Air Ride - INFO Ogólne

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Zaba91 » ndz wrz 02, 2012 23:45

taa przebite opony i wylane amortyzatory :P


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MaxsteRR » pn wrz 03, 2012 00:01

Pany, wiecie co może być powodem, że poduchy na przodzie mimo napompowania w nie 6 bar nie rozciągają się w górę? Fakt faktem unosi auto do wysokości potrzebnej do jazdy, ale jazda na 6barach to nie jazda... Poducha rozciąga się tylko w takim stopniu, że widać delikatnie pierścienie między komorami. Dodam, że nie ogranicza ich amortyzator :) Są zbudowane podobnie jak u mnie, ale nie działają tak samo...


Obrazek

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » pn wrz 03, 2012 01:42

sa auta co jezdza na 8 barach ;)

albo ciezkie auto albo jednak cos ogranicza... nie ma innej mozliwosci


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

daniel_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sie 22, 2011 10:31

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: daniel_87 » pn wrz 03, 2012 16:45

MaxsteRR pisze:Pany, wiecie co może być powodem, że poduchy na przodzie mimo napompowania w nie 6 bar nie rozciągają się w górę? Fakt faktem unosi auto do wysokości potrzebnej do jazdy, ale jazda na 6barach to nie jazda... Poducha rozciąga się tylko w takim stopniu, że widać delikatnie pierścienie między komorami. Dodam, że nie ogranicza ich amortyzator :) Są zbudowane podobnie jak u mnie, ale nie działają tak samo...
może wcale nie ma 6 barów, może manometr popsuty...
co do stwierdzenia, że jazda na 6 barach to nie jazda, to na ilu chciałbyś jeździć? mniej? więcej? ja jeżdżę na 3-4, zależne od porzeby i jest OK.



Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Mentos6660 » pn wrz 03, 2012 19:46

Mi buzuje 7,5bara na przodzie i jest beton a podeszka na maxa wyciagnieta... jezdze na 2,5 bara i jest jak na seri;) Powiedzcie mi jaki jest u was czas napelniania sie butli od 0-10bar. U mnie ostatnio cos dlugo buzuje a butla jest szcelna bo trzyma cisnienie. czyzby kompresory konczyly swoja zywotnosc?:P



Awatar użytkownika
Piter_NS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn sie 23, 2004 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Piter_NS » pn wrz 03, 2012 21:40

Mentos6660 pisze:Powiedzcie mi jaki jest u was czas napelniania sie butli od 0-10bar. U mnie ostatnio cos dlugo buzuje a butla jest szcelna bo trzyma cisnienie. czyzby kompresory konczyly swoja zywotnosc?:P
Zbyt mało danych... Dodatkowo przydała by się pojemność butli, jaki model kompresorów i ilość.


Kupię części lub całe NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz
Obecnie - Golf MK2 Westmoreland, BBS RS, Airride, CarPC oraz NSU 1000C
Poprzednio - Golf MK2 GTi - Wolfsburg Edition

Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Zaba91 » wt wrz 04, 2012 00:04

jeśli masz viaira to na ich stronie pisze w jakim czasie nabijają butle... mniej więcej mi się czasy zgadzają.


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

wachu153
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 28, 2012 13:25

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: wachu153 » wt wrz 04, 2012 09:19

zyzek pisze:
daniel_87 pisze:
wachu153 pisze:Witam,

W związku z tym, że to najlepszy wątek w PL na temat Airride ;) pozwolę sobie napisać na temat mojego auta.

Ostatnio słyszałem, że ktoś zrobił sobie zawieszenie air ride do BMW e46 - na razie tył - bez kompresora i butli - regulacja za pomocą sprężarki w warunkach garażowych lub pompki 12volt w warunkach drogowych ;)

czy to może działać na dłuższą metę?

[...]
jeśli dobrze zrozumiałem, to ten gość i tak jeździ bardzo nisko.
i chyba pisał, że te poduchy są po to, żeby łatwiej było wjechać żabą pod samochód.
funkcjonalność tego rozwiązania jest ZEROWA. wg mnie to tylko proszenie się o dodatkowego wrzoda na życiowej dupie.
przecież nie możesz tego w żaden sposób regulować. a niech złapie jakąś małą nieszczelność i jesteś upupiony. jak już robić, to dozbierać dodatkowe 1500,- i kupić viaira, zbiornik i zawory jak człowiek. wielu z nas stara się zrobić dobrze i jak najmniejszym kosztem, ale zwróć uwagę, że jak dotąd tylko jedna osoba odważyła sie zrobić tak jak to opisujesz...gość z tej e46. czytałem gdzieś, na jakimś forum, że chyba z jakiegoś zlotu chłopak wracał na odbojach, bo powietrze mu uszło (pewnie jeszcze nie miał tego dopracowanego, no ale mimo wszystko...)
jeśli chcesz mieć nisko małym kosztem, gwint..pewnie do A6 jest tego mnóstwo. jeśli chcesz mieć nisko i funkcjonalnie - air. i tak masz pierońsko łatwo, bo masz samochód do którego nie brakuje różnych pierdółek, zawiasów etc. ja gmerałem w e34...ani gwintu do tego za ludzką kasę, ani mnóstwa airrideów..nic..także zaciśnij zwieracze, dozbieraj gotówki i zrób w pełni funkcjonalną pneumatykę.

BTW. dystanse by się mocno przydały u Ciebie :hmm:


OK, nie będzie półśrodków... ale aira też nie, bo na butle i kompresor nie ma miejsca ;-(

może kiedyś w innym aucie

dzięki Panowie za nawrócenie mnie ze złej drogi


Dystanse będą



Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Zaba91 » wt wrz 04, 2012 09:55

ogólnie na upartego da radę jeździć bez butli na samym kompresorze ale nie bez obu tych rzeczy albo bez kompresora... tylko za szybko to nie chodzi :P po odpaleniu trochę mniej niż minutę czekam aż auto się podniesie :) mam viair 380C. aktualnie tak jeżdżę bo zabudowę bagażnika robię więc wszystko z niego musiało wylecieć :P


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Mentos6660 » czw wrz 06, 2012 14:41

NooN pisze:
Mentos6660 pisze:Powiedzcie mi jaki jest u was czas napelniania sie butli od 0-10bar. U mnie ostatnio cos dlugo buzuje a butla jest szcelna bo trzyma cisnienie. czyzby kompresory konczyly swoja zywotnosc?:P
Zbyt mało danych... Dodatkowo przydała by się pojemność butli, jaki model kompresorów i ilość.
Butla ma 20l kompresory sa dwa viaira bodajrze 380c :P czas napelniania butli od o do 10 bar 2min i 27 sekund:P przed chwila mierzylem:P



Awatar użytkownika
zyzek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 15:37

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: zyzek » czw wrz 06, 2012 15:20

posiada ktoś filmik jak szybko działają zaworki gazowe brc?



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » czw wrz 06, 2012 18:58

zobacz marka vento u nas na www w realizacjach


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Piter_NS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn sie 23, 2004 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Piter_NS » czw wrz 06, 2012 21:22

Mentos6660 pisze:Butla ma 20l kompresory sa dwa viaira bodajrze 380c :P czas napelniania butli od o do 10 bar 2min i 27 sekund:P przed chwila mierzylem:P
Uważam że nie jest to zły czas ponieważ z danych producenta wynika że napełnienie 19L butli do 10Bar przy jednym kompresorze 380C trwa ok 7:20min
Jeżeli wcześniej miałeś szybciej to może któryś przewód między kompresorami a butlą nie ma pełnego przepływu.


Kupię części lub całe NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz
Obecnie - Golf MK2 Westmoreland, BBS RS, Airride, CarPC oraz NSU 1000C
Poprzednio - Golf MK2 GTi - Wolfsburg Edition

Awatar użytkownika
lukas.g60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1346
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:14
Lokalizacja: TBU/sw209ld
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: lukas.g60 » wt wrz 11, 2012 19:24

panowie a czy wkladacie bump stopy w amorki?czy latacie bez nich?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości