Zmiana sprężyn i amorów w vw BORA, na jakie??

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
dodopl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 18:20
Lokalizacja: Wrocław, stare miasto

Zmiana sprężyn i amorów w vw BORA, na jakie??

Post autor: dodopl » sob paź 20, 2012 19:26

Witam

posiadam vw bore 1,9 tdi na seryjnym zawieszeniu, chciałbym wrzucić nowe sprężyny żeby obniżyć budę o jakieś 3-4cm, ale nie che przesadzić z twardością,
A oprócz sprężyn przydało by się tez amorki wymienić czy ktoś może polecić jakiś fajny komplet , albo firmę. Który warto kupić. Ważne żeby nie zrobić z auta taczki

dzięki za info pozdro



Awatar użytkownika
KU84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob sty 08, 2011 14:56

Zmiana sprężyn i amorów w vw BORA, na jakie??

Post autor: KU84 » wt lis 06, 2012 11:30

Kup amorki nowe np b4 do tego sprężyny czerwonee H&R -35 lub Eibach Pro kit -30. Takie połączenie będzie o wiele lepsze niż komplet nowych MTS za kilka stów, wiem bo sam na początku miałem chinole a teraz HaeRy na b4 :grin:


Obrazek
VW BORA 2.0

Samochód bez wosku jest jak kobieta bez makijażu :D

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Zmiana sprężyn i amorów w vw BORA, na jakie??

Post autor: MAPET » wt lis 06, 2012 18:09

wg mnie seryjny amor jakim jest B4 to nie to do sprezyn obnizajacych... tez jezdzilem tak i mi si emega nie podobalo zreszta wiekszosc takich opinii jest na forum trzeba poczytac


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
MikeWRC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pt wrz 02, 2011 12:35

Zmiana sprężyn i amorów w vw BORA, na jakie??

Post autor: MikeWRC » czw lis 08, 2012 15:17

MAPET pisze:wg mnie seryjny amor jakim jest B4 to nie to do sprezyn obnizajacych... tez jezdzilem tak i mi si emega nie podobalo zreszta wiekszosc takich opinii jest na forum trzeba poczytac
Dokładnie, jak już to b6. B4 to jak seria z twardymi sprężynami czyli lipa.

Jak chcesz alterntywy dla Bilsteina to będę miał na sprzedaż używany kit Koni Sporta z regulacją twardości. Obniża -35 a Ty sam sobie ustawiasz twardość (przód w dowolnej chwili, tył po demontażu amorków). Od trochę twardszej serii do twardości delikatnego zawieszenia gwintowanego (ale nie taczki). Idealna opcja spełniająca Twoje wymagania. Nowy kosztuje ok. 2700, używany u mnie będzie dużo tańszy.


Skoda Octavia 1,9TDi AXR, OBECNIE: 143KM / 325Nm
MikeWRC, OCP http://www.octaviaclub.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Opis mojej fury: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p5596854" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zmiana sprężyn i amorów w vw BORA, na jakie??

Post autor: Steryd » ndz gru 09, 2012 13:10

MAPET, a jaki amorek polecil bys do springow Weitec -30mm? Zalozylem KYB gazowe i w sumie zadowolony jestem, bo jest sztywno, ale nie ma betonu.
Z kolei sasiad do Bory kombi tez szuka czegos pod springi Eibacha -30mm, ale mowi, ze w moim jest mu ciut za sztywno. Jezdzil wczesniej na H&R -35mm z seryjnym amorkiem olejowym, ale nie wiem czy to jest dobre poloaczenie. Czy amor seryjny olejowy bylby bardziej komfortowy? Jak z jego zywotnoscia przy takim obnizeniu? Czy w tym wypadku komfort zalezy bardziej od sprezyny czy amortyzatora?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Zmiana sprężyn i amorów w vw BORA, na jakie??

Post autor: MAPET » ndz gru 09, 2012 20:22

ja tak dokladnie nie polece bo bym musial sam na tych konfiguracjach jezdzic :) wiem tylko tyle z doswiadczenia i opinii ludzi ze warto dac sport amor czasem mimo nawet obnizenia rzedu -30


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Zmiana sprężyn i amorów w vw BORA, na jakie??

Post autor: Yaro1981 » ndz gru 09, 2012 21:53

MAPET pisze:ja tak dokladnie nie polece bo bym musial sam na tych konfiguracjach jezdzic :) wiem tylko tyle z doswiadczenia i opinii ludzi ze warto dac sport amor czasem mimo nawet obnizenia rzedu -30
zgadzam się


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zmiana sprężyn i amorów w vw BORA, na jakie??

Post autor: Steryd » ndz gru 09, 2012 23:03

MAPET pisze:ja tak dokladnie nie polece bo bym musial sam na tych konfiguracjach jezdzic :) wiem tylko tyle z doswiadczenia i opinii ludzi ze warto dac sport amor czasem mimo nawet obnizenia rzedu -30
Sportowych nie szukalem, bo mialem gazowki KYB w bdb cenie, a one chyba tez nie sa najgorszym rozwiazaniem pod lekka glebe.
Ktos sie wypowie czy ma porownanie komfortu miedzy Weitec -30mm a Eibach -30mm czy H&R -35mm?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Zmiana sprężyn i amorów w vw BORA, na jakie??

Post autor: szakulvip » czw gru 20, 2012 18:03

ja polecam zestaw amorki MTS i springi Eibach -30, fajnie się na tym lata i wygląd też wmiare. Nie polecam za to zakładać eibachów na ori amorków-będzie bując jak na statku :/ przerabiałem ten temat i szybko zakupiłem amorki MTS u kolegi Mapeta.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości