Air Ride - INFO Ogólne

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
zyzek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 15:37

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: zyzek » pn lis 05, 2012 12:40

-=RAFAL=- pisze:a ja mam takie pytanie - czy komuś airride padł tak, że auto było totalnie uziemione (brak możliwości odjechania, wciągnięcia na lawetę itp) jeśłi tak to jaka była przyczyna i jak sobie użytkownik z tym poradził. a może ma ktoś jakiś złoty żeby temu zapobiec. a może jakieś wyjście awaryjne?

zrób tak AR żebyś mógł na maxa obniżonym jechać bez powietrza . :-)



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » pn lis 05, 2012 13:02

Fredi88 pisze:a jaki będzie zakres regulacji na 1 bałwanku?
ok 5 cm
ale pierwsze 5 cm idzie ok 6 sek a kolejne 2 cm gdzies wolno idzie w gore wiadomo ze zalezne to tez od masy auta

http://www.facebook.com/zieluVW?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Badyl » pn lis 05, 2012 15:54

MAPET pisze: ok 5 cm
ale pierwsze 5 cm idzie ok 6 sek a kolejne 2 cm gdzies wolno idzie w gore wiadomo ze zalezne to tez od masy auta
czyli 7cm? czy literówka się wkradła? Podstawowa cena(1500 zł) to koszt samych 4 bałwanków? jaki jest sposób ich montażu? trzeba coś kleić, uszczelniać? w przednim zawieszeniu skręcają się razem z kołem?, czy stoją w miejscy w kielichu? Czy uszczelnione są od środka? czy tłoczysko wchodzi bezpośrednio w komorę powietrza?


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » pn lis 05, 2012 16:05

tak sadze ze bedzie to ok 5-7 cm w zaleznosci od auta
ok 1500zł to bedzie koszt zestawu na przod z kompresoremm przelacnzikiem wezykami itd...

przeciez sprezyna tez sie nie kreci tylko stoi w miejscu :) na lozysku sie obraca talerzyk przciez ;)

tloczysko przechodzi przez komore podobnie jak w typowym airride


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

independent87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 05, 2012 19:47

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: independent87 » wt lis 06, 2012 05:16

Witam
Mega temat 2 dni czytałem cały ale się opłacało wiadomo wszystko w połowie zaczęły klarować się pytanie ale większość wyjaśniona pod koniec tematu.
Jak czytałem parę osób porusza się na air w zimie nie ma problemów jak czytałem ale jak wiadomo mimo że drogowców jak zwykle zima zaskakuje to jednak z czasem coś sypną na drogi może ktoś już był po sezonie zimowym z air jak okucia z aluminium to zniosły jak sama poducha reaguje na sól drogowa itp. A druga sprawa to jak jest z obciążeniem takiej poduch mianowicie auto typu passat tak do 1,4 t masy własnej około na jedna poduchę wypada około 600 kg przy ustawieniu do jazdy mamy ciśnienie rzędu 3-6 bar z tego co wyczytałem ( może błędnie zrozumiałem ) w momencie kiedy dołożymy coś do auta (zamierzam mieć auto użytkowe) waga wzrośnie czym tym samym ciśnienie w poduszkach też a jednocześnie dodatkowa waga wpłynie na wysokość auta . Może głupawe to ostatnie ale dalej idę tokiem rozumowania sprężyny bo w sumie poducha ją zastępuje ale może działać to inaczej a że styczności jeszcze z air nie miałem jedynie co na forach i filmach. Proszę o zrozumienie i wyjaśnienie Może jakieś odczyty z manometrów z sytuacji jaką opisałem. Ale muszę pochwalić ten temat bo obalił wiele mitów na temat air i przekonał mnie już całkowicie do tego zawieszenia. Które zamierza zakupić u Mapeta na pewno nie w "Łodzi" może i zrobił bym sam ale nie mam zaplecza ani czasu bo generalnie manualnie odwrócony nie jestem tak mi się wydaję ale lubie poznać też zasade działania mimo że tylko to kupie i zamontuje Pozdrawiam
Ps. wybaczcie że nic nie wniosłem do tematu nowego w przyszłości bardziej się postaram :popcorn:



Awatar użytkownika
Docenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 11, 2010 21:37
Lokalizacja: Opole

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Docenty » wt lis 06, 2012 16:49

to zależy przede wszystkim jakie masz ciśnienie robocze, jak ciśnienie robocze masz na poziomie 5 bar to dodatkowe 100kg np nie zrobi wielkiej zauważalnej zmiany :) w zimie to zależy od wilgotności i temp, jak auto jest wyziębione do ponad -20s to wiadomo, że różnie może być, ale w przypadku mniejszych temp nie bylo tragedii, ew wystarczy odpalić auto i "nagrzać" je w srodku aby temp w kabinie nie byla za niska, zawory np pod kanapą (najlepiej pod przednim siedzeniem bo jest tam nawiew :) )i jak temp w aucie będzie normalna to i kompresowane powietrze będzie cieplejsze (sama kompresja ociepla je).


A co do praktycznego podejscia do ciśnien to powiem Ci, że zapakujesz sobie auto i dopiero podnosisz na daną wysokośc jaka Ci pasuje :) twardości tak kosmicznie nie zmieni ;]


to nie my mamy za nisko auta... to krawężniki są za wysoko!! ^^

mój Golf Mk3 GTI


AiRRight- okucia, zestawy zawieszeń. Najlepsze ceny!!!

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » wt lis 06, 2012 17:04

sa inne patenty by podgrzac zawory kto by tam grzal auto nawiewem zeby rozgrzac zawory pod kanapą ;)

podgrzewacze zaworów mozna dać...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Docenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 11, 2010 21:37
Lokalizacja: Opole

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Docenty » wt lis 06, 2012 18:09

MAPET pisze:sa inne patenty by podgrzac zawory kto by tam grzal auto nawiewem zeby rozgrzac zawory pod kanapą ;)

pewnie, że są ;] ale ja mówię jak zamontować zwykły zestaw aby działał bez kupowania podgrzewaczy :)


to nie my mamy za nisko auta... to krawężniki są za wysoko!! ^^

mój Golf Mk3 GTI


AiRRight- okucia, zestawy zawieszeń. Najlepsze ceny!!!

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » wt lis 06, 2012 18:27

kosztuja one niweiele a grzac auto na postoju pol godziny by odmrozic cos to troche dlugo :)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

independent87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 05, 2012 19:47

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: independent87 » wt lis 06, 2012 18:42

To co kolega napisał wyżej o wyziębieniu auta do -20 itd było już pisane odnośnie elektrozaworów tym akurat się nie przejmuje ktoś wspominał o podgrzewaczach do zaworów czy coś takiego ale jak na razie chyba nikt tego nie stosował bo i potrzeby chyba nie było osuszacze owszem pojawiały ale też nie wszędzie z dodatków tego typu były jeszcze naolejacze ale to też nie każdy ktoś wspomniał o tym że wymagają tego niektóre typy elektrozaworów zrozumiałem to tak, że jeśli już mamy zawory które tego potrzebują to zwiększy się ich żywotność naolejacz montuję się na początku układu a wiec naoleja caly układ wraz z zaworami (no poza tym co jest przed nim ) czyli także i wnętrze miechów zgadza się ? I tu taki mały paradoks skoro oleje i smary źle wpływają na gumę czyli miechy, simmeringi to czy kosztem jednego nie tracimy drugiego no chyba że się mylę i olej stosowany do pneumatyki nie ma takich właściwości (zamieszałem chyba trochę)
I ponawiam pytanie odnośnie samych okuć z aluminium i miechów jak aura zimowa, wszech obecna sól w okresie zimowym oddziaływuję na same miechy, pierścienie na nich oraz surowe aluminium na okuciach czy jest na przykład sensy wydać parę groszy więcej na proszkowe malowanie okuć



Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Zaba91 » wt lis 06, 2012 18:44

MAPET, masz może jakiś link do takich ogrzewaczy?


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » wt lis 06, 2012 19:05

independent87 pisze:I ponawiam pytanie odnośnie samych okuć z aluminium i miechów jak aura zimowa, wszech obecna sól w okresie zimowym oddziaływuję na same miechy, pierścienie na nich oraz surowe aluminium na okuciach czy jest na przykład sensy wydać parę groszy więcej na proszkowe malowanie okuć
a co zrobi ta sul z tymi poduchami i okuciami?
w sumie troche beda brzydsze i tyle
wiadomo ze najlepiej czasem myjka tam przeleciec by nie gromadzil sie piach w poduszce ale zima to okuciu i poduszce nic nei zrobi przedzej w instalacji wilgoc
Zaba91 pisze:MAPET, masz może jakiś link do takich ogrzewaczy?
teraz musze leciec ale na alledrogo byly podgrzewacze


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
mikolajmakoski1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1562
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 14:10
Lokalizacja: Nowa Sól

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: mikolajmakoski1 » wt lis 06, 2012 23:28

mam trochę głupie pytanie ale je zadam bo mnie trochę nurtuje.Czy golfem 2 na 15 x 7 kolach i oponie 165/45-50 da rade zejść tak nisko ( bez i ingerencji w ciecie i klepanie podłożnicy) żeby mocowanie sanek oparło się na ziemi??


"Dla ciebie to wkładanie kasy w starego golfa,dla mnie to wkładanie serca w pasje."
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6&start=56

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » śr lis 07, 2012 08:14

mk2 raczej nie oprzesz sankami na ziemi bez ciecia to samo mk3 passsat b3 itd


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości