokalizacja: Żarnów (EOP)
Kontakt:

KONI Sport tylne z reg. twardości do MK3 GTI

Post autor: jarekkoval » sob maja 25, 2013 15:44

Ja kupowałem od katamarana przednie wkłady do mk2/3/Corrado KONI z regulacją twardości.
Polecam, wszystko przyszło w pudełku, NÓWKA!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości