[all vw] zabezpieczenie gwintu

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: KoJ@K » ndz kwie 08, 2012 13:04

Zapodaj od razu foto jak to wyglada. A cenowo jak to widzisz ? A na tyl jaki patent na sprezyny ?


Obrazek

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

[all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: -=RAFAL=- » ndz kwie 08, 2012 18:09

jak wykonany zostanie jeden komplet dla mnie to zrobię fotki, podam cenę itp
na tą chwilę to czekam
na tył nic nie wykombinowałem - nie mam pomysłu



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: KoJ@K » pn kwie 09, 2012 09:40

A material jakis konkretny ? Glowkuj nad tylem. ;D


Obrazek

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

[all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: -=RAFAL=- » pn kwie 09, 2012 10:37

materiał nie przemakalny - będą testy
-derma
-eko skóra
-naturalna skóra
-brezent

być może coś jeszcze z tej palety będę dobierał
http://www.tatonka.pl/index.php/firma/6-materiay" onclick="window.open(this.href);return false;

czekam aż moja mama przyjedzie ze świąt to ją poproszę o uszycie i dobranie odpowiedniego materiału - jest krawcową a więc siedzi w temacie bardziej niż ja.



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: KoJ@K » sob mar 16, 2013 06:20

Tak se siedze i myślę z rana, jakby tak zabezpieczyc gwint Plastidipem, co by to było i jak się sprawowało ?! :-k


Obrazek

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: Yaro1981 » ndz mar 17, 2013 12:51

KoJ@K pisze:Tak se siedze i myślę z rana, jakby tak zabezpieczyc gwint Plastidipem, co by to było i jak się sprawowało ?! :-k
budowlana folia w płynie dużo lepsza i tańsza


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

[all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: -=RAFAL=- » ndz mar 17, 2013 17:07

tylko, że budowlana jest bardzo płynna i 90% jej spłynie zanim przylgnie do amora

wydaje mi się, że smarowanie gwintu jakimiś farbami, i innymi mazidłami to kiepski pomysł bo jest to na tyle skomplikowany element że ciężko będzie wydłubać niepożądaną farbę czy inny specyfik

ja uszyłem sobie takie pokrowce ze specjalnego wojskowego materiału który jest powlekany gumą od środka i nic nie ma prawa przemiękać a tym bardziej gromadzić się syf na lagach czy na gwincie

viewtopic.php?f=119&t=503462" onclick="window.open(this.href);return false;

jak by ktoś chciał to śmiało pisać



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: KoJ@K » ndz mar 17, 2013 20:18

-=RAFAL=-, a widziales kiedys tego plasti, lub miales okazje dotknac go jak zaschnie? Jest forma takiej gumowej powloki, z ktora w razie checi i potrzeby nie ma problemu z zerwaniem tego. A przez te Twoje pokrowce nic faktycznie nie wlatuje do srodka, sprawdzales to? :chytry: a jak wyglada sytuacja z tylem w mk4 ?


Obrazek

Awatar użytkownika
lukasz3001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:17
Lokalizacja: Lubin

[all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: lukasz3001 » pn mar 18, 2013 01:31

pokrowiec mowisz ale jak cos jakims cudem wpadnie to juz nie wyjdzie i przy roznicy temperatur bedzie sie woda skraplac ktora zostanie pod pokrowcem



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: Shmatan » pn mar 18, 2013 09:01

A ja znów podrzucam oklejanie taśmą duct tape - sam gwint i sprężynę smaruje wcześniej (zwykle ceramikiem), potem kleje od mocowań na przewody (tam gdzie nie smarowałem)\ aż do poduszki (końca sprężyny, talerzyka). Z tyłu zaś oklejam całą podstawę gwintowaną - poprzedniej wiosny po ściągnięciu taśmy nakrętki chodziły w palcach



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: KoJ@K » pn mar 18, 2013 10:02

Shmatan, i jak zdjales tasme to amor byl suchy, czysty, nie bylo tam jakiegos piasku itp? To pytanie kieruje tez do-=RAFAL=-, jak po zdjeciu pokrowcow wygladaja amorki? Woda jest taką mendą, ze wszedzie wlezie...


Obrazek

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

[all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: -=RAFAL=- » pn mar 18, 2013 17:55

dipplastem się bawiłem a więc wiem co to jest, jak się nakłada, jak się zrywa itp itd zrywałem cienką warstwę jak i grubą. widziałem też co się dzieje jak kawałek zacznie odłazić (w przypadku amorów to sporo syfu i kamyczków leci z pod kół).

jeśli chodzi o pokrowce to owszem testowane były przez prawie rok czasu - co prawda na zupełnie innej marce (nie vw) ale zdały egzamin. auto używane na co dzień (w słoneczne dni i deszczowe). wszystko było OK, po zdemontowaniu cały amor był czysty, nic nie było zardzewiałe- nie było nawet nalotów rdzawych - zawiecha zwykła nie inox), nakrętki pięknie się kręciły. co do wody to ciężko mi powiedzieć ale jeśłi amor był czysty i suchy to obstawiam, że nie dostała się. jeśli chodzi o tył z mk4 to nie mam pojęcia jak go zabezpieczyć - ochraniacze się do "normalnych" amorów - lag.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: Shmatan » pn mar 18, 2013 18:38

KoJ@K, miejsca gdzie taśma była przyklejona do kolumny troche narosły klejem, ale jak pisałem fragment gwintowany i sprężynę smarowałem smarem przed oklejaniem, przez co z taśmy robił się taki pokrowiec montowany tylko na górze i na dole na kleju z taśmy.

Odpowiadając na pytanie - amorek był czysty, suchy i możnaby nawet bez osłon tłoczyska jeździć;]



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[all vw] zabezpieczenie gwintu

Post autor: KoJ@K » wt mar 19, 2013 00:52

Jak mi dojdzie gwint to na przód chyba sobie wykombinuje te pokrowce, a tył dam tak jak miałem, czyli smarem grafitowym + obkleję jeszcze tak jak Shmatan, pisze.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości